Малювання на тему праця людей восени. Методична скарбничка. Паримо, варимо, закочує

муніципальне бюджетне освітня установа

Ярцевская середня загальноосвітня школа №1

Смоленська область

Розробка уроку по навколишнього світу по темі:

«Праця людей восени»

1 клас

УМК «Перспективна початкова школа»

учитель початкових класів

цілі: повторити знання учнів про рослини, що ростуть в саду і городі; познайомити з історією деяких рослин; розглянути роль і значення рослин городу; скласти екологічні правила по охороні врожаю; розвивати мислення, мовлення учнів; виховувати екологічне мислення.

устаткування:ілюстрації із зображенням рослин саду і городу; картки-фішки для «Ботанічного доміно»; костюми городнє опудало, Овочів, Соняшнику.

Хід уроку

I. Повідомлення теми уроку.

Відгадайте загадку:

У городі стоїть,

Нічого не говорить,

Сам не бере

І воронам не дає.

(Городнє лякало.)

Де можна зустріти городнє опудало?

Сьогодні на уроці ми повторимо наші знання про працю людей восени.

II. Вивчення нового матеріалу.

1. Р о б о т а п о у ч е б н і к у (с. 29).

Учитель читає з підручника абзац з оголошенням, написаним дітьми, розповідає про техніку безпеки при осінніх роботах.

Про що хотіли сказати хлопці, коли писали оголошення? (Необхідно дотримуватися правил гігієни: мити руки перед їжею, не є немиті фрукти та овочі.)

Які правила техніки безпеки потрібно виконувати при осінніх роботах?

Учитель ділить учнів на дві групи. Одна група розповідає про небезпеки, які підстерігають дітей при осінніх роботах. Інша - про те, як уникнути нещасних випадків при збиранні врожаю.

1) Не можна кидати як попало садовий інвентар. Лопати, граблі, вила, садові ножиці та інші інструменти повинні зберігатися в спеціально відведених місцях.

2) Переносити інвентар треба так, щоб не отримати травму самому і не завдати її оточуючим. З одного місця на інше інвентар переноситься колючими і ріжучими частинами вперед і вниз.

3) Початок роботи в городі або саду, треба подбати про спеціальну робочому одязі, не забути про рукавицях, які позбавлять руки від саден, подряпин, уколів, що викликають важкі гнійничкові рани.

4) Діти не повинні переносити важкі предмети, працювати на висоті, наприклад знімати урожай з дерев, користуючись сходами.

Ф і з к у л ь т м і н у т к а

Що росте на нашій грядці?

Огірки, горошок солодкий,

Помідори і кріп

Для приправи і для проб.

Є редиска і салат ...

Наша грядка - просто скарб.

Але кавуни не ростуть

Якщо слухав ти уважно,

Те запам'ятав обов'язково.

Відповідай-ка по порядку:

Що росте на нашій грядці?

В. Коркін

2. З ц е н к а «Історична станція в місті Городі».

Багато справ восени в городі. Згадайте прислів'я і приказки про працю людей.

Нас теж чекає робота в місті Городі: ми познайомимося ближче з жителями цього міста. А допоможе нам в цьому міський правоохоронець - Городнє Опудало.

Виходить Городнє Опудало. Одяг рвана, стара капелюх.

Опудало.Хлопці, дозвольте представитися.

Тіло моє дерев'яне. Одяг рвана.

Не їм, не п'ю, город стережу.

Нічого не кажу. У городі стою.

Сам не беру і воронам не даю.

Хлопці, відгадайте загадку і ви дізнаєтесь, кого я поважаю в цьому городі найбільше.

Кругла, розсипчаста, білого,

На стіл вона з полів прийшла.

Ти посоли її трошки.

Адже правда, смачна ... (картопля)?

Виходить учень в костюмі Картоплі.

Учитель.Картопля - одна з найважливіших продовольчих і технічних культур.

Стебла картоплі досягають у висоту 50-60 см, трохи розгалужуються. На них розташовані глибоко розрізані складні листя, що складаються з великих пластинок, що чергуються з дрібними.

Крім зелених стебел з листям, що ростуть над землею, у картоплі є ще й підземні стебла.

В середині літа картопля цвіте білими, рожевими або ліловими квітками. Після відцвітання утворюється плід-ягода з численними насінням всередині (плоди отруйні). Бутони квіток з'являються приблизно через 3-4 тижні після появи сходів, а на кінцях підземних стебел в цей же самий час утворюються потовщення - бульби, ті самі картоплини, які йдуть в їжу. У бульбах рослина відкладає запас поживних речовин, В основному крохмаль.

У кожного бульби є підстава - нижній кінець, яким він прикріплюється до підземного стебла, і верхівка, де розташована точка росту. На бульбах є очі, або нирки, розташовані по спіралі, як листя на стеблах. Це доказ того, що бульба - видозмінений стебло. Садять картоплю бульбами.

Бульби картоплі - дуже цінний харчовий продукт. З картоплі готують безліч страв. Крім того, з неї витягують харчовий крохмаль, без якого не можна приготувати кисіль і інші блюда. Крохмаль і патока вживаються в харчовій і кондитерській промисловості.

Опудало.Відгадайте загадку:

Вгорі зелено,

Внизу червоно,

В землю вросло.

(Буряк.)

Виходить дитина в костюмі буряка.

Учитель.Цукрові буряки - основна культура для отримання цукру. Вона є також високопоживної кормової культурою.

Цукрові буряки - трав'яниста дворічна рослина (насіння у нього утворюються тільки на другому році життя). А в перший рік з насіння виростає коренеплід, що йде на виробництво цукру, зміст якого становить іноді до 20% ваги коренеплоду.

Цукрові буряки прибирають восени, коли починають засихати листя. Роблять це бурякозбиральний комбайн, які викопують коренеплоди, очищають їх від гички і укладають в купи.

Опудало.А тепер інша загадка:

Дивовижне сонце:

У цьому сонце сто віконце,

З віконця тих дивляться

Сотні маленьких шпаченята. (Соняшник.)

Виходить учень в костюмі Соняшнику.

Учитель.Соняшник - велике однорічна трав'яниста рослина. Товстий стебло його заповнений всередині пухкої серцевиною і досягає висоти 2,5-3 і навіть 4 м. Уздовж стебла розташовані по черзі великі серцеподібні листки, а нагорі розвивається суцвіття «кошик» з безліччю дрібних квіток жовтого кольору. У крайових квіток є яскраво-жовті пелюстки. Зовні кошик одягнена зеленої обгорткою. В одному кошику налічується до 1000-1200 окремих квіток, які пізніше дають плоди (сім'янки), багаті маслом. Очищені від оболонки (шкірки), насіння соняшнику містять до 55% високоякісної олії.

Соняшник - одна з найцінніших технічних і продовольчих культур. Соняшникова олія йде в основному в їжу людини. Понад п'ятсот страв готують на ньому сучасні кулінари.

III. з акрепленіе вивченого матеріалу.

1. Про т р а д а й т е з а г а д к и й скажіть, де росте той чи інший овоч чи фрукт.

Золота голова

Велика, важка,

Золота голова

Відпочити прилягла.

Голова велика -

Тільки шия тонка.

(Гарбуз, росте на городі.)

Я рум'яну Матрьошку

Від подруги не відірву,

Почекаю, коли Матрьошка

Впаде сама в траву.

(Яблуко, зростає в саду.)

Будинок зелений затісний:

Вузький, довгий, гладкий.

У будинку поруч сидять

Круглі хлопці.

Восени прийшла біда -

Тріснув будиночок гладкий,

Поскакали хто куди

Круглі хлопці.

(Горох, росте на городі.)

