Kognitīvās attīstības tēma dārzeņi vidējā grupa. Stundas kopsavilkums par runas attīstību vidējā grupā par tēmu “Dārzeņi. "Dārzeņi burkā"

Mērķis:Fiksējiet bērniem pirmsskolas vecums zināšanas par dārzeņiem un augļiem, spēja tos nogaršot; iemācīties korelēt objektu formu ar zināmo ģeometriskas formas: (ovāls - gurķis; aplis - ābols utt.); veicināt draudzīgas attiecības ar bērniem.

Aprīkojums:lakats, piedurknes, priekšauts; visu bērnu emblēmas ar zaļa ābola un tomāta attēlu; grozs ar dārzeņu un augļu lellēm; atstatums; attēli ar ģeometriskām formām un dārzeņiem un augļiem; sagrieztas bildes (gurķis, apelsīns); šķīvis ar sasmalcinātiem augļiem un dārzeņiem.

Nodarbības gaita:

Bērni ir iekļauti grupā.

Pedagogs: Puiši, šodien jūs atradīsit aizraujošu spēles pasauli.

Pie durvīm klauvē. Buratino ienāk asarās.

Pedagogs:Pinokio, kas notika?

Pinokio:Man skolā jautāja mājasdarbsbet es nezinu, kā to izdarīt! Es nezinu, kas ir dārzeņi un augļi. Kādas formas tās ir un kā garšo. Lūdzu palīdzi man!

Pedagogs:Puiši, vai mēs varam palīdzēt Pinokio?

Bērnu atbildes.

Pedagogs: Puiši, es iesaku jums pārvērsties par dārzniekiem un dārzniekiem, šādi tiks sauktas mūsu komandas. Un kurš būs kurš, to uzzināsim sadalot divās komandās. Lai to izdarītu, jums jāstāv aplī, un es katram sadalīšu dažādu krāsu apļus.

Bērni stāv aplī, skolotājs izplata apļus.

Pedagogs: Ļoti labi, tagad tam, kura rokās ir zaļš aplis, jāsēžas pie galda ar lielu zaļu ābolu, un, kurš izvēlējies sarkanu apli, apsēdies pie galda ar lielu sarkanu tomātu.

Bērni sēž pie galdiem atbilstoši apļu krāsai.

Skolotāja uz katra bērna kakla izliek emblēmu, dārzniekiem - zaļu ābolu, bet dārzniekiem - sarkanu tomātu. Skolotājs uzvelk priekšautu, elkoņu spilventiņus un šalli. Viņa paņem groziņu ar dārzeņiem un augļiem.

Pedagogs: Vai komandas ir gatavas spēlēt?

Bērnu atbildes.

Pedagogs: Ļoti labi! Pirmo spēli sauc par Vakariņu gatavošanu. Paskaties uz galdu, jūs redzat divas paplātes un dārzeņu un augļu grozu. Dārznieku komanda gatavo kompotu, bet dārznieku komanda - boršču. Jūsu uzdevums ir izvēlēties pareizos dārzeņus borščam, bet augļus - kompotam. Buratino uzmanīgi vēro un atceras.

Bērni sāk spēlēt spēli “Pagatavosim vakariņas”.

Spēle tiek spēlēta divas reizes, bet uzdevums mainās.

Pedagogs: Labi darīti puiši, viņi paveica labu darbu, pareizi gatavoja: boršču ar dārzeņiem un kompotu ar augļiem. Katra komanda par to saņem ābolu, spēles beigās mēs saskaitīsim ābolus un uzzināsim, kura komanda uzvarēja. Pinokio atcerējās, ka kompotu gatavo no augļiem, bet boršču - no dārzeņiem.

Skolotājs paņem divas aploksnes.

Pedagogs: Manās rokās ir aploksnes, un tajās ir spēle ar nosaukumu "Kolekcionēt", no sešām daļām jāizveido viens liels attēls un jānosauc, kas tas ir. Komanda, kas pareizi un ātrāk tiek galā ar uzdevumu, saņems vēl vienu vērsim. Un Pinokio jums palīdzēs.

