Конспект класна година правильний розпорядок дня. Класний годину на тему «Режим дня школяра. Музична пауза. частівки

Фізичне виховання учнів початкових класів та формування здорового способу життя

Бесіда-гра в 1 класі. Тема: Режим дня - основа життя людини

цілі: Переконати учнів в необхідності дотримання режиму дня; вчити складати режим дня; прищеплювати вміння правильно розподіляти час на роботу і відпочинок; вчити цінувати час.

хід заняття

I. Постановка проблемного питання.

Учитель. Навіщо бути вихованим?

Не тільки дітям, а й дуже багатьом дорослим людям хочеться, щоб всі їхні друзі, і всі сусіди, і навіть незнайомі перехожі завжди ставилися до них уважно, по-доброму, завжди любили і поважали їх. Щоб ніхто-ніхто не робив їм зауважень.

Але весь секрет у тому, що тільки до охайно одягненого, ввічливому, вихованому і добрій людині навколишні люди ставляться завжди по-доброму. Тільки таку людину всі люблять і поважають, І у нього є вірні і надійні друзі, з якими йому ніколи не буває нудно.

II. Бесіда «Режим дня - основа життя людини».

1. Слово вчителя.

Жив-був хлопчик Альоша Іванов, Були в Олексія мама, тато, дві бабусі і тітка. Вони його любили-обожнювали. Тому Альоша лягав спати, коли йому хотілося. Спав до полудня. Прокидався. Позіхав, широко роззявивши рота. І тітка Липа негайно ж вливала йому в рот какао.

А обидві бабусі простягали йому тістечко. Альошин тато в цей час намагався розвеселити дитину. А мама бігла в магазин, щоб купити Альоші якийсь подарунок.

У цього хлопця було дуже багато всяких іграшок, альбомів, книжок, фарб! Вони йому так набридли, що Альоша став кидати їх з віконця на голови перехожих. А в цей час батьки робили за сина домашнє завдання.

В школу Альоша постійно запізнювався. Але і там йому було нудно. Тому - від нудьги - він смикав за коси дівчаток, бив дітей, кидав камінням в птахів, штовхав перехожих.

Що ви можете сказати про цього хлопчика?

Подобається чи не подобається вам Альоша Іванов? Якщо не подобається, то чому?

Як ви думаєте, чому хлопчик постійно запізнювався в школу?

Чому Альоші нудно і вдома, і в школі?

Хотіли б ви дружити з таким хлопчиком?

Відповіді учнів.

Учитель. Вихованому людині і скучать- колись. Адже він живе за суворим розпорядком і робить все самостійно.

А як же називається такий строгий розпорядок, якого ми дотримуємося протягом дня?

Відповіді учнів.

учитель. Правильно, це режим дня.

2. Основні правила складання режиму дня.

учитель. Правильний режим дня - це правильна організація і найбільш доцільне розподіл за часом сну, харчування, праці, відпочинку, особистої гігієни і т. Д.

Ви запитаєте: чи не краще жити як хочеш, без режиму? Захотів читати - читай 24 години поспіль, захотів гуляти - гуляй скільки хочеш. Але до чого такий розпорядок дня призводить, ви вже чули.

У більшості людей в повсякденному житті складається більш-менш постійний розпорядок дня. Приблизно в одні і ті ж години працюють, відпочивають, приймають їжу. «Режим дня - це основа нормальної життєдіяльності людини» - так говорять вчені.

При цьому враховується ще одна дуже важлива обставина. Всій живій природі властиве почуття часу. Організм з астрономічної точністю відзначає хід часу. Біологічні ритми - дивовижне явище життя. Вони залежать від багатьох причин: зміни пори року, коливань температури, сонця і т. Д.

Так, відомо, що протягом доби відзначаються зміни працездатності з двома «піками» її підвищення - с8до13іс16до 19 годин.

Ось тому необхідно так організовувати свій режим дня, щоб основне навантаження була саме в ці години.

Як ви думаєте, що краще робити в ці години?

Відповіді учнів.

Учитель. Правильно, з 8 до 13 годин найкраще займатися в школі, а з 16 до 19 годин - виконувати домашнє завдання.

Але давайте розглянемо свій режим дня по частинах, від ранкового підйому до вечірнього сну.

Щоденний гігієнічний режим життя означає вміння правильно розподілити час для роботи і для відпочинку. Добу повинні бути розподілені так: 7-8 годин роботи, 9-10 годин сну, 6-7 годин відпочинку, але обов'язково активного.

III. Складання режиму дня школяра.

Учитель. Давайте по нашій схемі складемо режим дня для вас.

На дошці малюнок циферблата годинника. Учителем заготовлюються картки з написами: сон, підйом, заняття в школі, сніданок, зарядка, прогулянка, обід, полуденок, вечеря, домашнє завдання, вільний час.

Учитель разом з учнями розставляє картки, складаючи режим дня.

Потім учням пропонується розповісти про свій режим дня, після чого всі разом обговорюють правильність і раціональність його, усувають помилки.

IV. Ігри на розвиток почуття часу.

учитель. Навчитися цінувати час і розумно ним користуватися дуже важливо. Для цього треба перш за все навчитися орієнтуватися в часі, «відчувати» його, чітко уявляти собі, що можна зробити за той чи інший відрізок часу.

Учень.

Ми знаємо, час розтяжне,

Воно залежить від того,

Якого роду вмістом Ви наповнюєте його.

Бувають у нього застої,

А іноді воно тече ненавантажений, пусте -

Годин і днів марна рахунок.

Нехай рівномірні проміжки,

Що поділяють наші добу.

Але, поклавши їх на ваги,

Знаходимо довгі хвилини

І дуже короткі години.