Кафтан на мені зелений,

А серце, як кумач.

На смак, як цукор, солодкий,

На вигляд - схожий на м'яч.

(Кавун, росте на городі.)

Синій мундир,

Жовта підкладка,

А в середині - солодко.

(Слива, зростає в саду.)

Осінь в сад до нас прийшла,

Червоний факел запалила.

Тут дрозди, шпаки снують

І, галасують, її клюють.

(Ягоди горобини, ростуть в саду і в парку.)

Красненьке Матрьошка,

Біленькі сердечко.

(Ягоди малини, ростуть в саду.)

2. І г р а «Ботанічний доміно».

Учитель готує картки-фішки. Учні повинні побудувати вірну ланцюжок з карток.

IV. Підсумок уроку.

Що нового дізналися на уроці?

Які правила безпечної роботи треба виконувати при роботі в саду, на городі?

Любов Сазіна
План роботи з дітьми на два тижні «Праця людей восени»

Дата: 16 жовтень (понеділок) Тема: «»

підсумковий захід: свято: «Золота осінь» виставка творчих робіт«Фантазія природи»

мета

2. Розгляд класів у вазі. мета: Розвивати вміння обстежити і порівнювати колосся різних злакових культур

3. Д / І «Дізнайся і назви» з Анею К., Кирилом Ч. мета: Розширювати уявлення про хлібобулочних виробах

4. Інд. робота з Веронікою Ш., Антоном Л., Лізою Б. мета (Хліб - хлібний, жито - житній і т. Д.)

5. Ситуативний розмову «Навіщо потрібен людині хліб?»

6. П'ятихвилинка здоров'я «Пекар»

Ранкова гімнастика

Прогулянка 1. Спостереження за машинами, Які привозять хліб в д / с. мета: Познайомити з одним з етапів доставки хліба від поля до нашого столу.

2. Д / І «Підбери слівце» мета: Збагачення словника.

3. П / І мета

4. Інд. робота з хлопчиками. мета: Тренувати хлопчиків в передачі м'яча один одному ногами (елементи гри "Футбол")

5. Ситуативний розмову «Що було б, якщо не було б хліба»

6. праця мета роботи.

7. Самостійна діяльність на ділянці. виносної матеріал: Кеглі, прапорці.

1. Гімнастика після сну

2. Читання білорускою народної казки «Колосок» мета: Знайомство дітей з казками народів світу.

3. Попередня робота по худ. творчості, розглядання ілюстрації транспорту.

4. Д / І «Загадки про хліб» мета: Виховувати повагу до відповідей товаришів.

З / Р гра "Хлібний магазин" мета: Виховувати дбайливе ставлення один до одного.

4. Інд. робота з Аліною Ф., Кирилом А., мета: Тренувати дітей в вміння складати розповідь по мнемотабліце.

5. Ситуативний розмову «Як правильно поводитися за столом, як поводитися з хлібом» мета: розробити спільно з дітьми правила поводження до хліба.

6. Організація досвіду «Пророщування насіння жита».

самостійна ігрова діяльність дітей в центрах зайнятості.

Дата: 16 жовтень (понеділок) Тема: « Праця людей на городах і полях» підсумкове захід: свято:«Золота осінь» виставка творчих робіт«Фантазія природи».

пізнавальний розвиток ФЕМП - підготовча група. (Помараева)

№6 Тема: «Знайомство зі складом числа 10. Тимчасові відносини».

Фізичний розвиток (Заг)

Тема: 1. Відбиття м'яча.

2. Повзання по гімнастичній лавці (Хват з боків) .

3. П / і «Колорадські жуки»

(Аплікація) (Заг.)

Тема: « осінній килим» . (Декоративна)

Освітня діяльність в режимних моментах

Дата: 17 жовтень (Вівторок) Тема: « Праця людей на городах і полях»

«Вирощування хліба» мета: Виховувати повагу до праці людей.

2. Д / І «Розрізні картинки» мета: Вчити збирати зображення різних видів хлібних виробів.

3. Тренувати Дениса А, Трохима Ч., Юлю Р. в викладанні цифр 1-5 из злаків пшениці. мета

4. Чергування по їдальні мета

6. П'ятихвилинка здоров'я: Пальчикова гімнастика «Хлебушек», «Пекар» мета

Ранкова гімнастика

Прогулянка

1. спостереження мета: вчити бачити прекрасне осені

2. Д / І «Підбери слівце» мета

3. П / І "Третій зайвий" мета: Познайомити дітей з правилами гри, розвивати спритність.

4. Тренувати Сашу Г., Аню К, Данила М. в ходьбі спиною вперед

5. Ситуативний розмову «Батони і булки не ростуть на грядці»

6. праця мета: Виховувати вміння доводити розпочату справу до кінця.

матеріал праці

Гімнастика після сну.

1. Читання худ. літератури В. Купрін «Батькове поле»

2. Д / І "Хто що робить?" з Юлею Р., Веронікою Ш., Кирилом Ч. мета: Вчити дітей утворювати дієслова.

3. З / Р гра «Хлібороби» мета: Вчити застосовувати в грі отримані раніше знання про вирощування хліба.

4. Тренувати Олену П., Аню К., Рому К. у відліку предметів, закріпити прямий і зворотний рахунок до 10.

прогулянка з дітьми у вечірній час.

Дата: 17 жовтень (Вівторок) Тема: « Праця людей на городах і полях»

(З логопедом).

№4. Тема: «Порядковий рахунок. Частини доби ».

Фізичний розвиток (Заг) (на повітрі)

Тема: 1. Хто найвлучніший.

2. Перестрибни - не зачеплю.

3. П / і «Сова».

Художньо - естетичний розвиток (Малювання) (Заг.)

Тема: "Вантажний транспорт (Предметне, кол. Кар.).

Освітня діяльність в режимних моментах

Дата: 18 жовтня (Середа) Тема: « Праця людей на городах і полях»

1. Бесіда «Що говорить народ про хліб» мета: познайомити з народними прикметами, Прислів'ями, приказками про хліб.

2. словесна гра «Продовж прислів'я» мета: Закріпити знання прислів'їв.

3. Д / І «Підбери пару» з Поліною К., Максимом Р., Вікою Ш. мета: Вчити підбирати картинки із зображенням хлібних виробів і злаків, з яких вони виготовлені.

6. Чергування на занятті. мета

7. Спостереження за проростанням жита, Зробити замальовки в журналі спостереження.

8. Самостійна ігрова діяльність в центрах зайнятості

9. П'ятихвилинка здоров'я мета

Ранкова гімнастика.

Прогулянка 1. спостереження мета

2. П / І «Вовк у рові» мета

3. Інд. робота. мета

4. Д / І «Відгадай, чий листок» мета: Закріпити назви дерев.

5. праця - збір опалого листя. мета: Виховувати бажання допомагати дорослим, вчити працювати спільно.

матеріал: М'ячі, кеглі, обладнання для праці.

Гімнастика після сну.

1. Читання худ. літератури Дацкевіч «Від зерна до урожаю». мета: Закріпити шлях хліба від поля до столу.

2. Розучування з дітьми казки«Колосок» для показу драматизації в молодшій групі.

3. Д / і «Попелюшка» мета: Вчити викладати знайомі цифри і букви з насіння злаків.

4. Виготовлення атрибутів для інсценування казки «Колосок»

5. Конструкторська діяльність. мета: Розвивати уяву, конструктивні навички.

6. Самостійна ігрова діяльність

прогулянка з дітьми у вечірній час.

Безпосередньо - освітня діяльність.

Дата: 18 жовтня (Середа) Тема: « Праця людей на городах і полях»

1. логопедическое заняттястарша група.