Bērni sāk spēlēt spēli "Kolekcionēt".

Uzvarētāju komanda saņem buļļa aci!

Pedagogs: Tagad nedaudz atpūtīsimies! Lai to izdarītu, jums jāceļas un jāiziet abām grupas centrā esošajām komandām, iemācīsim Buratino mūsu iesildīšanās spēli.

Fiziskā audzināšana.

"Tas ir ābols!"

Tas ir ābols! (Viņi piecēlās.)

Tā- (Rokas uz sāniem.)

Saldā sula ir pilna. (Rokas uz jostas.)

Izstiepiet roku , (Izstiepuši rokas uz priekšu.)

Paņemiet ābolu. (Rokas augšā.)

Vējš sāka šūpot zaru, (Mēs šūpojam rokas augšpusē.)

Ābolu dabūt ir grūti. (Mēs pievilkāmies.)

Es lēkāšu, izstiepšu roku (Mēs uzlēcām augšā.)

Un es ātri paņemšu ābolu! (Sita plaukstas virs galvas.)

Tas ir ābols! (Viņi piecēlās.)

Tā- (Rokas uz sāniem.)

Saldā sula ir pilna ... (Rokas uz jostas.)

Pedagogs: Labi darīti zēni! Mēs atkārtojām iesildīšanos un mācījām Buratino.

Bērni apsēžas pie galdiem.

Skolotājs uz galda uzliek groziņu ar dārzeņiem un augļiem, attēlus ar ģeometriskām figūrām.

Pedagogs: Tevi gaida vēl viens interesanta spēle, to sauc par "Kā tas izskatās?" Šeit ir attēli ar ģeometriskām formām - ovāls, aplis un trīsstūris, kā arī grozs ar dārzeņiem un augļiem. Es saņemšu vienu dārzeņu vai vienu augli vienlaikus, un jums jāsaka, kāda forma tā izskatās. Esiet uzmanīgs, mēģiniet atbildēt pareizi, jo Buratino izskatās, klausās un atceras.

Bērni spēlē spēli "Kā tas ir?"

Skolotājs dod vērša aci visaktīvākajai komandai.

Pedagogs: Vai jums patīk Pinokio spēle?

Pinokio: Jā, man patika, puiši ir lieliski,

Pedagogs: Buratino, vai jums patīk ēst dārzeņus un augļus?

Pinokio: Jā, es tiešām mīlu!

Pedagogs: Tad es iesaku jums un puišiem spēlēt "visgaršīgāko" spēli! "Uzminiet, ko ēdāt," viņa saka.

Skolotājs uzaicina vienu cilvēku no katras komandas, sēž uz krēsliem, aizsie un piesaista vienu ar augļu gabalu (ābolu), bet otru ar dārzeņu gabaliņu (burkānu).

Pedagogs: Košļājiet labi, tagad pasakiet man, ko jūs ēdāt.

Bērnu atbildes.

Pedagogs: Labi darīts, viņi pareizi nosauca. Gan dārznieku, gan dārznieku komanda par pareizu atbildi saņem vērša aci.

Skolotājs izturas pret visiem bērniem un Pinokio.

Pedagogs: Šī "garšīgā" spēle bija pēdējā, puiši, saskaitīsim, cik ābolu ieguva katra komanda.

Bērni saskaita ābolus, un skolotājs, ja nepieciešams, izlīdzina to skaitu, piešķirot papildu aktivitātei, labākajiem, pēc audzinātāja domām, komandas darbam, disciplīnai.

Pedagogs:Ābolu skaits izrādījās vienāds, puiši, draudzība uzvarēja!

Pedagogs: Pinokio, vai tu vari tagad izpildīt mājasdarbus?

Pinokio: Jā es varu. Tagad es zinu, kas ir dārzeņi un augļi, kāda forma, krāsa un kā tie garšo. Un viss paldies puišiem, liels paldies!