С. Я. Маршак

учитель. Пропоную вам, хлопці, вдома зробити підрахунок: скільки часу ви витрачаєте на те, щоб одягнутися, умитися, прибрати за собою, скільки потрібно часу, щоб дійти до школи і т. Д. І ми з вами порівняємо і з'ясуємо, чи не можна щось небудь з перерахованих справ виконати швидше і на цьому заощадити кілька хвилин для важливих справ, на які ніколи не вистачає часу.

А як у вас розвинене почуття часу, ми перевіримо під час ігор:

1. Почніть голосно відраховувати секунди, супроводжуючи рахунок помахом руки, а я буду перевіряти вас за секундоміром. Спочатку нехай спробують бажаючі, потім ми проведемо рахунок секунд колективно.

2. Всі ви знаєте, що в одній хвилині 60 секунд. Кожен з вас за моїм сигналом в повній тиші почне рахунок секунд про себе і, коли пройде хвилина, підніме руку. Потім ми підведемо підсумок: хто підняв руку вчасно, хто раніше, а хто запізнився.

3. Є дуже весела гра, Яка привчає до чіткого дотримання ритму, а значить, і вмінню правильно відраховувати час.

Всі хором повторюють слова:

Стоп, машина, стоп, машина,

Стоп, машина, стоп!

Стоп, машина, стоп, машина,

Стоп, машина, стоп!

Тра-та та-та-та, тра-та!

Тра-та, та-та-та, тра-та, та-та-та.

Тра-та, та-та-та, тра-та!

Потім кожен відбиває цей ритм кулаком об долоню. В за-; ключення все мовчки, без рухів, в повній тиші, що не ворушачи губами, повторюють про себе текст ( «Стоп, машина, стоп, машина ...» і т. д) і в потрібний момент (без всякого знака) повинні вигукнути хором останнім слово: «Стоп!»

4. «Ціна хвилини».

Учень.

Одна хороша хвилина

Зробила одну добру справу.

Десять хороших хвилин

Зробили десять хороших справ.

А скільки хороших справ

Можна зробити

За одну годину,

За один день,

За один тиждень,

За один місяць,

За один рік,

Якщо займатися справою !!!

Учитель. Хвилина пролітає так швидко, що ми цього не помічаємо. Здавалося б, що за такий термін можна зробити? Але, виявляється, що і за хвилину можна зробити не так уже й мало, якщо постаратися.

Давайте проведемо змагання, хто за одну хвилину більше:

Напише акуратно одну і ту ж букву;

Напише поспіль числа, починаючи з одиниці;

Зв'яже обривки нитки, кожен довжиною в 10 см (порівняємо, у кого нитка виявиться довший).

V. Підведення підсумків.

Багато часу ми витрачаємо безцільно. Поспішаємо, поспішаємо, страшно перевантажені. Але ж якщо ретельно переглянути, проаналізувати свій режим дня, то ми обов'язково знайдемо, що частина часу ми витрачаємо безладно, безцільно на необов'язкові і непотрібні справи. У той же час так не вистачає часу на хороші, корисні справи: сходити в бібліотеку, допомогти мамі і т. Д. Тому вчіться цінувати і економити час. У народі кажуть: «Копійка гривню береже», ну а з хвилин, ви самі розумієте, складаються годинник, дні, роки.

Учні розповідають вірш.

Вірші про людину та її годиннику

Перший учень.

Ведуть годинник секундам рахунок,

Ведуть хвилинам рахунок.

Годинники того не підведуть,

Хто час береже.

Другий учень.

Хто жити вміє по годинах

І цінує кожну годину,

Того не треба вранці

Будити по десять разів.

Третій учень.

І він не стане говорити,

Що лінь йому вставати,

Зарядку робити, руки мити

І застеляти ліжко.

Четвертий учень.

Чи встигне він одягнутися в термін,

Вмитися і поїсти,

Чи встигне встати він за верстат,

За парту в школі сісти.

П'ятий учень.

З годинником дружба хороша!

Працюй, відпочивай,

Уроки роби не поспішаючи

І книг не забувай!

Шостий учень.

Щоб ввечері, лягаючи в ліжко,

Коли настане термін,

Ти міг впевнено сказати:

Хороший був день!

Класна година для 5-9 класу «Режим дня»


Опис матеріалу: Пропоную вам конспект класної години для учнів середньої ланки (5-9 класів) по темі: «Режим дня». даний матеріал буде корисний класним керівників 5-9 класів для проведення класних годин і батьківських зборів, А також людям, які прагнуть до здорового способу життя. Це конспект заняття, спрямований на формування здорового способу життя і зміцнення здоров'я учнів

Класний годину на тему: Режим дня

мета: Формування знань про режим дня; розвиток відповідального ставлення до свого здоров'я; виховання гармонійно розвиненої молодого покоління.
завдання: створення умов, при яких дитина зацікавиться тим, як потрібно дбати про своє здоров'я; формування системи знань про розпорядок дня

Коли люди зустрічаються, то вони вітають один одного, вимовляючи слова на різних мовах. Сенс слів один - побажання здоров'я. Здоров'я - найголовніше багатство людини, воно необхідне для здійснення будь-яких планів людини.
Охорона і зміцнення здоров'я, виховання гармонійно розвиненої молодого покоління є однією з найважливіших задач. Для вирішення цього завдання держава робить дуже багато, створюючи можливості по збереженню і зміцненню свого здоров'я для кожної людини. Але чи всі використовують в повній мірі надані можливості. В молодості багатьом здається, що здоров'я буде завжди міцним і не треба докладати ніяких зусиль для збереження здоров'я. Медицина стверджує, що здоров'я треба берегти і зміцнювати змолоду. Здоров'я людини залежить не тільки від суспільства, стану охорони здоров'я, а й від нього самого. Найважливішою умовою для зміцнення здоров'я є раціональний режим життя.
Дотримання режиму в підлітковому віці - це фундамент здорового способу життя. Яким буде цей фундамент залежить від самої людини. Можна зробити його міцним і зберегти здоров'я на все життя, можна зробити - слабким і нестійким, і тоді юнацькі мрії можуть не втілитися в життя. Правильний режим допоможе зберегти не тільки здоров'я, а й час, створить можливість для цікавої, наповненої життя, для використання всіх багатств, які надає молоді наше суспільство. У школі є всі умови для виконання раціонального режиму: гімнастика перед початком занять, фізкультхвилинки під час уроків, активний відпочинок на перервах, використання спортивних споруд для занять фізичної культури і спортом, раціональне харчування ...