Пізнавальний розвиток ФЕМП - підготовча група (Помараева)

№ 7 Тема: «Число 10. Прямий і зворотний рахунок».

Художньо -естетичні розвиток (Музика)

Освітня діяльність в режимних моментах

Дата: 19 жовтень (Четвер) Тема: « Праця людей на городах і полях»

мета: Вчити протирати листя рослин від пилу.

2. Розгляд ілюстрацій І. Шишкіна «Жито» мета: Вчити дітей розглядати картину, складати описовий розповідь по картині.

3. Д / І »Що за чим» Мета: Складання алгоритму «Звідки хліб прийшов».

4. Тренувати дітей в розфарбовуванні розмальовок. мета: Вчити розфарбовувати в одному напрямку, не виходячи за контури малюнка.

5. Д / І «Що зайве?» з Вікою Ш, Максимом Р., Кирилом Ч. мета

6. Підбір ілюстрацій про хліб, серії послідовних картинок про хліб.

Самостійна ігрова діяльність в центрах зайнятості

Ранкова гімнастика.

Прогулянка 1 Спостереження за листопадом. мета: Запропонувати дітям розповісти про свої почуття при вигляді листопада, розвивати інтерес до явищ природи.

2. Д / І «Буває - не буває», «Виправи помилку» мета: Закріпити прикмети осені.

3. П / І «До названого дереву біжи!» .мета: Розвивати швидкість, закріпити знання дітей дерев.

4. Екскурсія на кухню д / с «Як готується тісто для пиріжків» мета: Виховувати повагу до праці людей.

Дослідно-експериментальна діяльність «Ігри з вертушками» мета: Встановити взаємозв'язок між вітром і вітряної млином.

Праця на ділянці: Збір опалого листя. мета: Виховувати бажання допомагати дорослим.

Самостійна ігрова діяльність на ділянці. виносної матеріал: М'ячі, кеглі, обладнання для праці.

Гімнастика після сну.

1. Читання худ. літератури Ю. Ванаг «Хліб, зароблений своїми руками» .

2. Розгляд альбому "Хлібобулочні вироби" мета: Закріпити знання про хлібобулочних виробах.

3. З / Р гра "Родина. Готуємо обід » мета: Закріпити отримані раннє знання в грі.

4. Повторити інсценування «Колосок» мета: Вчити розповідати за ролями, вправляти в виразному читанні.

5. Складання візерунків і малюнків з круп, викладання орнаменту з зерен, круп.

6. Перегляд з дітьми презентації на тему «Як вирощують хліб» мета: Закріплювати знання дітей про вирощування і виготовленні хліба.

Безпосередньо - освітня діяльність.

Дата: 19 жовтень (Четвер) Тема: « Праця людей на городах і полях»

1. Мовний розвиток (Заг.)

Тема: 1.«Як ми збирали врожай»

(Складання оповідань з досвіду роботи дітей на городі).

Фізичний розвиток (Заг).

Тема: 1. Ходба по рейці гімнастичної лавки.

2. Відбиття м'яча.

3. П / і «Колорадські жуки»

Художньо - естетичний розвиток (Малювання) (Заг.)

Тема:«Колосся у вазі» (З натури, акв. Фарби)

Дата: 20 жовтень (П'ятниця) Тема: « Праця людей на городах і полях»

підсумковий захід: свято: «Золота осінь» виставка творчих робіт«Фантазія природи»

1. Бесіда «Людина славен працею» мета: Залучити дітей в бесіду про праці людей, Які вирощують хліб.

2. Д / І «Я почну, а ти продовж» мета: Закріпити прислів'я і приказки про хліб.

4. Д / І «Подорож зернятка» мета: Закріпити алгоритм появи хліба на нашому столі.

мета

6. Проведення експерименту «Пророщування житі» мета: Відзначити зміни в їх зростанні, зробити замальовки в журналі спостереження.

Ранкова гімнастика.

Прогулянка 1. спостереження листопада. Трохи подув вітер і листя кружляють навколо гілок, а потім повільно падають на землю. Запропонувати подумати і пояснити причину падіння листя. мета: Формувати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки.

2. П / І «Бездомний заєць» мета: Ознайомити дітей з правилами гри. Тренувати в спритності.

3. Тренувати Машу Ш., Тоню А., Аню К. в стрибках через скакалку.

4. Ситуативний розмову « Праця годує, А лінь псує », «Хочеш хліб - НЕ лежи на печі» мета: Закріпити уявлення про працьовитість і лінощі

5. праця на ділянці - запропонувати МаксімуР. Кирилу Ч. підмести доріжку. мета: Виховувати навички працьовитості.

матеріал: М'ячі, кеглі, обладнання для праці.

Гімнастика після сну.

1. Господарсько - побутовий працю в групі. мета

2. Як виходить тісто » мета: Закріпити техніку замішування тіста (Соленого)

3. Ліплення з соленого тіста «Виліпити хлібобулочний виріб» мета: Продовжити вчити дітей ліпити з соленого тест

4. Спостереження за дощем. мета: Вчити описувати явище погоди.

5. Перегляд мультфільму «Чарівні жорна».

прогулянка з дітьми у вечірній час.

Безпосередньо - освітня діяльність.

Дата: 20 жовтень (П'ятниця) Тема: « Праця людей на городах і полях» .

підсумковий захід: свято: «Золота осінь» виставка творчих робіт«Фантазія природи»

Художньо - естетичний розвиток (Музика)

свято осені

(За планом музичного працівника

Освітня діяльність в режимних моментах

Дата: 9 жовтень (понеділок) Тема: « Праця людей на городах і полях»

підсумковий захід: свято:«Золота осінь» виставка творчих робіт«Фантазія природи».

1. Чергування в куточку природи - догляд за рослинами. мета: Вчити регулювати полив рослин

2. Розгляд фруктів і овочів. мета: Розвивати вміння обстежити і порівнювати фрукти і овочі.

3. Д / І «Овочеве лото» з Анею К., Кирилом Ч. мета: Розширювати уявлення дітей про овочі та фрукти, вправляти в умінні відгадувати загадки.

4. Інд. робота з Веронікою Ш., Антоном Л., Лізою Б. мета: Тренувати дітей в умінні утворювати прикметники від іменників (Сік з моркви - морквяний, і т. Д.)

5Пятімінутка здоров'я: Розучити пальчиковую гімнастику «Овочі»

Ранкова гімнастика

Прогулянка

1. Спостереження за горобиною. (Використання худ. Слова) мета: Розширювати уявлення дітей про горобину, дати уявлення про те, що ягоди є кормом для птахів, закріплювати уявлення дітей про будову дерев.

2. Д / І «Підбери слівце» мета: Збагачення словника.

3. П / І «Чиє ланка швидше збереться» мета: Тренувати дітей у швидкості, в умінні швидко орієнтуватися в просторі.

4. Інд. робота з Костею До., Данилом М, Кирилом А. мета: Тренувати дітей в стрибках на 2х ногах

5. праця на ділянці - збір опалого листя. мета: Вчити отримувати радість від виконаної роботи.

6. Самостійна діяльність на ділянці. виносної матеріал: Кеглі, прапорці.

1. Гімнастика після сну

2. Твір загадок про овочі та фрукти з Веронікою Ш, Машею Ш, Поліною К. мета: Розширювати словниковий запас дітей.

3. Попередня робота з малювання. мета: Повторити правила роботи з акв. фарбами.

4. З / Р гра "Магазин" мета: Розвивати здатність спільно розгортати гру, виховувати доброзичливість.

5Д / і «Чудовий мішечок» (З овочами і фруктами)

мета: Тренувати дітей в умінні пізнавати предмети на дотик.