Pedagogs: Lūdzu, Buratino, ja jums nepieciešama mūsu palīdzība, mēs ar puišiem vienmēr priecājamies palīdzēt.

Bērni un skolotāja atvadās no Buratino.

Nosaukums: Izglītojošo darbību kopsavilkums kognitīvā attīstība vidējā grupā "Dārzeņi un augļi"
Nominācija: vidējā grupa, vecākā grupa, Nodarbību piezīmes, GCD, ekoloģija

Amats: vispirms pedagogs kvalifikācijas kategorija
Darba vieta: MBDOU Nr. 299 "Lukoshko"
Atrašanās vieta: Krasnojarskas pilsēta

Integrācija izglītības jomās : runas attīstība, sociālā un komunikatīvā attīstība, kognitīvā attīstība.

Uzdevumi:

Nostipriniet spēju pareizi nosaukt dārzeņus, aprakstīt to krāsu, formu utt.

Precizēt idejas par dārzeņu vispārinošo jēdzienu,

Precizējiet telpiskās attiecības, kas izteiktas ar prievārdiem

Vingriniet bērnus mazo vārdu veidošanā, izmantojot sufiksus.

Bērnu aktivitāšu veidi: komunikabls. Kognitīvais, kustīgais.

Bērnu organizācijas forma: frontālais.

Mācību līdzekļi bērniem: dārzeņu lelles, uzskates līdzekļi ar dārzeņu tēlu.

Nodarbības gaita.

I. Org. brīdi.

Visi bērni pulcējās lokā

Es esmu tavs draugs un tu esi mans draugs.

Turēsimies kopā

Un mēs uzsmaidīsim viens otram.

Cik mums ir brīnišķīgs aplis (nedaudz runājam par noskaņojumu). Sakiet, lūdzu, kas ir apaļa rakstura?

(bērnu iespējas, uzturēšanās saulē). Un kāda ir saule? Kas notiek ar zemi, kad saule to sasilda? Drīz pieaugušie un bērni dosies uz lauku māju vai uz ciemu, lai izraktu zemi, atraisītu un iestādītu ... Un ko stādīt, tas ir paslēpts manā grozā, un kas tur nav. Vai vēlaties uzzināt, kas ir grozā? Bet tam jums ir jāuzmin mīklas.

1. Mēs savācam ļoti lielu grozu ...

2. Simts drēbes, un visas bez drēbēm.

3. Uz dārza gultas aug zaļi zari, bet uz zariem - sarkani bērni.

4. Pirms mēs to ēdām, visiem bija laiks raudāt.

5. Tas ir ļoti, ļoti zaļš un ovāls, iegarens. Tomāts ir uzticams brālis, lūdz arī salātus.

Labi darīts, jūs uzminējāt visas mīklas. Kādu vienu vārdu mēs varam saukt par visu šo skaistumu. Pareizi, dārzeņi.

II. Galvenā daļa.

1. Dārzeņu groza pārbaude. Skolotājs uzdod jautājumus:

Kas tas ir? (gurķis). Kādā krāsā viņš ir? (zaļš). Kāda ir gurķa forma? (iegarenas). Ko vēl jūs varat teikt par gurķi? (sulīgs, raupjš). Jā, gurķis ir zaļš, iegarens, sulīgs.

Tomāti, kāposti, burkāni un sīpoli tiek apspriesti līdzīgi. Bērni atbild apmēram tā: kāposti - balti, cieti, kraukšķīgi; sīpoli - apaļi, rūgti; burkāni - oranži, sulīgi, saldi, cieti, vārīti - mīksti utt.

2. Spēle "Wonderful bag" (dārzeņi ir salocīti maisiņā). Bērns izņem vienu priekšmetu (dārzeņu), neminot tā nosaukumu, runā par to. Tiek stāstīts 4-5 bērniem.