Фізичні основи режиму.

Необхідність дотримання раціонального розпорядку дня заснована на знанні фізіологічних основ і принципів побудови режиму. Античні філософи Геракліт, Арістотель, Платон висували свого часу ідею про ритмічність процесів, що відбуваються в природі і організмі. Інтерес до цієї особливості життєдіяльності природи і організму людини підтримувався протягом століть. У XVIII столітті К. Лінней запропонував ввести «квітковий годинник», використовуючи можливості квітів розкриватися вранці і закриватися ввечері. На початку XIX сторіччя медики вперше застосували термін «живі годинник» для позначення добового ритму функцій організму, називаючи добу «одиницею нашої природної хронології».
Зараз для вивчення біологічних ритмів створена спеціальна наука - хронобіологія. Біологічний ритм - це періодичне чергування різних станів організму і коливань інтенсивності фізіологічних процесів і реакцій. Важлива характеристика будь-якого ритму - це період, тобто відрізок часу, після закінчення якого відбувається повторення станів організму.
Основним ритмом організму є добовий (циркадний) ритм, тривалістю близько 24 годин з частотою повторюваності один раз на добу. Циркадний ритм притаманний більш 300 функцій і процесів організму. Біоритми - одне з найважливіших пристосувань організму до навколишнього середовища. Це критерій функціонального стану організму, його благополуччя. Багато гігієнічні рекомендації засновані на знанні добових ритмів. Існують біоритми фізичної і психічної діяльності, сезонні, місячні, кліматично умови. Наш час пред'являє до організму людини підвищені вимоги. На біологічні ритми можуть шкідливо діяти різні соціальні фактори:
- збільшення часу неспання за рахунок штучного подовження світлового дня, перегляду телевізора, ігри в Інтернеті, соціальні мережі;
- збільшення часу напруженого неспання, в результаті зростання навчального навантаження в школі і домашніх завдань;
- часті стресові навантаження.

Організм дітей і підлітків дуже чутливий до впливу несприятливих факторів довкілля і особливо потребує ефективних засобах захисту. До таких засобів відноситься раціональний режим дня, який будується з урахуванням біоритмів, дотриманням годин відходу до сну і тривалості сну, прийому їжі, занять ранкової гімнастики. Все це формує динамічний стереотип нервових процесів. Формування і закріплення динамічного стереотипу викликає додаткову напругу нервової системи, Вимагає часу, тому звикання до нового режиму відбувається поступово, тільки при повторенні його елементів, тобто при строгому дотриманні розпорядку дня.

Добовий режим підлітка.

Режим - це тривалість, організація і розподіл протягом доби всіх видів діяльності, відпочинку та прийомів їжі. У школярів можна виділити наступні види діяльності: навчальна, трудова, спортивна. Відпочинок можна розділити на активний і пасивний. За характером діяльність повинна бути посильною і не перевищувати меж працездатності людини, а відпочинок достатнім для повного відновлення всіх функцій.
Підлітковий вік грає важливу роль в фізичному розвитку, Формуванні нервової системи і вищої нервової діяльності, В становленні особистості. Темп сучасного життя дуже високий, кожному підлітку багато хочеться дізнатися, всьому навчитися. Крім того існують такі захоплюючі речі, як спорт, спілкування з друзями, книги, музика, комп'ютерні ігри ... Де знайти час для всього цього? Секрет простий: необхідно виділити основні режимні компоненти і правильно розподілити між ними добовий бюджет часу.
В режимі дня школяра повинні виділятися 6 основних компонентів: сон, перебування на свіжому повітрі, Навчальна діяльність, відпочинок, прийом їжі, особиста гігієна.
Для учнів середньої ланки (11-15 років) рекомендована наступна тривалість компонентів режиму:
- Навчальні заняття в школі, включаючи факультативи: 5-6 годин,
- Навчальні заняття вдома, з урахуванням перерви: 2,5-4 години,
- Рухливі ігри та спортивні розваги на відкритому повітрі, спорт, дорога до школи і назад: 3-2,5 години,
- Позакласні і позашкільні заняття, в тому числі творча діяльність, суспільно-корисна праця, допомога сім'ї, розваги: \u200b\u200b1-2,5 години,
- Прийом їжі, ранкова гімнастика, загартовуючі процедури, туалет: 2,5-2 години,
- Сон: 9,5-9 годин.