6. Самостійна ігрова діяльність дітей в центрах зайнятості.

Безпосередньо - освітня діяльність

Дата: 9 жовтень (понеділок) Тема: « Праця людей на городах і полях»

підсумковий захід: свято:«Золота осінь» виставка творчих робіт«Фантазія природи»

1. Логопедическое заняття - старша група

Пізнавальний розвиток ФЕМП підготовча група.

№4 Тема: «Склад числа 9. Цифра 9.

Фізичний розвиток (Заг)

Тема: 1. Стрибки в довжину з місця.

2. Х. по гімнастичній лаві, роблячи мах ногою.

3. П / і «Ловишка зі стрічкою».

Художньо - естетичний розвиток (Ліплення) (Заг.)

Тема: «Хлібний колос» (Предмет.)

Освітня діяльність в режимних моментах

Дата: 10 жовтня (Вівторок) Тема: « Праця людей на городах і полях»

1. Розгляд серії сюжетних картинок на тему « Робота в саду і на городі» мета: Розвивати навички зв'язного мовлення, виховувати повагу до праці людей.

2. Д / І «Чиї насіння» мета: Закріплювати знання дітей про рослини і їх насіння.

3. Тренувати Дениса А, Трохима Ч., Юлю Р. в штрихування. мета: Розвивати дрібну моторику рук

4. Чергування по їдальні мета: Закріпити вміння сервірувати стіл до сніданку.

6. П'ятихвилинка здоров'я: Пальчикова гімнастика «Апельсин». мета: Розвивати дрібну моторику рук.

Ранкова гімнастика

Прогулянка

1. спостереження за станом погоди. Яка погода сьогодні?. Яка була вчора? мета: вчити бачити прекрасне, Розрізняти характерні прикмети осені, Дізнаватися їх в літературних текстах.

2. Д / І «Підбери слівце» мета: Вправляти в підборі прикметників до іменників.

3. П / І «Чиє ланка швидше збереться» мета: Розвивати спритність, швидкість.

4. Тренувати Сашу Г., Кирила Ч., Костю К. в стрибках в довжину з місця мета: Продовжувати вчити дітей виконувати стрибки, поєднуючи з замахом.

5. праця на ділянці - Запропонувати Маші Ш., Олені П. підмести веранду мета: заохочувати трудові навички, Виховувати вміння доводити розпочату справу до кінця.

7. Самостійна ігрова діяльність на ділянці. виносної матеріал: М'ячі, кеглі, обладнання для праці.

Гімнастика після сну.

1. Перегляд мультфільму «Веселий город»

2. Д / І "Що навіщо?" з Юлею Р., Веронікою Ш., Анею К. мета: Продовжувати знайомити дітей з послідовністю виконання роботи(Виготовлення масла, розширювати уявлення дітей про працю дорослих.

3. Тренувати Олену П., Аню К., Рому К. у відліку предметів. мета: Закріпити прямий і зворотний рахунок до 10.

5. Настольно-друковані ігри за бажанням дітей.

прогулянка з дітьми у вечірній час.

Безпосередньо - освітня діяльність.

Дата: 10 жовтня (Вівторок) Тема: « Праця людей на городах і полях»

1. Логопедическое заняття - підготовча група (З логопедом).

Пізнавальний розвиток ФЕМП - старша група (Помараева)

№ 3. Тема: «Рахунок в межах 7. Порівняння по ширині. Орієнтування в просторі »

Фізичний розвиток (Заг)

(на повітрі)

Тема: 1. Перебрось - злови.

2. Не потрап 3. П / і «Постаті»

Художньо - естетичний розвиток (Малювання) (Заг.)

Тема: «Створення дід. гри «Що нам осінь принесла» . (Предметно., Фарби)

створювати предмети для гри.

Дата: 11 жовтня (Середа) Тема: « Праця людей на городах і полях»

1. Запропонувати дітям розглянути картки з овочами і фруктами. мета: Закріпити уявлення дітей про овочі, фрукти, їх відмінностях.

2. Запропонувати дітям кольорові олівці, трафарети для творчої самостійності. мета: Розвивати дрібну моторику, творчі здібності

3. Д / І «Овочеве лото» з Аліною Ф., Кирилом Ч., Вікою Ш. мета: Вчити підбирати картинки до загадок.

4. Чергування на занятті. мета: Вчити дітей готувати все необхідне для НОД.

6. П'ятихвилинка здоров'я: Артикуляційна гімнастика. мета: Розвивати артикуляційний апарат.

Ранкова гімнастика.

Прогулянка

1. спостереження за деревами та чагарниками. мета: Визначити, які дерева і чагарники першими скидають листя, закріпити назви рослин.

2. П / І «Гуси» мета: Закріпити правила гри, розвивати навички бігу в одному напрямку.

3. Інд. робота. мета: Тренувати дітей в подскоках парами.

5. праця - запропонувати Максиму Р., Маші Ш. зібрати великий сміття на ділянці мета: Виховувати бажання допомагати дорослим, доводити почату справу до кінця.

6. Самостійна ігрова діяльність на ділянці. виносної матеріал: М'ячі, кеглі, обладнання для праці.

Гімнастика після сну.

1. Читання худ. літератури Н. Носов «Огірки». мета: Вчити дітей уважно слухати розповідь, співпереживати головному герою, зрозуміти зміст твору.

2. З / Р гри "Родина" мета: Розширювати ігровий задум. розвивати вміння розподіляти ролі, домовлятися. 3. Повторити з дітьми вірші і слова пісень до осінньому свята . мета: Розвивати пам'ять дітей, бажання брати участь в святі.

5. Попередня робота з ручної праці(Підготувати пластини для декоративного панно - обмазати картонну заготовку тонким шаром пластиліну). мета: Розвивати дрібну моторику, посидючість.

прогулянка з дітьми у вечірній час.

Безпосередньо - освітня діяльність.

Дата: 11 жовтня (Середа) Тема: « Праця людей на городах і полях»

1. Пізнавальний розвиток ФЕМП - підготовча група

№ 5 Тема: «Повторити цифри. Вага. Групуємо геометричні фігури.

2Музикальное розвиток

3. Пізнавальний розвиток (Заг.)

Тема: « Осінні турботи людей» (Волчкова) Д / і "Чудовий мішечок" (Визнач предмет)

Освітня діяльність в режимних моментах.

Дата: 12 жовтня (Четвер) Тема: « Праця людей на городах і полях»

1. Чергування в куточку природи. мета: Вчити протирати листя рослин від пилу, виховувати бажання допомагати дорослим.

2. Чергування на занятті. мета: Вчити дітей готувати все необхідне для НОД.

4. Д / І «Що зайве?» з Оленою П., Кирилом А., Антоном Л. мета: Вчити виділяти з ряду картинок зайву, називати її відмітна ознака

5. Відгадування загадок про овочі та фрукти. мета: Тренувати дітей в умінні відгадувати загадки, виховувати повагу до товаришів.

Самостійна ігрова діяльність в центрах зайнятості

Ранкова гімнастика.

Прогулянка 1 Цільова екскурсія на город. Що змінилося на городі? Яким ви пам'ятаєте город? мета: Розвивати у дітей спостережливість, зв'язне мовлення. Заохочувати бажання дітей висловлювати свою точку зору.

3. П / І "Третій зайвий" .мета: Розвивати швидкість, спритність. Виховувати інтерес до рухливих ігор.

5. Дослідно-експериментальна діяльність «Ігри з султанчік» мета: Тренувати дітей у визначенні сили вітру.

