Пізнавальний розвиток тема овочі середня група. Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі на тему «Овочі. "Овочі в банку"

мета:Закріпити у дітей дошкільного віку знання про овочі та фрукти, вміння визначати їх на смак; вчити співвідносити форму предметів з відомими геометричними фігурами: (Овал - огірок; коло - яблуко і т.д.); виховувати у дітей дружні взаємини.

устаткування:косинка, нарукавники, фартух; емблеми на всіх дітей із зображенням зеленого яблука і помідори; корзина з муляжами овочів і фруктів; рознос; картинки з геометричними фігурами і з овочами і фруктами; розрізні картинки (огірок, апельсин); тарілочка з нарізаними фруктами та овочами.

Хід заняття:

Діти входять в групу.

вихователь: Хлопці, сьогодні вас чекає захоплюючий світ гри.

Лунає стук у двері. Входить Буратіно весь в сльозах.

вихователь:Буратіно, що трапилося?

Буратіно:Мені в школі задали домашнє завдання, А я не знаю, як його виконати! Я не знаю, що таке овочі і фрукти. Який вони форми, і які на смак. Допоможіть мені будь-ласка!

вихователь:Хлопці, допоможемо Буратіно?

Відповіді дітей.

вихователь: Хлопці, пропоную вам перетворитися в садівників і городників, так і будуть називатися наші команди. А хто ким буде, ми дізнаємося, поділившись на дві команди. Для цього потрібно встати в коло, а я кожному роздам кружечки різного кольору.

Діти стають в коло, вихователь роздає кружечки.

вихователь: Дуже добре, тепер, у кого в руках кружечок зеленого кольору, сідайте за стіл, на якому лежить велике зелене яблуко, а хто вибрав гурток червоного кольору, сідайте за стіл, на якому лежить великий червоний помідор.

Діти сідають за столи відповідно до кольору гуртків.

Вихователь вішає кожній дитині на шию емблему, садівникам - зелене яблуко, а городникам - червоний помідор. Вихователь надягає фартух, налокітники і косинку. Бере в руки корзину, в якій лежать овочі і фрукти.

вихователь: Команди готові до гри?

Відповіді дітей.

вихователь: Дуже добре! Перша гра називається «Приготуємо обід». Подивіться на столі, ви бачите два розносу і кошик з овочами і фруктами. Команда садівників варить компот, а команда городників - борщ. Ваше завдання правильно вибрати овочі для борщу, а ваша фрукти - для компоту. Буратіно уважно дивись і запам'ятовуй.

Діти починають грати в гру «Приготуємо обід».

Гра програється два рази, але змінюється завдання.

вихователь: Молодці хлопці, добре впоралися із завданням, правильно зварили: борщ з овочами, а компот з фруктами. Кожна команда отримує за це яблучко, в кінці гри ми яблучка порахуємо і дізнаємося, яка ж команда перемогла. Буратіно запам'ятав, що компот варять з фруктів, а борщ з овочів.

Вихователь бере в руки два конверта.

вихователь: У мене в руках конверти, а в них гра, яка називається «Збирай-ка», з шести частин вам потрібно скласти одну велику картинку і назвати, що це. Та команда, яка правильно і швидше впорається із завданням, отримає ще одне яблучко. А Буратіно допомагатиме вам.

Діти починають грати в гру «Збирай-ка».

Перемогла команді - яблучко!

вихователь: А зараз трохи відпочинемо! Для цього потрібно встати і вийти обом командам в центр групи, давайте навчимо Буратіно нашій грі-розминці.

Физкультминутка.

«Ось так яблуко!»

Ось так яблуко! (Встали.)

Воно- (Руки в сторони.)

Соку солодкого повно. (Руки на пояс.)

руку простягніть , (Протягнули руки вперед.)

Яблуко зірвіть. (Руки вгору.)

Став вітер гілочку качати, (Качаємо вгорі руками.)

Важко яблучко дістати. (Підтяглися.)

Підстрибну, руку протягну (Підстрибнув.)

І швидко яблуко зірву! (Бавовна в долоні над головою.)

Ось так яблуко! (Встали.)

Воно- (Руки в сторони.)

Соку солодкого повно . (Руки на пояс.)

вихователь: Молодці хлопці! Ми з вами розминку повторили і Буратіно навчили.

Діти сідають за столи.