З віком збільшується навчальне навантаження в школі, більше часу відводиться на виконання домашніх завдань. Одночасно збільшується час на позакласні та позашкільні заняття, які вибирає сам школяр. Обов'язково потрібно виділяти час для рухливих ігор, спортивних занять на свіжому повітрі. Особливу увагу слід звернути на тривалість сну. Під час сну відбувається відновлення працездатності організму. Доведено, що недосипання школярів на годину-півтори, знижує рівень працездатності на 30%. Рекомендації лікарів про перегляд телевізора не більш як 2 годин і не частіше 3 разів на тиждень і гри-робота на комп'ютері не більше 30 хвилин в день практично не дотримуються. Захоплення комп'ютером «забирає» час, який дитина повинна проводити на свіжому повітрі, активно рухатися або, навпаки, спати. При такому «режимі» накопичується втома, дратівливість, що призводить до сумних результатів.
Дотримання тривалості основних компонентів режиму не вирішує повністю проблему профілактики перевтоми. Не менш важливо раціонально розподіляти протягом доби компоненти режиму, чергувати їх. Кожен режимний компонент повинен принципово відрізнятися від попереднього за характером свого впливу на організм. У цьому випадку він перетворюється на своєрідний відпочинок, знімає втому, викликане попередньої роботою. І.М. Сєченов, вивчаючи працездатність руки, довів, що сила її відновлюється швидше ні до повному пасивному відпочинку, А коли в період відпочинку в роботу включається інша рука. Тобто для зняття втоми одного органу, в період його відпочинку необхідно давати навантаження на інший орган або функціональну систему. Для школярів - це чергування навчальної діяльності з фізичними вправами і рухливими іграми на повітрі, чергування важкого уроку з легким, творчої роботи з корисною працею і допомогою сім'ї і т.д.
Необхідно враховувати ще одну особливість. Робота цікава, приносить почуття задоволення стомлює набагато менше. Але якщо займатися важкою роботою, яка не представляє великого інтересу, але при цьому важлива і необхідна, то подолання труднощів для досягнення мети приносить відчуття задоволення, викликає позитивні емоції, які знімають втому. Тому формування потреби діяти - одна з найважливіших задач. Виховання цієї якості - це основа для повноцінного виконання соціальних завдань особистістю. У правильно побудованому режимі закладені можливості для успішного досягнення цієї мети.
Розглянемо як приклад схему режиму дня учня середньої ланки загальноосвітньої школи:
Підйом, ранкова гімнастика, загартовуючі процедури, прибирання ліжка, умивання: 6.30-7.00;
Сніданок: 7.00-7.20;
Дорога до школи, прогулянка: 7.20-8.00;
Навчальні і факультативні заняття в школі: 8.00-14.00;
Дорога зі школи додому, прогулянка: 14.00-14.30;
Обід: 14.30-15.00;
Прогулянка, рухливі ігри на повітрі: 15.00-16-30;
Приготування домашніх завдань: 16.30-19.30;
Вечеря і заняття за інтересами: 19.30-21.30;
Приготування до сну: 21.30-22.00.

Кожному учневі необхідно скласти собі розпорядок дня і строго стежити за його виконанням. Вироблена звичка жити по режиму допоможе дитині подолати навантаження, правильно розподілити свої сили і час для досягнення поставлених цілей. Режим не тільки «дисциплінує» функції органів і систем організму, але і сприяє формуванню таких необхідних людині якостей, як зібраність, акуратність, воля, вміння зосередитися.

Класний годину на тему

«Режим дня школяра»

Цілі і завдання класної години:

Ознайомити дітей молодшого шкільного віку з режимом дня, переконати їх в необхідності його строго виконувати;

Навчити школярів планувати свій особистий час, спираючись на власний режим дня.

Форма проведення: бесіда-діалог

Плановані результати:

Розвиток комунікативних, регулятивних, пізнавальних УУД;

Формування особистісних якостей, пов'язаних з питаннями особистої гігієни, режиму дня і необхідності збереження здоров'я.

устаткування: лист А3 з малюнком Мойдодира, кольоровий папір, Інструменти та приладдя, клей, добірка книг з тематикою час, режим дня, кольорові журнали, ряд сюжетних картинок, який ілюструє режим дня школяра, подарункові міні-плакати «Режим дня».

Хід класної години.

1. Введення в тему заняття.

Хлопці, це позакласний захід присвячуємо найціннішому - нашому ЗДОРОВ'Я.

Давайте поміркуємо - а що таке здоров'я?

Чи важливо для людини здоров'я? Спробуйте не просто дати однозначну відповідь, а привести аргумент (доказ) вашої думки.

2. Актуалізація знань учнів.

Скажіть, які важливі умови повинен дотримуватися людина, щоб зберегти своє здоров'я.

(Можливі відповіді дітей:Правильно харчуватися.

Дотримуватися режиму дня.

Приймати в їжу овочі і фрукти.

Своєчасно лягати спати.

Боротися зі шкідливими звичками.

Дружити зі спортом, щоб здоровим і сильним.)

Абсолютно вірно. Молодці! І це ще далеко не повний список того, що може зробити людина, щоб зберегти своє здоров'я.

3. Занурення в тему заняття.

Сьогодні я пропоную більш детально зупинитися лише на одному показнику здоров'я.

Послухайте, будь ласка, вірш і спробуйте здогадатися, про що ми сьогодні будемо говорити докладно?

Кілька підготовлених учнів читають вірш «Режим дня».

Щоб прогнати тугу і лінь,

Підніматися кожен день

Потрібно рівно о сьомій годині.

Відчинивши вікна засув,

Зробити легку зарядку

І прибрати своє ліжечко!

Душ прийняти і сніданок з'їсти

А потім за парту сісти.

Але запам'ятайте, хлопці,

Дуже важливо це знати,

Йдучи в школу, на дорозі

Ви не думайте грати!

Бійтеся ви машин,

Їх підступних чорних шин.

На заняттях сиди

І все тихо слухай.

За вчителем стеж,

Нагострив вуха.

Після школи відпочивай:

Але тільки не болю.

Будинки мамі допомагай,

Гуляй, закаляйся.

Пообідавши, можеш сісти

Виконувати завдання.

Все в порядку, якщо є

Воля і старання.

Дотримуємося ми завжди

Розпорядок строго дня.

О першій годині покладений лягаємо,

О першій годині покладений встаємо.

Нам хвороби ні почому!

Яка ж тема нашої сьогоднішньої розмови? ( Режим дня.)

Які асоціації виникають у вас з цим словом? ( Порядок, розклад, послідовність і т. П.)

Зверніть увагу на запис на дошці: «Режим - встановлений розпорядок життя (справ, дій)».

Збіглося чи ваше припущення про значення слова «режим» з його науковим значенням? (Так.)

Хлопці, а для чого потрібен режим дня? Навіщо потрібно дотримуватися такий розпорядок дня? (Щоб все встигати зробити, щоб на все вистачало часу, щоб правильно розподілити свій час не хвилюватися через те, що щось не встигнеш і т. П.)