6. Праця на ділянці малюків: Допомога в зборі опалого листя. мета: Привчати дітей старанно, акуратно виконувати доручення, виховувати бажання допомагати малюкам.

7. Самостійна ігрова діяльність на ділянці. виносної матеріал: М'ячі, кеглі, обладнання для праці.

Гімнастика після сну.

1. Розгляд альбому « осінь» мета: Закріпити знання дітей про осінніх прикмети, осінніх місяцях.

2. З / Р гра "Родина. Готуємо обід » мета: Розвивати творчу уяву, здатність розгортати гру. Продовжувати формувати вміння домовлятися.

3. Читання оповідання: «Як сорочка в полі виросла» мета: Розширювати уявлення дітей про працю дорослих.

4. Інд. робота з Сашком Г., Данилом М., Сонею К. робота з ножицями. мета: Вправляти дітей в вирізування предметів круглої і овальної форми.

5. Запропонувати дітям конструктор для конструктивної діяльності. мета: Продовжувати вчити дітей створювати різні споруди по малюнку, виховувати дружні взаємини між дітьми.

Безпосередньо - освітня діяльність. Дата: 12 жовтня (Четвер) Тема: « Праця людей на городах і полях»

1. Мовний розвиток (Заг.)

Тема: «Диференціація звуків з -ц». (Звукова культура мовлення).

Д / і «Вгадай за описом».

Фізичний розвиток

Тема: 1. Повзання по гімнастичній лаві на четвереньках.

2. Стрибки в довжину з місця.

3. П / і «Ловишка зі стрічкою».

Художньо - естетичний розвиток (Малювання) (Заг.)

Тема: «Що ти найбільше любиш малювати»

Освітня діяльність в режимних моментах

Дата: 13 жовтень (П'ятниця) Тема: « Праця людей на городах і полях»

1. Розгляд ілюстрацій «Чим багата ця осінь» . мета: Повторити назви овочів і фруктів, їх корисні якості.

2. Д / І «Чиї дітки» мета: Закріпити знання про плодах рослин.

3. Тренувати Кирила Ч, Данила М., Сашу Г. у виконанні штрихування різних форм. мета: Розвивати дрібну моторику, акуратність в зафарбовуванні.

5. Чергування в куточку природи. мета: Зазначити рослини, які потребують поливі.

6. П'ятихвилинка здоров'я: Артикуляційні вправи.

Ранкова гімнастика.

Прогулянка 1. Відзначити стан погоди. мета: Вчити помічати зміни, знаходити і називати ознаки, прикмети осені. Закріплювати вміння встановлювати причинно - наслідкові зв'язки.

2. П / І «Колорадські жуки» мета: Познайомити дітей з правилами гри, проявляти творчі здібності.

3. Праця на ділянці: Запропонувати Кирилу Ч., Саші Г., Поліні К. підмести доріжки. мета: Вчити дітей самостійно домовлятися про розподіл обов'язків, виховувати вміння працювати зі знаряддями праці. виносної матеріал: Віники, граблі.

4. Запропонувати Маші Ш., Тоні А., Ані К. скакалки. мета: Вправляти дітей в стрибках через скакалку.

5. Самостійна ігрова діяльність на ділянці. виносної матеріал: М'ячі, кеглі, обладнання для праці.

Гімнастика після сну.

1. Господарсько - побутовий працю в групі. мета: Виховувати у дітей бажання допомагати дорослим, підтримувати порядок в групі.

2. З / Р гра «Овочівники» мета: Ускладнити правила гри, ввести техніку (трактор, виховувати доброзичливість, вміння домовлятися з однолітками.

3. Перегляд мультфільму «Пригоди Чиполіно».

прогулянка з дітьми у вечірній час.

Безпосередньо - освітня діяльність.

Дата: 13 жовтень (П'ятниця) Тема: « Праця людей на городах і полях» .

1. Мовний розвиток (Ознайомлення з худ. Літературою)

Ознайомлення з новим жанром - байкою.

Тема: Читання байки І. А. Крилова "Бабка та мураха".

Художньо - естетичний розвиток (Музика)

(За планом музичного керівника)

Художньо - естетичний розвиток (ручний працю)

Тема: «Декоративне панно» (природний матеріал) .

Для формування успішної особистості з самого дитинства слід вкласти в сприйняття світу дитини важливі поняття. Працьовитість - одне з них. Саме тому на уроках в молодших класах розглядається питання про те, чим відрізняється праця людини восени від робіт в інші сезони. Також важливо довести до свідомості дітей, чому так важливо активно працювати не тільки навесні і влітку.

І не страшний буде ніякої мороз!

Праця людини восени дещо відрізняється від інших сезонних робіт. Діти вже повинні розуміти, що все живе в Євразії починає готуватися до холодного періоду. Тому першим важливим справою людей є утеплення осель - власного будинку і будов, призначених для зимівлі домашніх тварин.

У квартирах більшість людей заклеює щілини в вікнах. Робиться це для того, щоб взимку з них не дув холодний повітря. Хоча в багатьох оселях сьогодні встановлюються пластикові вікна, які забезпечують герметичність. Але і вони вимагають деякої підготовки до зимового періоду.

Заодно господині роблять генеральне прибирання в приміщеннях: перебирають зберігаються речі, викидають непотріб, миють вікна. Адже взимку це зробити буде складніше, ніж восени.

Турбота про братів наших менших

Особливої \u200b\u200bуваги потребують також житла тварин, які проводять зиму поза людських будинків. До таких належать корови, коні, вівці, кози, кролі, шиншили, тхори, норки, домашня птиця і бджоли.

Праця людини восени, проживає в цих дуже відрізняється від занять городянина. Адже селянину потрібно законопатити щілини в корівнику, в пташнику, утеплити клітини, призначені для дрібних тварин або занести їх в криті приміщення, перенести вулики з бджолами в бджоляник.

А самі дбайливі господарі навіть не забувають повісити на вхід в шматок щільної тканини або гумовий килимок і перевірити, чи зручно тварині заходити всередину, чи розуміє воно, як це робити.

Турбота про братів наших менших, тобто про живих істот, що населяють планету - важливий і потрібний праця людини восени. У школі діти майструють годівниці для птахів, розвішують їх і взимку стежать, щоб у них завжди була їжа для пернатих.

заготівля кормів

Всі, хто містить в господарстві худобу, харчуються сіном, піклуватися про зимову годівлі починають ще влітку. Сінокісна пора - найгарячіша пора.

Траву для сіна скошують, висушують, складають в скирти. Але восени потрібно потурбуватися про те, щоб сіно НЕ згнило від попадання на нього опадів. Тому корм для травоїдних тварин слід перенести в приміщення або ретельно вкрити.

на полях

Для багатьох настання осені пов'язано з великою кількістю овочів і фруктів. Але як доводить практика, важко виростити урожай, але і не легше його зібрати без втрат.

Для настає гаряча пора. Зернозбиральні машини цілими днями на полях прибирають пшеницю, жито, овес, гречку, горох та інші культури. Дуже важливо зробити всі роботи до настання періоду дощів. В іншому випадку весь урожай згниє на корені.

Однак машини не завжди можуть повністю зібрати всі колосся. Багато їх падає на землю. Раніше діти навіть знімалися з занять і їхали в поля, щоб там допомагати дорослим - підбирати впали колоски. Такий був посильний внесок в працю людини восени. 2 клас вже цілком якісно справлявся з таким завданням.

Сьогодні дітей вже не приваблюють на такі роботи, а даремно. Втрачається зв'язок з землею у підростаючого покоління, повагу до праці хліборобів. Звідси і велика кількість фотографій в інтернеті з натягнутими на ноги булками, що імітують домашні тапочки ...