Mēs nosaucām visus dārzeņus. Ja dārzeņi tiek stādīti pavasarī, kad tie tiek novākti, kurā gada laikā? (vasarā, rudenī)

3. Fiz. Minūte

Vasarā iesim uz dārzu, tur novāksim ražu.

1, 2, 3, 4, 5 mēs sākam vākt.

Mēs apmācām burkānus

Mēs izraksim kartupeļus

Mēs sagriezīsim kāpostu galvu

Apaļš, sulīgs, garšīgs.

Mēs izvēlēsimies nedaudz skābenes,

Un atgriezīsimies pa ceļu.

Cik brīnišķīga raža!

Un, lai raža gadu no gada kļūtu arvien labāka, garšīgāka un sulīgāka, mēs pret saviem dārzeņiem izturēsimies sirsnīgi.

4. Spēle "Nosauciet mīļi" (kāposti - kāposti, tomāti - tomāti, kartupeļi - kartupeļi, ķiploki - ķiploki utt.)

5. D / un "Nosauciet dārzeņus, kas aug iekšā zeme un ieslēgts zeme ".

7. Saruna-saruna par dārzeņiem. Kam domāti dārzeņi? Ko no tiem var pagatavot?

8. D / un "Atrodi kļūdu teikumos." Skolotāja aicina bērnus no sīpoliem pagatavot burkānu sulu; biešu kartupeļu biezeni; zirņu gurķu zupa utt.

Man neizdevās pagatavot jums zupu un sulu, bet es sagatavoju jums kārtis (bērni sēž pie galdiem).

9. Pirkstu vingrošana.

Mēs nonācām dārzā

Kas tur neaug.

Ķirbis, rāceņi un ķiploki,

Sīpoli, kāposti, cukini.

Sīpoli, kāposti, cukini,

Tomāts un gurķis.

Šeit ir īpašnieks - labi darīts!

10. Praktiskais uzdevums. Kartītēs dārzeņi un augļi ir sajaukti, bērnu uzdevums ir atrast dārzeņus un nokrāsot tos vēlamajā krāsā.

III. Nodarbības kopsavilkums.

Kādus dārzeņus jūs zināt?

Vai jums patika mūsu stunda? Kas tieši?

Kādi dārzeņi aug zemē?