Дійсно, хлопці, коли дорослі і діти не дотримуються найпростіший режим дня, з'являється багато неприємностей. Вони не встигають, спізнюються, забувають в поспіху щось зробити, швидко втомлюються, починають нервувати, лаятися з оточуючими і т.п. І втомлюються то люди не стільки від того, що багато працюють, скільки від того, що неправильно організовують свою роботу, не дотримуються режиму дня. Справа в тому, що всі фізіологічні процеси в нашому організмі відбуваються в певному ритмі. І якщо привчитися до суворого чергування неспання, сну, ігор, відпочинку, прийому їжі, то можна бути завжди здоровим і домогтися успіхів у будь-яких заняттях.

4. Бесіда за змістом вірша.

Давайте згадаємо вірш і спробуємо відновити правильну послідовність елементів режиму дня. (Одночасно на дошку вивішуються сюжетні картинки, що ілюструють елементи режиму дня.)

    підйом;

    Ранкова гімнастика, ранковий туалет, прибирання ліжка;

    сніданок;

    Дорога до школи;

    Навчальні, додаткові заняття;

    Дорога зі школи додому;

    обід;

    Післяобідній відпочинок (сон, читання книг, настільні ігри);

    Приготування уроків;

    Перебування на повітрі: прогулянка, рухливі ігри та розваги;

    вечеря;

    Вільний час, перегляд телепередач;

    Приготування до сну (провітрювання кімнати, приготування ліжку);

    Сон.

Молодці! Все добре запам'ятали.

Режим ти цей запиши

І строго час вкажи,

Його старайся виконувати,

І будеш ти все встигати.

(Дітям лунають барвисті заготовки міні-плакатів «Режим дня», які вони заповнять будинку разом з батьками.)

Хлопці, а хто з вас дотримується режиму дня?

Розкажіть про свій режим дня? (Короткі розповіді дітей.)

Згадайте зміст вірша і скажіть про яке ще здоров'язберігаючих компоненті попереджав нас автор. (Не грати на дорозі по шляху до школи і зі школи.)

5. Практична робота з учнями по групах.

Щоб краще засвоїти важливість дотримання режиму дня для збереження здоров'я, я пропоную вам творчу роботу. Наша робота буде проходити по групах. У кожного з вас є кольоровий жетон. Він підкаже вам, як знайти тих, з ким ви зараз будете працювати в одній команді.

1 група (Діти з низькими пізнавальними здібностями) спробує скласти міні колаж з картинок предметів, необхідних для виконання водних процедур. На стелі вже є кілька журналів з яких ви можете брати ілюстрації. (Щоб композиції мала закінчений вигляд, цій групі дітей заздалегідь запропонований аркуш формату А3 з центральною фігурою - героєм книги К. Чуковського «Мойдодир».)

2 група (Діти з високими пізнавальними здібностями, з розвиненою мовою) зробить огляд художньої літератури, В якій є згадка про час, про годинник або про виконання або невиконання героями режиму дня. Добірку таких книг можна знайти в нашій класній бібліотеці. (Класна бібліотечка такими книгами поповнена учителем заздалегідь.)

3 група (Діти, які мають яскраво виражені художні здібності) за допомогою кольорового паперу, ножиць і клею зробить найнеобхідніші дорожні знаки, Які допомагають орієнтуватися на дорогах. (На допомогу учням є набір дорожніх знаків «Юний пішохід»)

6. Творчий звіт кожної групи.

Покажіть те, що у вас вийшло і прокоментуйте свої роботи.

7. Підведення підсумків класної години.

Що таке режим дня? (Розподіл за часом дій людини за добу.)

Чому необхідний режим дня? (Для постійної підтримки здоров'я і настрою.)

Абсолютно вірно. Молодці! Режим дня сприяє правильному розвитку, зміцненню здоров'я, виховання волі, дисциплінованості.

8. Рефлексія.

Хлопці, хто з вас після сьогоднішнього заняття твердо вирішив для себе щодня дотримуватися режиму дня?

Я рада за вас. Це наймудріше і правильне рішення.

На закінчення класної години мені хотілося сказати вам кілька слів

Режим дня пильнувати,

Старших поважайте,

Малюків не ображайте -

Ось вам моя порада.

Будете на світі

Жити сто років!

Класний годину на тему: «Мій режим дня»

цілі:

- закріпити знання учнів про гігієнічних нормах і культурі поведінки;

- навчити дітей складати режим дня;

- розвивати кругозір, збагачувати словниковий запас.

устаткування:

- тлумачний словник;

- плакат-маска;

- картки зі словами;

- модель годинника;

- картка зі словом «пиктография» і приклади піктограм;

- малюнки дорожніх знаків, символи по догляду за одягом, знаки на упаковці;

- плакат - «напомінашка»

хід заняття

1. Орг.момент.

    Повідомлення теми класної години.

Сьогодні ви дізнаєтеся, хто такі «успевашкі» і «неуспевашкі», як нецікаве справа зробити цікавим, що таке «пиктография», і як вона може допомогти кожному з вас.

    Розповідь вчителя.

Серед ваших знайомих, напевно, є хлопці, які все встигають: і уроки зробити і книжку почитати, і пограти, і улюбленою справою зайнятися. Одяг у них завжди в порядку, і кімната завжди прибрана, і в школу вони ніколи не спізнюються і зошити не забувають. А є такі хлопці, у яких тільки обіцянки: «потім», «не зараз», «завтра» ... «Зараз піду погуляю, а уроки потім вивчу». «Мамі допоможу, тільки спочатку пограю з кошеням». «Із завтрашнього дня почну зарядку робити». І виходить у них так: пішов погуляти, а про уроки забув. Зібрався мамі допомогти, а сам загрався з кошеням. Так за цілий день нічого і не встиг.

- Отже, хто такі «успевашкі», ви зрозуміли? А кого називають «неуспевашкамі»? (Відповіді дітей). Ну, зовсім як в наступному вірші.