Збираємо урожай - гав не лови, чи не отставай!

Забирають також буряк і картопля, морква та інші коренеплоди. Великі господарства роблять це за допомогою спеціальних машин. А ось селяни-приватники часом викопують свій урожай по-старому, лопатою і граблями. Більшість дітей не тільки чуло про це - їм самим знаком така праця людини.

Восени 1 клас разом з вчителем повинен обов'язково на своєму викопати кілька кущів картоплі, моркви, буряка. Тоді діти зрозуміють, як важко дістаються людині продукти харчування і, можливо, стануть дбайливіше ставитися до них.

Паримо, варимо, закочує

Але ж так хочеться зберегти вирощені на дачах і городах плоди і поласувати ними взимку! Тому праця людини восени часто пов'язаний саме з консервацією. Багато господині в цей період варять варення, засолюють і маринують овочі, роблять компоти, засушують гриби і трави для приправ.

Прибирання території

Скільки опалого листя на землі восени! Це гарно. Але з часом вони будуть гнити. Через це багато шкідливі мікроорганізми стануть швидко розмножуватися в сприятливій для цього середовищі. Тому з прибиранням їх і пов'язаний працю людини восени. За навколишнього світу на уроках діти не лише говорять про це, але і самі допомагають дорослим у цьому занятті.

На городах і дачах люди теж прибирають опале листя, бадилля від зібраного врожаю.

Посадка рослин восени

Хоча взимку життєдіяльність рослин сповільнюється, багато хто з них вимагають посадки пізньої осені. Наприклад, деякі сорти часнику обов'язково висаджують під зиму.

Більшість саджанців кущів і дерев теж найкраще приживається по осені. Досвідчені садівники з настанням холодів роблять щеплення плодово-ягідним деревам. Так рослини менше травмуються і легше переносять цю процедуру.

Дуже багато людей вже восени готують землю до весняних посадок. Для цього вони вносять на ділянки добрива, перекопують городи.

Дуже важливо кожен вид діяльності виконувати вчасно. Тільки тоді можна розраховувати на відмінний результат.

муніципальне бюджетне загальноосвітній заклад

«Середня загальноосвітня школа № 8»

міста Сергієва Посада Московської області

Конспект уроку з образотворчого мистецтва

у 2 класі

«Праця людей восени»

підготувала

вчитель образотворчого мистецтва і креслення

Новікова Лілія Олександрівна

м.Сергіїв Посад

2013


Цілі і завдання:

1. Закріпити знання дітей про сезонні зміни в природі.

2.Обобщіть життєві спостереження дітей про працю людей восени в саду, в

городі.

3.Продолжіть засвоєння правил безпечної роботи в саду і на городі,

формувати навичок класифікувати предмети по групах по

істотним ознаками.

4. Розвивати мовні вміння.

5.Учіть бачити красу у праці людини.

7.Воспітивать бажання трудитися, приносити користь оточуючим людям.

8. Зобразити красу осінньої природи і людини в русі у творчій

роботі.

устаткування: для учнів- роздатковий матеріал (картинки із зображенням фруктів, овочів), художні матеріали; для вчителя: репродукції з картин Т.Н.Яблонской «Хліб», Ю. С. Підляський «З колгоспних полів», навчальні таблиці «Жнива», «Збирання врожаю комбайном», дитячі книжки, роботи учнів, осінній натюрморт, садовий інвентар, вірші і загадки про осінь, презентація, музичне оформлення П.И.Чайковский «Часи року ».

Хід уроку.

Організаційний момент. - Здрастуйте, хлопці. перевірте своє робоче місце. Чи все готове до початку уроку. Ми починаємо урок.
    актуалізація знань (Слайд 2)

Настала осінь ясна,

У садах дозріли яблука,

Висять вони на яблунях,

Рум'яні і солодкі.

Блищать вони на сонечку

Прозорою тонкою шкіркою.

Плодів таку силу-силенну,

Що гілки донизу хиляться.

Ми яблука рум'яні

Знімаємо з гілки дбайливо,

Кладемо в траву під яблунею,

Запашні і свіжі.

- Про який пори року цей вірш? - Де встигли яблука?
    Постановка теми та задач уроку.
- Тема уроку сьогодні буде пов'язана з осінню. Давайте подивимося на репродукцію з картини Левітана « золота осінь». ... красива золота пора осені збігається з трудовими святами людей, зайнятих збиранням врожаю в сільській місцевості.Назвіть предмети, які ви бачите. ( Лейка, відро, сапа, лопата, вила, візок)(Слайд 3) - Що об'єднує ці предмети і вірш? ( За допомогою цих предметів люди можуть працювати в саду, на городі). - Як ми назвемо ці предмети одним словом? ( інструменти) - Як ви думаєте, яка буде тема нашого уроку? ( учитель підводить дітей до того, щоб вони визначили тему «Праця людей восени»). - Сьогодні на уроці ми дізнаємося, яку роботу виконують люди восени в саду, городі, поле.

V. Рішення навчальної завдання 1.Работа за підручником с.9. - Розгляньте малюнки і розкажіть, чим зайняті дорослі і діти? (Відповіді дітей) - Яку ще роботу можуть виконувати люди на городі, в полі, саду? (Відповіді дітей)(Слайд 4) Ілюстрації і малюнки на дошці. -Навіщо люди трудяться в саду, поле, городі? (Відповіді дітей) 2. Гра «Пантоміма» -Допомагає ви свої батькам на городі або в саду?Зараз ми це дізнаємося. Покажіть за допомогою пантоміми, що саме ви робите в городі разом з батьками. (Діти за бажанням виходять і показують дії, інші учні відгадують)
Физкультминутка. (Слайд 5) У городі опудало капелюх насунувши,(Імітують рухи надягання капелюха) Рукавами махає, як ніби-то танцює. (руху руками ) Це опудало - воно - вартувати поставлено,(Показують як варто опудало) Щоб птахи не літали, щоб горошок НЕ клювали.(Імітують політ птахів) Показ малюнка опудала.

3. Робота в парах.

Про який овоч йшлося в фізкультхвилинки? (Про горосі)

Які овочі ви ще знаєте? (Відповіді дітей)Демонстрація муляжів.

Де ростуть овочі? (Відповіді дітей)

Що росте в саду? (Відповіді дітей)Демонстрація муляжів.

Чи вмієте ви відрізняти овочі від фруктів? (Відповіді дітей)

- Зараз перевіримо. Гра «Фрукти, овочі» (в парі). Під час гри учні загадують загадки про овочі та фрукти. На столі лежать картинки із зображенням фруктів і овочів. Треба розкласти все по різних кошиках(Два учня). Перевірка .. (Слайд 6,7) V .Закрепленіе вивченого. 1.Самостоятельная работа.Работа за таблицями ближче - далі. Учні виконують малюнок на тему «Праця людей восени» (музичний супровід).Правила безпечного поводження з городнім інвентарем. - Коли ви допомагали своїм батькам збирати врожай, ви не поранилися? - А ви знаєте, як безпечно працювати на городі? (Відповіді дітей) Робота в групах (ділить учитель).1-я група: приготуйте розповідь про небезпеки, які підстерігають людини, коли він працює на городі.2-я група: приготуйте розповідь про те, як уникнути нещасних випадків, коли працюєш на городі. Учитель узагальнює і уточнює відповіді дітей.

V I.Рефлексія діяльності

Яка була тема нашого уроку?

Дізналися ми, яку роботу виконують люди восени в саду, городі, поле?

Як потрібно працювати в поле, саду, городі? (Обережно, сумлінно)

Чи подобається вам працювати, допомагати своїм батькам?