Вихователь ставить на стіл кошик з овочами і фруктами, картинки з геометричними формами.

вихователь: Вас чекає ще одна цікава гра, Називається вона «На що схоже?». Перед вами картинки з геометричними формами - це овал, коло і трикутник, і кошик з овочами і фруктами. Я буду діставати по одному овочу або фрукта, а ви повинні сказати, на яку фігуру схоже. Будьте уважні, намагайтеся відповідати правильно, адже Буратіно дивиться, слухає і запам'ятовує.

Діти грають в гру «На що схоже?».

Вихователь дає яблучко найактивнішою команді.

вихователь: Сподобалася тобі гра Буратіно?

Буратіно: Так, сподобалася, хлопці молодці,

вихователь: Буратіно, а ти любиш їсти овочі та фрукти?

Буратіно: Так, дуже люблю!

вихователь: Тоді пропоную тобі і хлопцям пограти в саму «смачну» гру! «Вгадай, що з'їв» називається вона.

Вихователь запрошує по одній людині з кожної команди, садить на стільчики, зав'язує очі і пригощає одного шматочком фрукта (яблуко), а іншого шматочком овоча (морквина).

вихователь: Добре жуйте, тепер скажіть що з'їли.

Відповіді дітей.

вихователь: Молодці, правильно назвали. І команда садівників, і команда городників отримує за правильну відповідь яблучко.

Вихователь пригощає всіх дітей і Буратіно.

вихователь: Ця «смачна» гра була останньою, давайте, хлопці, порахуємо скільки яблучок, отримала кожна команда.

Діти підраховують яблучка, і вихователь, якщо треба зрівнює їх кількість, даючи додаткові за активність, за кращу, на думку вихователя, командну роботу, за дисциплінованість.

вихователь:Кількість яблук вийшло однакове, хлопці, перемогла дружба!

вихователь: Буратіно, тепер ти зможеш виконати домашнє завдання?

Буратіно: Так зможу. Тепер я знаю, що таке овочі та фрукти, який вони форми, кольору, і які вони на смак. А все завдяки хлопцям, велике спасибі вам!

вихователь: Будь ласка, Буратіно, якщо знадобиться наша допомога, ми з хлопцями завжди раді допомогти.

Діти і вихователь прощаються з Буратіно.

Назва: Конспект освітньої діяльності по пізнавальному розвитку в середній групі «Овочі та фрукти»
Номінація: середня група, старша група, Конспекти занять, НСД, екологія

Посада: вихователь першої кваліфікаційної категорії
Місце роботи: МБДОУ №299 «Козуб»
Місцезнаходження: місто Красноярськ

інтеграція освітніх областей : Мовленнєвий розвиток, соціально-комунікативний розвиток, пізнавальний розвиток.

завдання:

Закріпити вміння правильно називати овочі, описувати їх колір, форму і т.д.

Уточнити уявлення про узагальнюючому понятті овочі,

Уточнити просторові відносини, виражені приводами в, на,

Тренувати дітей в освіті зменшувально-пестливих слів за допомогою суфіксів.

Види дитячої діяльності: Комунікативна. Пізнавальна, рухова.

Форма організації дітей: Фронтальна.

Засоби навчання для дітей: Муляжі овочів, наочні посібники з зображення овочів.

Хід заняття.

I. Орг. момент.

Зібралися всі діти в коло,

Я - твій друг і ти мій друг.

Разом за руки візьмемося,

І один одному посміхнемось.

Який у нас вийшов чудовий коло (невелика бесіда про настрої). Скажіть мені, будь ласка, а що в природі зустрічається кругле?

(Варіанти дітей, зупиняюся на сонці). А сонечко яке? Що відбувається з землею, коли сонце її зігріває? Скоро дорослі і діти відправляться на дачу або в село, для того щоб землю скопати, розпушити і посадити ... А що посадити у мене приховано в кошику, і чого там тільки немає. Хочете дізнатися, що в кошику? Але для цього вам потрібно відгадати загадки.

1. Збираємо ми в козуб дуже велику ...

2. Сто одежинок, і всі без одежинок.

3. Ростуть на грядці зелені гілки, а на гілках - червоні дітки.

4. Перш ніж його ми з'їли, все наплакатися встигли.

5. Він зовсім-зовсім зелений, і овальний, подовжений. Помідора вірний брат, теж проситься в салат.