(Учень читає вірш Олега Орача «Валя-неуспеваля»)

- Валя, вставай, умивайся,

Сніданок готовий, годі спати! ..

- Валя, швидше збирайся,

Адже запізнишся знову!

Валя з працею прокидається,

Ніжиться, солодко позіхає.

Довго з портфелем копається -

Чи не встигає.

У школі дзвінок буде незабаром

На перерву. І раптом

Ожив весь клас: в коридорі -

Валиних туфельок стукіт.

Якби - без запізнення,

Це була б не Валя!

Класом дано їй прізвисько

Неуспеваля.

учитель: Справді, чому одні все встигають зробити, а інші і однієї справи закінчити не можуть? Може бути, «успевашкі» знають якусь таємницю часу, або годинник у них по-іншому ходять? Виявляється «таємниця часу» все-таки є. І зараз ми будемо її розгадувати.

(Вчитель вішає плакат-маску, на якому написані три пропозиції, але вони закриті, вчитель відкриває перший запис)

учитель: Прочитаємо!

діти: (Читають хором). Взявся за справа - не відволікайся.

учитель: Поясніть будь ласка.

діти: Отож, коли ти уроки, які не відволікайся. Пішов в магазин - йди за покупками, а не стій і не мели з одним.

(Вчитель відкриває другий запис)

учитель: Читаємо, пояснюємо.

діти: (Читають хором). Роби все швидко.

учитель: Посуд можна за три хвилини вимити, а можна і півгодини плескатися, якщо заодно грати з мильними бульбашками. Вранці можна швидко вмитися, а якщо етикетки читати, розглядати пляшечки-шампуні, то і ранку не вистачить.

Але ж можна будь-, навіть нецікаве, справа робити швидко і з цікавістю. Спробуйте засікти час. Скільки часу пішло на це заняття? Спробуйте ще раз - тепер уже часу буде потрібно менше. Але не забувайте при цьому робити не тільки швидко, але й акуратно.

А як же не забути про якісь справи? Як підрахувати, скільки часу піде на приготування уроків, а скільки на прогулянку? Ось тут-то ми і познайомимося з головною «таємницею часу». І називається вона ... (відкриваю третю запис) Читаємо.

діти: (Читають хором). Режим дня.

учитель: Що таке «режим дня»? (Відповіді дітей). Звернемося до розумній книзі - тлумачним словником. (Стаття записана на плакаті.)

Режим - розпорядок справ, дій.

Наприклад, режим дня, режим харчування.

А адже це непросто - навчити себе робити все вчасно. Послухайте вірш.

(Учень читає вірш Ігоря Мазнин «Одне з найважчих справ»)

Одне з найважчих справ -

Чи не робити відразу двадцять справ.

А що ні годину -

Вміти весь час

Мати на все свій час і час:

І на веселощі,

І на працю.

На шум і жарти

П'ять хвилин.

І на потіху -

Солодка мить.

І довгий час

На чтенье книг!

учитель: Зараз ми спробуємо свій день розписати по годинах, тобто скласти режим дня.

(Відкриваю таблицю «Режим дня»)

Режим дня:

7.00 -…

7.00 – 7.30 — …

7.30 – 7.50 — …

7.50 – 8.30 — …

8.30 – 12.00 — …

12.00 – 12.30 — …

12.30 – 13.00 — …

13 00 – 14.00 — …

14.00 – 15.30 — …

15.30 – 17.00- …

17.00 – 18.00 — …

18.00 – 18.30 — …

18.30 – 20.30 — …

20.30 – 21.00 — …

21.00 — …

(роздаю картки зі словами: «підйом», «зарядка», «дорога в школу», «обід», «відпочинок», «прогулянка» і т. д. Діти повинні прикріпити ці картки навпроти відповідного часу)

учитель: Отже, перевіримо, що у вас вийшло. 7.00 - підйом. Покажіть на моделі годин час підйому.

(Йде обговорення складеного дітьми режиму дня, аналіз і виправлення помилок і показ часу дії на моделі годин)

учитель: Молодці! А тепер відпочинемо. (Физкультминутка)

    Закріплення матеріалу.

учитель: Щоб засвоїти матеріал, проведемо гру «Закінчи речення»

(Вчитель читає дітям початок пропозиції, діти закінчують його)

    Чистити зуби треба ... (два рази на день, вранці і ввечері)

    Потрібно завжди вставати ... (в один і той же час)

    Завжди мити руки ... (з милом)

    Ніколи не їсти немиті ... (овочі і фрукти)

    Під час їжі не можна ... (розмовляти)

    Завжди в одне і теж час треба ... (вставати, лягати спати, робити уроки)

учитель: Молодці! А щоб не забути зробити все справи за день, вам прийде на допомогу пиктография.

(Прикріплюю картку з даними словом на дошку).

Що це таке? Хто читає журнали «Веселі картинки» або «Мурзилка», той знає.

(Показую номери журналів, де є тексти з використанням малюнків)

Піктографія - це найдавніша форма писемності. Стародавні люди за допомогою умовних знаків-малюнків зображували предмети, події і дії. ( Показую приклади такого листа) Піктографія була особливо поширена в індіанців Північної Америки. Чи не зникла пиктография і в наш час. Подивіться на дорожні знаки

(учитель показує кілька малюнків дорожніх знаків, наприклад: «Діти», «Пункт харчування», «Перехід» та інші)

- Де бачили ці знаки? Про що знак каже? Про що попереджає?

учитель: Використовується пиктография і для маркування товарів. Наприклад, на новому одязі можна побачити такі знаки

(Показую кілька знаків-символів по догляду за одягом, наприклад, «Хімічна чистка заборонена», «Виріб не викручувати» та інші, обговорення знаків)

учитель: На картонних коробках для упаковки різних товарів теж можна зустріти знаки.