Izglītības aktivitāšu kopsavilkums vidējā grupā. Izglītības joma "Komunikācija". Tēma: “Rudens. Dārzeņi un augļi ". Izglītības jomu integrācija: "Komunikācija", "Izziņa", "Veselība".
Programmas saturs: nostiprināt bērnu zināšanas par rudens pazīmēm, nostiprināt bērnu zināšanas par dārzeņiem, augļiem, iemācīt augļus atpazīt pēc pieskāriena; attīstīt runu, uzmanību, atmiņu.
Aprīkojums: augļu lelles, kartītes, dārzeņu ilustrācijas, kaste, molberts, ilustrācija "Rudens".
GCD saturs.
Bērni stāv uz paklāja. Skolotājs aicina jūs noklausīties dzejoli.
Vējiņš paceļ sliedes
Un zelta lapotne virpuļo
Kas notika dabas puišos?
Saki, ka nesapratīšu.
- Pareizi, ir rudens. Un šodien mēs ar jums parunāsim par rudeni.
Saruna par sezonu.
-Puiši, pasakiet man, pēc kādām pazīmēm jūs varat noteikt, ka ir pienācis rudens? Kas notiek dabā rudenī?
Bērnu atbildes:
-Ārā līst lietus.
-Tas kļuva auksts.
-Pūš auksts vējš.
-Lapas kļūst dzeltenas un nokrīt.
-Rudens lapas ir daudzkrāsainas.
-Saule spīd, bet nesilda.
-Putni aizlido uz siltajām zemēm.
-Dzīvnieki gatavojas ziemai.
-Cilvēki ziemai novāc dārzeņus un augļus.
Pedagogs:
-Jūs, puiši, esat uzskaitījuši daudzas rudens pazīmes.
- Sakiet man, bērni, kādus rudens mēnešus jūs zināt? Atcerēsimies un nosauksim katru mēnesi. (Bērnu atbildes, viņi visu atkārto kopā: septembris, oktobris, novembris).
Fiziskā audzināšana.
Mēs esam rudens lapas
Sēžam uz zariem.
Pūta vējš - lidoja.
Mēs lidojām, mēs lidojām
Un viņi klusi apsēdās uz zemes.
Pēc minūtes ilgas vingrošanas bērni uz paklāja puslokā sēž uz krēsliem.
- Tagad uzmanīgi aplūkojiet molbertu. Es vēlos jums pastāstīt par rudeni ar attēliem: “Pienācis rudens. Saule mazāk silda. Debesis klāj mākoņi. Līst. Cilvēki staigā zem lietussargiem. Koki ir kaili. Lapas kļuva dzeltenas un nokrita. Gājputni lidoja uz dienvidiem. Raža ir nogatavojusies dārzā un dārzeņu dārzos. " (Skolotājs pavada savu stāstu ar ilustrācijām)
- Tagad pastāstiet par rudeni. (Bērni pie molberta runā par rudeni).
Pirkstu vingrošana.
Pie mums ir pienācis rudens
Un atnesa dāvanas
Smaržīgi āboli (pārmaiņus saliekt pirkstus)
Zelta rāceņi
Vēdera cukini
Un saldie burkāni.
- Puiši, paskatieties, kāda man ir skaista kaste. Kas, jūsuprāt, tajā ir? (Bērnu paziņojumi).
Skolotājs uz galda aicina vairākus bērnus. Bērni pārmaiņus sajūt to, kas atrodas kastē (ābolu, bumbieru, citronu, mandarīnu, banānu), ja var, nosauc, bet nesaņem.
Skolotājs iebāž roku kastē un saka, ka viņš kļūst apaļš, ruddy, salds, gluds.
- Kas tas ir? (Apple)
- Garš, dzeltens, mīksts, salds, pirms ēšanas jātīra. - Kas tas ir? (Banāns)
- apaļa, oranža, nedaudz skāba, pirms lietošanas notīrīta, sadalīta šķēlēs.
- Kas tas ir? (Mandarīnu)
- apaļa, dzeltena, ļoti skāba, pirms lietošanas notīrīta. Kas tas ir? (Citrons)
- dzeltens, salds, gluds, kā spuldze. - Kas tas ir? (Bumbieris)
- Kā to nosaukt vienā vārdā? (Augļi).
- Kur augļi aug? (Dārza kokos).
Pedagogs: Tagad es jums pastāstīšu mīklas, un jūs mēģināt tās uzminēt.
- Sēž cietumā
Sarkanā jaunava,
Un pīne ir uz ielas. (Burkāns)
- Pirms mēs to ēdām,
Visiem bija laiks raudāt. (Sīpols)
- Es uzaugu dārzā,
Un kad es nobriedīšu
Viņi no manis gatavo tomātu
Viņi to ieliek kāpostu zupā un tā ēd. (Tomāts)
- bez logiem, bez durvīm,
Istaba ir pilna ar cilvēkiem. (Gurķis)
Skolotājs slavē bērnus par pareizajām atbildēm un parāda attēlus ar dārzeņiem, kurus bērni nosauca.
- Kas redzams bildēs? Dodiet tam vienu vārdu. (Dārzeņi). Kādus citus dārzeņus jūs zināt?
- Kur aug dārzeņi? (Dārza gultā)
- Kā var izmantot dārzeņus? (Vāra zupu, boršču, kāpostu zupu, apcep, gatavo salātus, sulu)
- Kas jādara ar dārzeņiem un augļiem pirms to lietošanas? (Mazgāt)
Didaktiskā spēle - Nekļūdies. (Divi grozi. Savāc augļus vienā grozā, dārzeņus otrā).
Nodarbības kopsavilkums:
- Puiši, vai jums patika nodarbība?
Skolotājs apkopo stundā apgūto materiālu. Paldies bērniem par labs darbs klasē.