Молодці, все загадки відгадали. Яким одним словом ми назвемо всю цю красу. Правильно, овочі.

II. Основна частина.

1. Розгляд кошики з овочами. Вихователь ставить запитання:

Що це? (Огірок). Якого він кольору? (Зеленого). Якої форми огірок? (Довгастий). Що ще можна сказати про огірок? (Соковитий, шорсткий). Так, огірок зелений, довгастий, соковитий.

Аналогічно обговорюються помідор, капуста, морква, цибуля. Діти відповідають приблизно так: капуста - біла, тверда, хрустка; цибуля - круглий, гіркий; морква - помаранчева, соковита, солодка, тверда, коли зварять - м'яка і т.д.

2. Гра «Чудесний мішечок» (овочі складаються в мішечок). Дитина дістає один предмет (овоч) не називаючи його назви, розповідає про нього. Розповідають 4-5 дітей.

Всі овочі ми назвали. Якщо овочі садять навесні, то збирають коли, в який час року? (Влітку, восени)

3. Фіз. хвилинка

Влітку в город підемо, урожай там зберемо.

1, 2, 3, 4, 5 починаємо збирати.

Ми морквини натискання,

Ми картоплі накопаємо,

Зріжемо ми качан капусти

Круглий, соковитий, дуже смачний.

Щавлю нарвемо трошки,

І повернемося по доріжці.

Який чудовий зібрали урожай!

А для того щоб урожай з року в рік у нас ставав все краще і краще, смачніше і соковитіше, ми будемо звертатися до наших овочів ласкаво.

4. Гра «Назви ласкаво» (капуста - капусточка, помідор - помідор, картопля - картопелька, часник - чесночек і т.д.)

5. Д / і «Назви овочі, які ростуть в землі і на землі ».

7. Бесіда-розмова про овочі. Для чого потрібні овочі? Що можна приготувати з них?

8. Д / і «Знайди помилку в пропозиціях». Вихователь пропонує дітям приготувати морквяний сік з лука; картопляне пюре з буряка; гороховий суп з огірків і т.д.

Зварити для вас суп і приготувати сік мені не вдалося, зате я для вас приготувала картки (діти сідають за столи).

9. Пальчикова гімнастика.

Ми прийшли в город,

Що там тільки не росте.

Гарбуз, ріпка і часник,

Цибуля, капуста, кабачок.

Цибуля, капуста, кабачок,

Помідор і огірок.

Ось господар - молодець!

10. Практичне завдання. На картках перемішані овочі з фруктами, завдання дітей знайти овочі і зафарбувати в потрібний колір.

III. Підсумок заняття.

Які овочі ви знаєте?

Вам сподобалося наше заняття? А що саме?

Які овочі ростуть в землі?