Чи знаєте ви, що художники написали багато картин із зображенням працюючих людей. Людина, яка працює -красів по своєму. Подивіться на ілюстрації і назвіть, чим займаються люди?

(Слайд 8,9,10)

Відомі художники в своїх картинах показували красу людини в праці. (Короткі коментарі вчителя до картинам)

Закінчимо наш урок прислів'ям «Праця прикрашає людину, а лінь псує».

(Слайд № 11)

Дякую за роботу.

Список використаної літератури

1.Бесова М.А. Жарти, ігри, пісні зберуть нас разом. - Ярославль: Академія розвитку: Академія, К, Академія холдинг, 2000..

2.Дік Н.Ф. початкова школа від А до Я: Практичний посібник для вчителя. 2-е изд. - Ростов н / Д: Феникс, 2006.

3. Жиренко О.Е., Ярова Л.Н., Барилкіна Л.П., Цибіна Т.І. Позакласні заходи: 4 клас. - М .: ВАКО, 2007.

4.Кугач А.Н., Туригіна С.В. Сценарії шкільних свят 1-4 класи. 2-е изд. - М .: Айріс- прес, 2006.

планування освітньої діяльності в середній групі дитячого садка

Тема: Осінь. Праця людей восени.
Вік середній,4-5 років
мета: Розширення уявлення дітей про сільськогосподарських професіях, про професії лісника.
завдання
освітні завдання: формувати уявлення у дітей про осінні приготуваннях людини до зими на городі, в саду, в полі; як звірі готуються до зими; познайомити з заготівлею насіння.
розвиваючі завдання:сприяти розвитку мовлення, творчих здібностей, уяви, пам'яті.
виховні завдання: виховувати повагу до праці дорослих, прагнення допомагати їм; виховувати любов до навколишнього.
Результат, продукт: мультимедійна презентація «У ведмедя в бору», відео презентація «Урожай у нас не поганий», віртуальна екскурсія «В гості до лісника», інтерактивна гра «Як звірі до зими готуються», альбом «Праця - людини фарбує!», Настільна дидактична гра «З якого дерева лист, виставка малюнків, фотовиставка« Не заважайте мені працювати », вироби з природного матеріалу.
Підсумковий захід: «Прогулянка в осінній сад»розвага
мотивація: Діти як ви думаєте, які турботи у людей восени? А хто з настанням холодів допомагає тваринам і стежить за порядком в лісі? Я сьогодні принесла вам відео презентацію «Урожай у нас непоганий» (перегляд). Ви хочете дізнатися, про працю людей восени? А в п'ятницю ми з вами зробимо віртуальну подорож до лісника. Ви згодні?


Співпраця з родиною (соціальними партнерами):залучення батьків до створення фотовиставки «Не заважайте мені працювати», сприяння в добірці фотоматеріалу.

Дата

четвер

Часовий відрізок дня

Ранок

бесіда "Що в саду росте», мета бесіди зацікавити дітей і спонукати пізнавальний інтерес дізнатися, що росте в саду.

Знайомство з новою дидактичною грою «З якого дерева лист».

груповий свято «День народження Люби».

Настільна гра «З якого дерева лист».

П.І. «Кіт і миші».

Виготовлення подарунка (листівка з привітаннями)

Фіз ра:

вправляти в метанні, в стрибках на 2 ногах;

малювання:«Подарунок для іменинника»

Викликати бажання дітей робити одному приємне. Виховувати почуття колективу

прогулянка

Цільова прогулянка навколо д. Саду, спостереження за деревами.

П.І "День ніч"

Д.І. «До дереву біжи»

гра забава «Камінець» (індивідуально).

Друга половина дня

«Кицю прокинулися» «Киця пензлик взяла».

с / р. гра «Перукарня».

прогулянка

П.І «Гуси-гуси»; П.І «Ловишка»

Ігрова, рухова

дата

п'ятниця

Створення / організація предметно-просторового розвиваючої освітнього середовища для самостійної діяльності дітей і підтримки дитячої ініціативи

Часовий відрізок дня

Спільна діяльність вихователя і дитини

Ранок

Ранковий. Гімнастика до-кс.№1, Кінезіологічна гімнастика, дихальна, зорова, пальчикова. Мова з рухами «В сад підемо»

Повторення раніше розучені віршів про осінь, повторення пісні «Осінь» для свята.

Картинки, ілюстрації по темі «Фрукти»;

Настільна гра «Вершки і корінці».

Пластилін, дошки для ліплення, стеки;

Художнє слово вихователя.

Навколишнього природ. Мир: "Проходження екологічної стежки »

дати елементарні уявлення про взаємозв'язок людини і природи.

ліплення:«Кошик з брусницею»

Продовжувати вчити складати маленькі кульки з пластиліну між долонь.

прогулянка

П.І. «Влуч м'ячем в коло».

П.І «Листопад».

Друга половина дня

Гімнастика в ліжечках - к-кс «кицю прокинулися», Кінезіологічна, дихальна, пальчикова гімнастика «Ми капусту солимо».

П.І. «У ведмедя у бору»

С.р. «Дочки-матері» (приготуємо вечерю)

Ігрова, комунікативна, пізнавальна, ініціатива дітей.

прогулянка

П.І. "День і ніч".

П.І «Ловишка».

дата

понеділок

Створення / організація предметно-просторового розвиваючої освітнього середовища для самостійної діяльності дітей і підтримки дитячої ініціативи

Часовий відрізок дня

Спільна діяльність вихователя і дитини

Ранок

Ранковий. Гімнастика до-кс.№1, Кінезіологічна гімнастика, дихальна, зорова, пальчикова.

бесіда «Праця людей восени», мета бесіди зацікавити дітей і спонукати пізнавальний інтерес дізнатися які турботи у людей восени.

Перегляд відео презентації «Урожай у нас непоганий».

складання альбому «Праця - людини фарбує!»

Запропонувати дітям сфотографуватися, як вони допомагають дорослим, і організувати фотовиставку «Не заважайте мені працювати».

Картинки, ілюстрації по темі «Праця людей восени»; відео презентація «Урожай у нас непоганий».

Прослуховування пісні «Урожай».

Перегляд мультфільму «Городники».

П.І. «Кролики».

музика: формувати навички культури слухання музики (не відволікатися, дослухувати твір до кінця).

Фіз ра:розвивати у дітей уміння рухатися в колективі, знаходити своє місце на майданчику;

вправляти в подлезании, в бігу, в стрибках на 2 ногах;

прогулянка

Цільова прогулянка на город, квітник.

П.І «Що вміємо - ми не скажемо, а що робимо - покажемо»

Д.І. «Що в городі росте»

Пізнавальна, ігрова, рухова активність . Ігри з виносним матеріалом.

Друга половина дня

Гімнастика в ліжечках - к-кс «Кицю прокинулися», Кінезіологічна, дихальна, пальчикова гімнастика «Що в лісі сталося».

с / р. гра "Овочевий магазин".

Гра, розглядання, обговорення, розподіл ролей.

прогулянка

П.І «Літає - не літає».гра забава «Камінець» (індивідуально).

Ігрова, рухова активність.

дата

вівторок

Створення / організація предметно-просторового розвиваючої освітнього середовища для самостійної діяльності дітей і підтримки дитячої ініціативи

Часовий відрізок дня

Спільна діяльність вихователя і дитини

Ранок

Ранковий. Гімнастика до-кс.№1, Кінезіологічна гімнастика, дихальна, зорова, пальчикова.

Бесіда по картинках. розгляд ілюстрацій «Праця восени».

ілюстрації, настільна гра «Вершки-корінці», настільна гра «З якого дерева листок».