  • Nodarbības kopsavilkums par runas attīstību. Tēma: Stepu mīklas
  • Integrētās GCD kopsavilkums izglītības jomām "Izziņa", "Socializācija" sagatavošanas grupā "Valsts, kurā mēs dzīvojam"
  • PILNAIS VĀRDS. skolotāja: Imangulova Alfiya Minibaevna

    Nominācija: izglītības situācija ar pirmsskolas vecuma bērniem

    Izglītības joma: kognitīvā attīstība

    Vecuma grupa: 4-5 gadus veca, vidējā grupa

    Tēma: "Dārzeņi"

    Pamatmērķi:

    1. Paplašiniet bērnu zināšanas par dārzeņiem, iepazīstiniet viņus ar jauniem dārzeņiem,

    2. Veidot skolotāja vadībā grūtību pārvarēšanas pieredzi (balstoties uz refleksīvo metodi), nostiprināt spēju pārvarēt grūtības, kā “pajautāt kādam, kurš zina”;

    3. Iemācieties atšķirt dārzeņus pēc izskats, piezvaniet viņiem;

    4. Apmācīt garīgo darbību analīzi, salīdzināšanu, vispārināšanu, attīstīt iztēli, runu, loģiskā domāšana.

    Materiāls : kartes « dārzeņi augļi» , papīra lelles Taņa un Vanja, papīra lapas (gultas), vecmāmiņa un vectēvs no galda teātra, šķīvji katram bērnam, "dārzeņu" karšu komplekts katram bērnam.

    Iepriekšējs darbs: dzejoļu lasīšana par dārzeņiem, mīklu minēšana.

    Īsa darba anotācija. Dots tieši - izglītojošas aktivitātes nmērķis ir nostiprināt zināšanas par dārzeņiem.Piedāvātās spēles palīdzēs nostiprināt spēju salīdzināt un atšķirt objektu, uzzināt par dārzeņu priekšrocībām, kā arī veicinās analīzes, sintēzes un salīdzināšanas attīstību. Visi vārti tiek realizēti spēles situācijās. Izglītības situācija interesē pedagogus un vecākus vidējās vecuma grupas bērni.

    Insults:

    1. Ievads situācijā.

    Didaktiskie uzdevumi: motivēt bērnus iesaistīties rotaļās.

    Ap skolotāju pulcējas bērni.

    Vai jums, puišiem, ir vecvecāki?

    Vanijai un Tanjai ir arī vecvecāki, un viņi dzīvo ciematā. Un viņi lūdza savu mazdēlu un mazmeitu nākt palīdzēt izņemt dārzeņus no dārza, bet Taņa un Vanja nezina visus dārzeņus.

    Vai vēlaties palīdzēt Tanjai un Vanjai izņemt dārzeņus no dārza?

    Vai vari to izdarīt?

    2. Zināšanu atjaunināšana.

    Didaktiskie uzdevumi: atjaunināt bērnu zināšanas par dārzeņiem, precizēt idejas par dārzeņu pazīmēm un īpašībām, spēju patstāvīgi atrast šīs pazīmes un pazīmes.
    - Bet vispirms jāatceras, kādi dārzeņi aug valstī?

    rāda dārzeņu grozu. Aicina bērnus apskatīt dārzeņus.

    Jautājumi: - Kas tas ir?

    Kāds tomāts?

    Kāda krāsa? (formas?).

    Ko var pagatavot no tomāta?

    Kas tas ir?

    Kāda veida burkāns?

    Kas tas ir?

    Kāds gurķis?

    Kāda krāsa ir gurķis?

    Kas tas ir?

    Kādi kartupeļi?

    Ko var pagatavot no kartupeļiem?

    Kas tas ir?

    Kādu loku?

    Kāda ir priekšgala forma?

    Kas tas ir?