Конспект безпосередньо освітньої діяльності в середній групі. Освітня галузь «Комунікація». Тема: «Осінь. Овочі та фрукти". Інтеграція освітніх областей: «Комунікація», «Пізнання», «Здоров'я».
Програмне зміст: закріпити знання дітей про ознаки осені, закріпити знання дітей про овочі, фрукти, вчити впізнавати фрукти на дотик; розвивати мовлення, увагу, пам'ять.
Обладнання: муляжі фруктів, картки, ілюстрації овочів, коробочка, мольберт, ілюстрація «Осінь».
Зміст НСД.
Діти стоять на килимі. Вихователь пропонує послухати вірш.
Вітерець піднімає доріжки
І кружляє золоту листя
Що трапилася в природі хлопці?
Підкажіть мені я не зрозумію.
- Вірно, це настала осінь. І сьогодні ми будемо з вами говорити про осінь.
Бесіда про пори року.
-Хлопці, скажіть за якими ознаками можна визначити, що наступила Осінь? Що відбувається в природі Восени?
Відповіді дітей:
-На вулиці йдуть дощі.
-Стало холодно.
-Дме холодний вітер.
-Лісточкі жовтіє і опадає.
Осінь листочки бувають різнокольорові.
-Сонечко світить, але не гріє.
-Птахи відлітають в теплі краї.
-Звері готуються до зими.
-Люди заготовляють овочі і фрукти на зиму.
вихователь:
-Молодци хлопці ви перерахували багато ознак Осені.
- Скажіть, діти, які осінні місяці ви знаєте? Давайте згадаємо і назвемо кожен місяць. (Відповіді дітей, повторюють всі разом: вересень, жовтень, листопад).
Физкультминутка.
Ми листочки осінні,
На гілках ми сидимо.
Дмухнув вітер - полетіли.
Ми летіли, ми летіли
І на землю тихо сіли.
Після фізкультхвилинки діти сідають на стільчики півколом на килимі.
- А тепер уважно подивіться на мольберт. Я хочу картинками вам розповісти про осінь: «Настала осінь. Сонце менше гріє. Небо закрите хмарами. Йдуть дощі. Люди ходять під парасольками. Дерева стоять голі. Листя пожовкло і опало. Перелітні птахи полетіли на південь. В саду і городах дозрів урожай ». (Свою розповідь вихователь супроводжує ілюстраціями)
- А тепер ви розкажіть про осінь. (Діти біля мольберта розповідають про осінь).
Пальчикова гімнастика.
Осінь в гості до нас прийшла
І подарунки принесла
Яблука запашні, (по черзі загинають пальці)
Ріпку золотисту,
кабачки пузаті
І морквину солодку.
- Хлопці, подивіться, яка гарна коробочка у мене є. А як ви думаєте, що в ній лежить? (Висловлювання дітей).
Вихователь запрошує кілька дітей до столу. Діти по черзі обмацують те, що лежить в коробці (яблуко, груша, лимон, мандарин, банан), якщо зможуть, називають, але не дістають.
Вихователь опускає руку в коробку і каже, що дістає кругле, рум'яне, солодке, гладке.
- Що це? (Яблуко)
- Довге, жовте, м'яке, солодке, перед тим, як є, треба очистити. - Що це? (Банан)
- Кругле, помаранчеве, трохи кислувате, перед вживанням чиститься, ділиться на дольки.
- Що це? (Мандарин)
- Кругле, жовте, дуже кисле, перед вживанням чиститься. Що це? (Лимон)
- Жовте, солодке, гладке, схоже на лампочку. - Що це? (Груша)
- Як одним словом назвати те? (Фрукти).
- Де ростуть фрукти? (На деревах в саду).
Вихователь: Зараз я вам загадаю загадки, а ви спробуйте їх відгадати.
- Сидить в темниці
Червона дівиця,
А коса на вулиці. (Морква)
- Перш ніж його ми з'їли,
Все наплакатися встигли. (Цибуля)
- У городі виростаю,
А коли я дозріваю,
Варять з мене томат,
В щі кладуть і так їдять. (Помідор)
- Без вікон без дверей,
Повна хата людей. (Огірок)
Вихователь хвалить дітей за правильні відповіді і виставляє картинки з овочами, які називали діти.
- Що зображено на картинках? Назвіть одним словом. (Овочі). А які овочі ви ще знаєте?
- Де ростуть овочі? (На грядці в городі)
- Як можна використовувати овочі? (Варити суп, борщ, щі, смажити, робити салат, сік)
- Що потрібно зробити з овочами і фруктами перш, ніж їх використовувати? (Помити)
дидактична гра «Не помилися». (Дві кошики. В один кошик зібрати фрукти, в іншу - овочі).
Підсумок заняття:
- Хлопці, вам сподобалося заняття?
Вихователь узагальнює матеріал, вивчений на занятті. Дякує дітей за гарну роботу на занятті.

  • Конспект заняття з розвитку мовлення. Тема: Степові загадки
  • Конспект інтегрованого НСД за освітніми областям «Пізнання», «Соціалізація» в підготовчій групі «Країна, в якій ми живемо»
  • П.І.Б. педагога: Імангулова Альфия Мінібаевна

    номінація: освітня ситуація з дошкільнятами

    Освітня область: пізнавальний розвиток

    Вікова група: 4-5 років, середня група

    Тема: «Овочі»

    Основні цілі:

    1.Расшіріть знання дітей про овочі, познайомити з новими овочами,

    2. Сформувати досвід самостійного подолання труднощів під керівництвом вихователя (на основі рефлексивного методу), закріпити вміння долати труднощі способом «запитати у того, хто знає»;

    3. Вчити розрізняти овочі по зовнішнім виглядом, Називати їх;

    4.Треніровать розумові операції аналіз, порівняння, узагальнення, розвивати уяву, мова, логічне мислення.