(Вчитель показує деякі знаки, наприклад, «Чи не упускати!», «Берегти від вологи!»)

учитель: Так, якщо ми придивимося уважніше, то всюди знайдемо якісь знаки. І всі ці знаки ми називаємо словом, утвореним від слова «пиктография». Значить, знаки які? ... (відповіді дітей) Правильно пиктографические.

Пропоную і вам скористатися цим найдавнішим винаходом. Є справи, які потрібно робити не кожен день, але забувати про них не можна. А як про них не забути? Дуже просто!

Беремо альбомний аркуш, ділимо його по вертикалі на три колонки. (Показую) У першій колонці ( «Дело») малюємо піктографічний знак. Наприклад, віник. Це означає не забути забратися в квартирі.

(Дітям роздаю аркуші паперу, де вже дана таблиця з трьох колонок. Разом обговорюємо якісь ще потрібно намалювати знаки і які справи вони позначають.)

(Малюнки із зображенням віника, продуктів, кімнатних квітів)

учитель: Навпаки справи, яке треба виконати, у другій колонці ( «Треба») вставляємо сірник. (Показую на плакаті) А зробивши справу, переставляємо сірник в третю колонку ( «Є!»)

Мама теж може скористатися твоєю «напомінашкой». Вона може, нічого тобі не кажучи, увіткнути сірник навпаки справи, яке тобі треба зробити. І якщо ти його виконав, то сміливо вставляєш сірник поруч, вже в графу «Є!». Тепер вже точно ні про що не забудеш: і самому приємно, і рідні будуть тобою задоволені.

    Музична пауза. Частівки.

Ми частівок багато знаємо - Прокидаюся вранці

І хороших і поганих. Я з великим бажанням,

Добре тому послухати, Зуби чищу і поспішаю

Хто не знає ніяких. Зі школою на побачення.

Полінувався вранці Вова Хлопчик Петя пізно встав

Зачесатися гребінцем. Прокидатися тяжко.

Підійшла до нього корова - Умиватися він не став:

Причесала мовою. Адже він замазура

Якщо вранці ти зарядку запізненням причину

Робити дуже лінуєшся, Митя миттю вигадав:

Ти в поході від неї Те потрапив він в павутину,

Нікуди не дінешся. Те знайшов метеорит.

Маша любить вбиратися, Я люблю свою сестричку -

Та не любить вмиватися. Чомучки-бабку.

Хоч і личком красива, Прочитаю я їй книжку,

Але плаксива і лінива. Вранці заплету косу.

Вдома я одна буваю, Якщо хочеш дорослим стати,

Але без діла не сумую. Треба раніше лягти в ліжко.

Адже мені ніколи нудьгувати: Ляжеш після десяти -

Треба мамі допомагати. Не встигнеш підрости.

учитель: Спасибі, хлопці, за веселі частівки!

учитель: Хто такий Мойдодир, ви, звичайно, знаєте. Він для вас прислав свої рекомендації. Давайте їх прочитаємо.

    Щодня вставай в один і той же час, провітрювати кімнату і роби зарядку.

    Вранці умивайся, чисть зуби, мій вуха і шию.

    Привчайся обтиратися післязарядки мокрим рушником до пояса.

    Завжди мій руки перед їжею, після прогулянки і після відвідування туалету.

    Перед сном умивайся, добре провітрювати кімнату.

Пам'ятай твердо, що режим

Людям всім необхідний!

Отже, що нового ми сьогодні дізналися? (Відповіді дітей)

6. Підведення підсумків.

(Читаю прислів'я і приказки, а діти намагаються їх пояснити)

    Випустиш хвилинку - втратиш годину.

    Справі - час, а потісі - годину.

    Хто пізно встає, той дня не бачить.

    Хто хоче багато знати, тому треба мало спати.

    Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні.

    Нудний день до вечора, коли робити нічого.

    Працюєш сидячи - відпочивай стоячи.

    Скінчив діло - гуляй сміло.

Класний годину на тему

«Режим дня школяра»

Цілі і завдання класної години:

- познайомити дітей молодшого шкільного віку з режимом дня, переконати їх в необхідності його строго виконувати;

- навчити школярів планувати свій особистий час, спираючись на власний режим дня.

Форма проведення: бесіда-діалог

Плановані результати:

- розвиток комунікативних, регулятивних, пізнавальних УУД;

- формування особистісних якостей, пов'язаних з питаннями особистої гігієни, режиму дня і необхідності збереження здоров'я.

устаткування: лист А3 з малюнком Мойдодира, кольоровий папір, інструменти та приладдя, клей, добірка книг з тематикою час, режим дня, кольорові журнали, ряд сюжетних картинок, який ілюструє режим дня школяра, подарункові міні-плакати «Режим дня».

Хід класної години.

1. Введення в тему заняття.

- Хлопці, це позакласний захід присвячуємо найціннішому - нашому ЗДОРОВ'Я.

- Давайте поміркуємо - а що таке здоров'я?

- Чи важливо для людини здоров'я? Спробуйте не просто дати однозначну відповідь, а привести аргумент (доказ) вашої думки.

2. Актуалізація знань учнів.

- Скажіть, які важливі умови повинен дотримуватися людина, щоб зберегти своє здоров'я.

(Можливі відповіді дітей:Правильно харчуватися.

Дотримуватися режиму дня.

Приймати в їжу овочі і фрукти.

Своєчасно лягати спати.

Боротися зі шкідливими звичками.

Дружити зі спортом, щоб здоровим і сильним.)

- Абсолютно вірно. Молодці! І це ще далеко не повний список того, що може зробити людина, щоб зберегти своє здоров'я.

3. Занурення в тему заняття.

- Сьогодні я пропоную більш детально зупинитися лише на одному показнику здоров'я.

- Послухайте, будь ласка, вірш і спробуйте здогадатися, про що ми сьогодні будемо говорити докладно?

Кілька підготовлених учнів читають вірш «Режим дня».