    Kāda veida bietes?

    Ko var pagatavot no bietēm?

    Kā visu šo kultūru var saukt vienā vārdā?

    Spēle "Wonderful bag"

    Mērķis: Stipriniet bērnu zināšanas par dārzeņiem un augļiem. Spēja pareizi nosaukt objektu .

    Skolotājs maisiņā ieliek dārzeņus. Tad viņš aicina kādu no puišiem iegūt kādu dārzeņu veidu un nosaukt to.

    Un tagad mēs varam doties uz ciemu pie vecvecākiem.

    3. Grūtības situācijā.

    Didaktiskie uzdevumi: izveidot motivējošu situāciju nepazīstamu dārzeņu nosaukšanai; veidot pieredzi skolotāja vadībā, kā novērst grūtības un saprast tās cēloni.


    Uz galda ir izliktas palagi (gultas), uz kurām ir izliktas kārtis ar dārzeņiem.
    - Puiši, vai ne? - dārzeņu dārzs, gultas.
    Un šeit ir grozs, kurā jums jāievāc dārzeņi.
    Bērni dārzeņus nosauc un ieliek groziņā. Viņu priekšā ir nepazīstami dārzeņi.

    Vanja jautā: Kas ir šie dārzeņi? - Kādi ir viņu vārdi.

    Puiši, vai jūs zināt, kā viņus sauc?
    -Ko darīt, ja nezināt, bet tiešām vēlaties zināt? (Jautājiet kādam, kurš zina.)

    4. Jaunu zināšanu atklāšana.

    Didaktiskie uzdevumi: veidot priekšstatu par bērniem par dārzeņiem; veidot sevis pārvarēšanas grūtību veidu, kā “jautāt tam, kurš zina”.

    Pajautāsim vecvecākiem. (Netālu no galda atrodas vecvecāku māja no galda teātra.)

    Vecvecāki bērniem stāsta par jauniem dārzeņiem - pupiņām, redīsiem, ziedkāpostiem.

    Bērni pateicas.

    Fiziskā minūte: "Mazs - liels" (dārzeņi pieauga)

    5. Jaunu zināšanu iekļaušana.

    Didaktiskie uzdevumi: radīt motivējošu situāciju jaunu dārzeņu īpašību un īpašību izpētei; veidot pieredzi skolotāja vadībā, kā novērst grūtības un izprast tās cēloni.

    Vanja un Taņa saka: “Mēs nez kāpēc esam izsalkuši, varbūt varam pagatavot zupu no jauniem dārzeņiem?

    Bērni apsēžas pie galda. Katra galda priekšā plāksne. Dārzeņu attēli ir izlikti uz galda.
    Uzdevums: atrodiet un ievietojiet pupiņās un ziedkāpostos plāksnēs.

    Pajautājiet bērniem, kādus dārzeņus viņi liek uz šķīvja, kādus citus dārzeņus viņi var pievienot zupai? (kartupeļi, burkāni, bietes, kāposti, sīpoli)

    Labi darīts, viņi vārīja zupu, Vanija un Taņa tika baroti. Tagad ir pienācis laiks doties mājās.

    6. Pārdomas.

    Didaktiskie uzdevumi: atjaunot bērnu atmiņā to, ko viņi darīja, un radīt panākumu situāciju.

    Bērni ar skolotāju iet uz paklāja.

    Kur tu šodien biji puiši?

    Kā jūs palīdzējāt Vanjai un Taņai?

    Ko jaunu tu esi iemācījies?

    Skolotājs slavē bērnus un saka, ka viņi varēja palīdzēt Taņai un Vanjai lasīt dārzeņus no dārza, jo viņi uzzināja par jauniem dārzeņiem.

    Atsauces.