Фіз ра:за планом фіз. працівника

Розвиток мовлення:сприяти збагаченню і поглибленню уявлень про дерева: особливості будови і частини дерев - корінь, стовбур, гілки; освоєння умінь розповідати послідовно, зв'язно, говорити при цьому виразно, голосно; формувати вміння складати порівняльні розповіді.

«Які різні дерева»
(Складання порівняльних оповідань про дерева (береза \u200b\u200b- тополя).

Д.І. «З якого дерева листок». Д.І. «Знайди дерево за описом». П.І. «1,2,3 ... до дерева біжи».

прогулянка

Спостереження за змінами в природі (комахи)

П.І. «У ведмедя у бору»;

розучування рухомий гри «Знайди собі пару».

Пізнавальна, ігрова, рухова активність. Ігри з виносним матеріалом.

Друга половина дня

розповідання казки «Ведмідь половінщік».

Вироби з природного матеріалу по задуманому.

Картинки для фланелеграфа, фланелеграф, природний матеріал, пластилін.

прогулянка

П.І. «Кролики». П.І «Літає - не літає».

Ігрова, рухова активність.

дата

середа

Створення / організація предметно-просторового розвиваючої освітнього середовища для самостійної діяльності дітей і підтримки дитячої ініціативи

Часовий відрізок дня

Спільна діяльність вихователя і дитини

Ранок

Ранковий. Гімнастика до-кс.№1, Кінезіологічна гімнастика, дихальна, зорова, пальчикова.

Бесіда про роботу в поле. Інсценували казки «Колосок».

Маски персонажів казки «Колосок,

дидактичні картки з листям різних квітів,

осінні лісточкі- атрибути, муз. твори.

ФЕМПвчити порівнювати дві групи предметів шляхом накладення і додатку; знаходити однакові предмети; орієнтуватися в просторі;

музикасприяти розвитку емоційно-образного виконання музично-ігрових вправ (кружляють листочки).

прогулянка

Екскурсія по екологічній стежці дитячого садка.

Бесіда з дітьми з питань:

Які плоди дозрівають восени? (Горіхи, жолуді, гриби, горобина.)

Чому стає менше комах?

Як готуються зустріти сувору зиму звірі? (Будують нори, роблять запаси, змінюють шубки.)

Які роботи у людей восени в саду, на городі, в полі?

Складання осінніх букетів.

Ігри з виносним матеріалом.

Друга половина дня

Гімнастика в ліжечках - к-кс «Кицю прокинулися», Ходіння босоніж по масажною доріжці, Кінезіологічна, дихальна, пальчикова гімнастика (Проводять діти)

Складання колажу з {!LANG-b2da8c1e29159d44131c4b5824385738!}{!LANG-02a656a3bc4179d5e6aa9154ad38b603!}

{!LANG-6b90e7970a93b661c6de3d238b6f5d31!}

прогулянка

П.І "День ніч".

Д.І. «До дереву біжи»

Ігрова, рухова активність.

дата

четвер

Створення / організація предметно-просторового розвиваючої освітнього середовища для самостійної діяльності дітей і підтримки дитячої ініціативи

Часовий відрізок дня

Спільна діяльність вихователя і дитини

Ранок

Ранковий. Гімнастика до-кс.№1, Кінезіологічна гімнастика, дихальна, зорова, пальчикова.

{!LANG-c1e578a059598c784cce81e4fedee611!} {!LANG-21727f6dba62f02ef5908699981defa0!}

{!LANG-046ab0d2b67d5e9e9d4ad638195746e6!}

{!LANG-6d4bbfc4a90b491876b67b4549e759e0!}

{!LANG-8ffa007b32d189cd8e55d7161714989d!} {!LANG-ee1dd3928819aaf7d6fc363f23d1cc9c!}

Фіз ра:{!LANG-f2cfb8327c26f8f11713dd9412a8a545!}

малювання: {!LANG-95a2285c3d987419f117dfedaaf27d95!}{!LANG-c0247570d4f57026c2356d03aaeef6fe!}

прогулянка

П.І {!LANG-3ea21e24cc25e0b8350df2fd9637977a!}

{!LANG-f4bec19473e4a7211984776dfa0b10ba!}

{!LANG-1508e1527c5ce839e85ac124bbb16f97!}

{!LANG-f6eabd15ff7211a9207c6599123d93f1!} Ігри з виносним матеріалом.

Друга половина дня

Гімнастика в ліжечках - к-кс «Кицю прокинулися», Кінезіологічна, дихальна, пальчикова гімнастика (Проводять діти)

{!LANG-7e04c4f8d2b78fc4a02320641c40c0fc!} {!LANG-1c5ae773ab3d6904902403776fb18660!}

{!LANG-6ca0cf25577f32bc7ffcd91b81da608d!}

{!LANG-db54e3c1413768459fa3fc1e614b0aa2!}

{!LANG-cf83846512a4915ff3067d89c0586149!}

{!LANG-f57d1a4c609e7d3125f196d4fd448c4f!}

прогулянка

{!LANG-df2ac065f972a0e247418a9b485225c4!}

Ігрова, рухова активність.

дата

п'ятниця

Створення / організація предметно-просторового розвиваючої освітнього середовища для самостійної діяльності дітей і підтримки дитячої ініціативи

Часовий відрізок дня

Спільна діяльність вихователя і дитини

Ранок

Ранковий. Гімнастика до-кс.№1, Кінезіологічна гімнастика, дихальна, зорова, пальчикова.

{!LANG-c7823e63093601f4664ae07ace222044!} {!LANG-d2b7bef0c78308ae5efc3d80ff0843be!}.

{!LANG-38c06327b49890db0d99a79c9fe86b33!}

{!LANG-e308096e2548f07866c9e60c202f755d!}{!LANG-8087f2b5fc7fb6c357f13f48dfeaee56!}

{!LANG-d0142b9ba95cbfb03a6c156ba8ff5dd6!}

{!LANG-ab9d31c2a563be951a1b4f788bd537d0!}: {!LANG-9056be373be385c17879ca9be49f2fab!} {!LANG-f17cfa5cd043ad07834e33a71f216928!}

{!LANG-dffd982adae39e017df68db86a70f6e3!}{!LANG-b8fac8c66b64efc587f4c22f511b7c79!}

{!LANG-38fd9551b457bd9f2433fe8600583187!} {!LANG-7e75599a071f67a104ced68b4e5a82fa!}{!LANG-31e5dd67be1d33fa6a0e3ff1eafaaa6d!}

прогулянка

{!LANG-c5f58c23b3443ee2ddd39aa56f27b6dd!}

П.І «Гуси-гуси»;

П.І «Ловишка»

Д.І. {!LANG-709e7b60434422418dd3f4949f779b65!}

{!LANG-f6eabd15ff7211a9207c6599123d93f1!} Ігри з виносним матеріалом.

Друга половина дня

Гімнастика в ліжечках - к-кс «Кицю прокинулися»{!LANG-8e6fcd00c25b4a48b59a2b7c7d0b3dfc!} {!LANG-225ad531ec72987816333c812b27ed0b!}

Підсумковий захід:

{!LANG-3df94e8efcdd8cd04d2f55ac542be833!}{!LANG-bbe8406d6a54c1b42b9d2ee7ad81e006!}

{!LANG-00f1877abd990f744d50ceca4ad640f4!}

{!LANG-f6eabd15ff7211a9207c6599123d93f1!}

{!LANG-3f4a1d81f4f26eeff141779e297a0a1b!}

прогулянка

П.І {!LANG-07894de5649ec9e2d2c6e55df0917b2d!}

Д.І. {!LANG-b74c3567cc21b07a86027a9fd7319947!}

Ігрова, рухова активність.