Щоб прогнати тугу і лінь,

Підніматися кожен день

Потрібно рівно о сьомій годині.

Відчинивши вікна засув,

Зробити легку зарядку

І прибрати своє ліжечко!

Душ прийняти і сніданок з'їсти

А потім за парту сісти.

Але запам'ятайте, хлопці,

Дуже важливо це знати,

Йдучи в школу, на дорозі

Ви не думайте грати!

Бійтеся ви машин,

Їх підступних чорних шин.

На заняттях сиди

І все тихо слухай.

За вчителем стеж,

Нагострив вуха.

Після школи відпочивай:

Але тільки не болю.

Будинки мамі допомагай,

Гуляй, закаляйся.

Пообідавши, можеш сісти

Виконувати завдання.

Все в порядку, якщо є

Воля і старання.

Дотримуємося ми завжди

Розпорядок строго дня.

О першій годині покладений лягаємо,

О першій годині покладений встаємо.

Нам хвороби ні почому!

- Яка ж тема нашої сьогоднішньої розмови? ( Режим дня.)

- Які асоціації виникають у вас з цим словом? ( Порядок, розклад, послідовність і т. П.)

- Зверніть увагу на запис на дошці: «Режим - встановлений розпорядок життя (справ, дій)».

- Збіглося чи ваше припущення про значення слова «режим» з його науковим значенням? (Так.)

- Хлопці, а для чого потрібен режим дня? Навіщо потрібно дотримуватися такий розпорядок дня? (Щоб все встигати зробити, щоб на все вистачало часу, щоб правильно розподілити свій час не хвилюватися через те, що щось не встигнеш і т. П.)

- Дійсно, хлопці, коли дорослі і діти не дотримуються найпростіший режим дня, з'являється багато неприємностей. Вони не встигають, спізнюються, забувають в поспіху щось зробити, швидко втомлюються, починають нервувати, лаятися з оточуючими і т.п. І втомлюються то люди не стільки від того, що багато працюють, скільки від того, що неправильно організовують свою роботу, не дотримуються режиму дня. Справа в тому, що всі фізіологічні процеси в нашому організмі відбуваються в певному ритмі. І якщо привчитися до суворого чергування неспання, сну, ігор, відпочинку, прийому їжі, то можна бути завжди здоровим і домогтися успіхів у будь-яких заняттях.

4. Бесіда за змістом вірша.

- Давайте згадаємо вірш і спробуємо відновити правильну послідовність елементів режиму дня. (Одночасно на дошку вивішуються сюжетні картинки, що ілюструють елементи режиму дня.)

    підйом;

    Ранкова гімнастика, ранковий туалет, прибирання ліжка;

    сніданок;

    Дорога до школи;

    Навчальні, додаткові заняття;

    Дорога зі школи додому;

    обід;

    Післяобідній відпочинок (сон, читання книг, настільні ігри);

    Приготування уроків;

    Перебування на повітрі: прогулянка, рухливі ігри та розваги;

    вечеря;

    Вільний час, перегляд телепередач;

    Приготування до сну (провітрювання кімнати, приготування ліжку);

    Сон.

- Молодці! Все добре запам'ятали.

Режим ти цей запиши

І строго час вкажи,

Його старайся виконувати,

І будеш ти все встигати.

(Дітям лунають барвисті заготовки міні-плакатів «Режим дня», які вони заповнять будинку разом з батьками.)

- Хлопці, а хто з вас дотримується режиму дня?

- Розкажіть про свій режим дня? (Короткі розповіді дітей.)

- Згадайте зміст вірша і скажіть про яке ще здоров'язберігаючих компоненті попереджав нас автор. (Не грати на дорозі по шляху до школи і зі школи.)

5. Практична робота з учнями по групах.

- Щоб краще засвоїти важливість дотримання режиму дня для збереження здоров'я, я пропоную вам творчу роботу. Наша робота буде проходити по групах. У кожного з вас є кольоровий жетон. Він підкаже вам, як знайти тих, з ким ви зараз будете працювати в одній команді.

1 група (Діти з низькими пізнавальними здібностями) спробує скласти міні колаж з картинок предметів, необхідних для виконання водних процедур. На стелі вже є кілька журналів з яких ви можете брати ілюстрації. (Щоб композиції мала закінчений вигляд, цій групі дітей заздалегідь запропонований аркуш формату А3 з центральною фігурою - героєм книги К. Чуковського «Мойдодир».)

2 група (Діти з високими пізнавальними здібностями, з розвиненою мовою) зробить огляд художньої літератури, в якій є згадка про час, про годинник або про виконання або невиконання героями режиму дня. Добірку таких книг можна знайти в нашій класній бібліотеці. (Класна бібліотечка такими книгами поповнена учителем заздалегідь.)

3 група (Діти, які мають яскраво виражені художні здібності) за допомогою кольорового паперу, ножиць і клею зробить найнеобхідніші дорожні знаки, які допомагають орієнтуватися на дорогах. (На допомогу учням є набір дорожніх знаків «Юний пішохід»)

6. Творчий звіт кожної групи.

- Покажіть те, що у вас вийшло і прокоментуйте свої роботи.

7. Підведення підсумків класної години.

- Що таке режим дня? (Розподіл за часом дій людини за добу.)

- Чому необхідний режим дня? (Для постійної підтримки здоров'я і настрою.)

- Абсолютно вірно. Молодці! Режим дня сприяє правильному розвитку, зміцненню здоров'я, виховання волі, дисциплінованості.

8. Рефлексія.

- Хлопці, хто з вас після сьогоднішнього заняття твердо вирішив для себе щодня дотримуватися режиму дня?

- Я рада за вас. Це наймудріше і правильне рішення.

- На закінчення класної години мені хотілося сказати вам кілька слів

Режим дня пильнувати,

Старших поважайте,

Малюків не ображайте -

Ось вам моя порада.

Будете на світі

Жити сто років!