    матеріал : картки « овочі фрукти» , Паперові ляльки Таня і Ваня, аркуші паперу (грядки), бабуся і дідусь з настільного театру, тарілочки на кожну дитину, набір карток «овочі» на кожну дитину.

    Попередня робота: читання віршів про овочі, відгадування загадок.

    Коротка анотація до роботи. Дана безпосередньо - освітня діяльність направлена \u200b\u200bна закріплення знань про овочі.Пропоновані ігри допоможуть закріпити вміння порівнювати і розрізняти предмет, дізнатися про користь овочів, а також сприяють розвитку аналізу, синтезу і порівняння. Всі цілі реалізуються через ігрові ситуації. Освітня ситуація становить інтерес для вихователів і батьків дітей середньої вікової групи.

    хід:

    1.Вступ в ситуацію.

    Дидактичні завдання: мотивувати дітей на включення в ігрову діяльність.

    Діти збираються близько вихователя.

    Хлопці, у вас є бабуся і дідусь?

    У Вані і Тані теж є бабуся і дідусь і живуть вони в селі. І попросили онука і внучку приїхати, щоб допомогли прибрати з городу овочі, але Таня і Ваня знають не всі овочі.

    Хочете допомогти Тані і Вані прибрати з городу овочі?

    Чи зможете це зробити?

    2. Актуалізація знань.

    Дидактичні завдання: актуалізувати знання дітей про овочі, уточнити уявлення про ознаки і властивості овочів, вміння знаходити ці ознаки і ознаки самостійно.
    - Але спочатку ми повинні, згадати якісь овочі ростуть на дачі?

    показує кошик овочів. Пропонує дітям розглянути овочі.

    Питання: - Що це?

    Який помідор?

    Якого кольору? (Форми?).

    Що можна приготувати з помідора?

    Що це?

    Яка морква?

    Що це?

    Який огірок?

    Якого кольору огірок?

    Що це?

    Який картопля?

    Що можна приготувати з картоплі?

    Що це?

    Який цибулю?

    Якої форми цибулю?

    Що це?

    Яка буряк?

    Що можна приготувати з буряка?

    Як весь цей урожай можна назвати, одним словом?

    Гра «Чудесний мішечок»

    мета: Закріплювати знання дітей про овочі та фрукти. Уміння правильно називати предмет .

    Вихователь опускає в мішечок овочі. Потім пропонує одному з хлопців, дістати який ні - будь овоч і назвати його.

    А тепер можна вирушимо в село до бабусі і дідуся.

    3. Складне Становище в ситуації.

    Дидактичні завдання: створити мотиваційну ситуацію для назви незнайомих овочів; сформувати досвід під керівництвом вихователя фіксації труднощі і розуміння його причини.


    На столі розкладені листи (грядки), на якій розкладені картки з овочами.
    - Хлопці, це? - город, грядки.
    А ось кошик, куди треба зібрати овочі.
    Діти називають овочі і складають в кошик. Перед ними лежать незнайомі овочі.

    Ваня запитує: Що це за овочі? - Як вони називаються.

    Хлопці, а ви знаєте, як вони називаються?
    -А що робити, якщо не знаєш, але дуже хочеться дізнатися? (Запитати у того, хто знає.)

    4. Відкриття нових знань.

    Дидактичні завдання: сформувати уявлення дітей про овочі; сформувати досвід самостійного подолання труднощів способом «запитати у того, хто знає».

    Давайте запитаємо у бабусі і дідуся. (Поруч на столі стоїть будиночок бабуся і дідусь, з настільного театру.)

    Бабуся з дідусем розповідає дітям про свіжих овочах - квасоля, редис, кольорова капуста.

    Діти дякують.

    Фізична хвилинка: «Маленький - великий» (росли овочі)

    5.Включеніе нового знання.

    Дидактичні завдання: створити мотиваційну ситуацію для дослідження ознак і властивостей свіжих овочів; сформувати досвід під керівництвом вихователя фіксації труднощі і розуміння його причини.

    Ваня і Таня кажуть: «Что-то ми зголодніли, може, супчик зваримо зі свіжих овочів?

    Діти сідають за стіл. Перед кожним столом тарілочка. На столі розкладені картинки - овочі.
    Завдання: знайти і скласти в тарілки квасоля і цвітну капусту.

    Запитати дітей, які овочі вони поклали в тарілочку, які овочі ще можна додати в суп? (Картопля, морква, буряк, капусту, цибулю)

    Молодці, суп зварили, Ваню і Таню нагодували. Тепер нам пора повертатися додому.

    6.Осмисленіе.

    Дидактичні завдання: відновити в пам'яті дітей те, що робили, і створити ситуацію успіху.

    Діти з вихователем переходять на килим.

    Хлопці, де ви сьогодні були?

    Чим ви допомогли Вані і Тані?

    Що нового ви дізналися?

    Вихователь хвалить дітей і каже, що вони змогли допомогти Тані і Вані зібрати овочі з городу, бо дізналися, про свіжих овочах.

    Використана література.

    Методичні рекомендації до зразкової основної загальноосвітньої програми дошкільної освіти «Світ відкриттів». // Науковий керівник Петерсон Л.Г / за загальною редакцією Петерсон Л.Г., Ликової І.А.-М: Кольоровий світ, 2012.-240с.

    Альфіра афтахова
    НОД по пізнанню в середній групі «Фрукти»

    Конспект НСД в середній групі на тему:

    « фрукти»

    інтеграція освітніх областей: « пізнання» (Формування цілісної картини світу, «Художня творчість», «Комунікація», «Соціалізація».

    Види дитячої діяльності: пізнавально-дослідницька, Продуктивна, ігрова, комунікативна.

    Цілі діяльності педагога: познайомити з назвами фруктів, Вчити описувати фрукти, Розвивати логічне мислення, розвивати потреба створювати щось своїми руками; закріплювати знання кольорів; виховувати самостійність, бажання доставити радість персонажу.

    Плановані результати розвитку інтеграційних якостей дошкільника: Вміє підтримувати бесіду, висловлює свою точку зору, відповідає на питання педагога, активно і доброзичливо взаємодіє з педагогом і однолітками у вирішенні ігрових і пізнавальних завдань, Цікавиться образотворчої дитячої діяльністю.

    Матеріали та обладнання: Муляжі овочів та фруктів, Дві тарілки, корзина, лист; тарілки з нарізаними шматочками фруктів, вилки (На всіх дітей); основа для колективної композиції - 2 листи ватману із зображенням яблуні і грушевого дерева без плодів, серветки жовтого і червоного кольору; шаблони яблука і груші (За кількістю дітей); клей, серветки; проектор, екран.

    попередня робота: Розглядання зображень фруктів і овочів; гри «Чудовий мішечок», «Назви ласкаво», «Розклади в кошики»; спостереження за фруктовими деревами в саду.

    1. Організаційний момент

    Діти стоять у колі або вільне побудова. Лунає стук у двері. Входить дорослий, каже, що листоноша приніс посилку від Незнайки для хлопців нашої групи.

    В: Хлопці, хочете дізнатися, від кого посилка. (В посилці кошик і лист.) Тут лежить лист, давайте прочитаємо! (Читає лист)

    «Дорогі хлопці, у мене сьогодні день народження! Я хочу вас порадувати і відправляю вам гостинці - кошик з фруктами. Пригощайтеся на здоров'я! »

    В .: Хлопці, подивимося, які фрукти відправив нам Незнайка. (Вихователь відкриває кошик, а там овочі). Що ж це, фрукти чи ні?

    діти: Ні, це овочі.

    В .: Назвіть, які овочі лежать в кошику?

    діти: Перераховують овочі.

    В .: Незнайка помилився, він не знає, що таке фрукти. Що ж робити?

    діти: Допомогти Незнайку, навчити.

    В .: Давайте запросимо Незнайку і розповімо йому, які бувають фрукти.

    З'являється Незнайка.

    В .: Здрастуй, Незнайка, ти ж все переплутав. Ти нам надіслав овочі, а не фрукти. Хочеш дізнатися все про фруктах?

    Н .: Звичайно.

    В .: Ми з хлопцями тобі пояснити. Зараз ми пограємо в гру «Овочі та фрукти» , Щоб ти навчився розрізняти їх.

    2. Гра «Овочі та фрукти»

    На столі (На підносі) лежать фрукти та овочі. Їх треба розкласти на дві тарілки.

    В .: В одну тарілку ми покладемо фрукти, А в іншу - овочі. (Діти виходять по одному і кладуть в потрібну тарілку).

    В .: Ну, ось, Незнайка, наші хлопці допомогли тобі. Більше не плутай овочі з фруктами.

    Н .: Мені мій друг Знайка відправив завдання, і я не знаю, як відповісти правильно. Може, ви зможете зробити?

    В .: Хлопці, спробуємо?

    3. Гра «Що зайве» (Слайди № 1-3)

    В .: Хлопці, подивіться, на картинки і скажіть, який предмет зайвий? Чому?

    4. Гра «Що де знаходиться» (Слайди № 4-6)

    В .: Хлопці, скажіть, де знаходиться банан?

    діти: Під яблуком, над грушею.

    В .: Де знаходиться ананас?

    діти: Під бананом, над лимоном.

    В .: Де знаходиться гранат?

    діти: Під яблуком, над апельсином.

    5. Гімнастика для очей

    Раз два три чотири п'ять,

    Перед нами лежить груша,

    Соковита, але не можна з'їсти.

    Зліва, на столі - лимон -

    Фруктовий пан-барон,

    Праворуч - яблуко в кошику.

    Його купили в магазині

    Ну а знизу - апельсин,

    На підлозі лежить один.

    (Діти дивляться перед собою.

    Діти дивляться вліво.

    Діти дивляться вправо.

    Діти дивляться вниз.)

    6. Дидактична гра «Відгадай, який фрукт»

    В .: Хлопці, а ось Незнайка ніяк не може запам'ятати назви фруктів, Давайте йому допоможемо.

    Велике, кругле, червоне, солодке, соковите - це ... (Яблуко).

    Великий, помаранчевий, круглий, соковитий - це ... (Апельсин) і. т. д

    Давайте спробуємо разом описати банан. Назвіть його форму, колір, смак.

    діти: Великий, жовтий, довгий - це (Банан).

    7. Гра «Який сік? Яке варення?

    Н .: У мене великий урожай фруктів і я не знаю, Що з ними робити.

    В .: Хлопці, може ви знаєте, як надовго можна зберегти фрукти?

    Що можна приготувати з фруктів?

    діти: Варення, компот, морс, пиріг, желе, кисіль, сік.

    Молодці.

    Назвіть сік з яблук. Він буде якийсь? - Яблучний. (Слайди №7-8)

    А сік з груші? - Грошовий.

    Сік з апельсинів? - Апельсиновий.

    Сік з ананасів? - Ананасовий.

    А якщо ми змішаємо сік з яблука, банана, абрикоса, цей сік буде якийсь? - Асорті.

    дидактична гра «Дізнайся на смак»

    Дітям пропонується з закритими очима спробувати на смак шматочки фруктів і визначити назви цих фруктів.

    Незнайка засумував.

    В .: Незнайка, що з тобою?

    Н .: У мене сьогодні день народження, а мені нічого не подарували.

    В .: Хлопці, що ж нам робити, як розвеселити Незнайку?

    діти: Треба зробити подарунок.

    В .: А що можна йому подарувати? (Відповіді дітей).

    В .: Давайте подаруємо йому картину « Фруктові дерева» .

    показ вихователем

    На столі два листа ватману із зображенням яблуні і грушевого дерева без плодів.

    Діти підходять до столів, скачують кульки з серветок і наклеюють на шаблони яблука чи груші. Потім свої роботи наклеюють на дерево.

    Незнайка оцінює роботи.

    Публікації по темі:

    Завдання: - закріпити знання дітей про фруктах і овочах; - формувати вміння працювати з ножицями; - продовжувати вчити працювати в колективі.

    Комплексне заняття по пізнанню і художньої творчості в середній групі «Овочі» Комплексне заняття по пізнанню і художньої творчості в середній групі «Овочі» Молчанова Оксана Миколаївна Вихователь Мадоу «Жовтневий.

    Конспект інтегрованого заняття з «Пізнання» та «Художньо-естетичному розвитку» в середній групі. Програмне зміст: 1. Вчити дітей зображати в аплікації предмети, що складаються з декількох частин. 2. Вчити дітей складати композицію.

    Комплексне заняття по пізнанню і художньої творчості в середній групі «Фрукти» Комплексне заняття з пізнання і художньої творчості в середній групі. Тема: Фрукти. Мети. Вчити класифікувати фрукти і овочі.

    Конспект НСД з розвитку мовлення в середній групі «Фрукти» Програмне зміст: -Расшірять знання і уявлення дітей про фруктах; -Викликати інтерес до навколишнього світу, формувати реалістичне.