    Vadlīnijas aptuvenai vispārējās pamatizglītības programmai pirmsskolas izglītība "Atklājumu pasaule". // Zinātniskais padomnieks Pētersons L.G. / Pētersona L.G. vispārējā redaktorā, Lykova I.A.-M: Tsvetnoy Mir, 2012.-240lpp.

    alfira aftakhova
    GCD izziņai vidējā grupā "Augļi"

    GCD anotācija vidējā grupa ieslēgta:

    « Augļi»

    Izglītības integrācija teritorijas: « Izziņa» (holistiska pasaules attēla veidošana, "Mākslinieciskā radīšana", "Komunikācija", "Socializācija".

    Bērnu aktivitāšu veidi: kognitīvie pētījumi, produktīvs, rotaļīgs, komunikabls.

    Skolotāja mērķi: iepazīstināt ar augļu nosaukumiem, iemācīt aprakstīt augļi, attīstīt loģisko domāšanu, attīstīt nepieciešamību kaut ko radīt ar savām rokām; nostiprināt zināšanas par krāsām; audzināt neatkarību, vēlmi sagādāt personā prieku.

    Plānotie integratīvo īpašību attīstības rezultāti pirmsskolas vecuma bērns: prot uzturēt sarunu, izsaka savu viedokli, atbild uz skolotāja jautājumiem, aktīvi un laipni mijiedarbojas ar skolotāju un vienaudžiem spēles risināšanā un kognitīvie uzdevumi, interesējas par bērnu vizuālajām aktivitātēm.

    Materiāli un aprīkojums: dārzeņu un augļi, divas plāksnes, grozs, vēstule; sagrieztas plāksnes augļi, kontaktdakšas (visiem bērniem); kolektīvā sastāva pamats - 2 vatmaņa papīra loksnes ar ābeles un bumbieres attēlu bez augļiem, dzeltenām un sarkanām salvetēm; ābolu un bumbieru raksti (pēc bērnu skaita); līme, salvetes; projektors, ekrāns.

    Iepriekšējs darbs: attēlu skatīšana augļi un dārzeņi; spēles "Brīnišķīga soma", "Nosauciet to mīļi", "Sakārtojiet groziņos"; skatoties augļu koki dārzā.

    1. Organizācijas brīdis

    Bērni stāv aplī vai brīvā veidojumā. Pie durvīm klauvē. Ienāk kāds pieaugušais, saka, ka pastnieks no Dunno atnesa paciņu mūsu puišiem grupa.

    IN: Puiši, jūs vēlaties uzzināt, kas ir pakete. (Iepakojumā ir grozs un vēstule.) Šeit ir vēstule, lasīsim to! (lasa vēstuli)

    “Dārgie puiši, man šodien ir dzimšanas diena! Es vēlos jūs iepriecināt un nosūtīt jums dāvanas - groziņu ar augļi... Palīdziet sev veselībai! "

    J: Puiši, paskatīsimies ko augļi atsūtīja mums Dunno. (Skolotājs atver grozu, un ir dārzeņi)... Kas tas ir, augļi vai nē?

    Bērni: Nē, tie ir dārzeņi.

    J: Kādi dārzeņi ir grozā?

    Bērni: uzskaitiet dārzeņus.

    V .: Dunno kļūdījās, viņš nezina, ko augļi... Ko darīt?

    Bērni: palīdzi Dunno, māci.

    V .: Uzaicināsim Dunno un pastāstīsim, kas ir augļi.

    Parādās Dunno.

    V.: Sveiks, Dunno, tev viss ir sajaukts. Jūs sūtījāt mums dārzeņus, nevis augļi... Vai vēlaties uzzināt visu par augļi?

    N: Protams.

    V.: Mēs jums paskaidrosim ar puišiem. Tagad mēs spēlēsim spēli "Dārzeņi un augļi» lai jūs varētu iemācīties tos atšķirt.

    2. Spēle "Dārzeņi un augļi»

    Uz galda (uz paplātes) melot augļi un dārzeņi... Tie ir jāizklāsta uz divām plāksnēm.

    J: Vienā plāksnē mēs ievietosim augļi, bet otrā - dārzeņi. (Bērni iziet pa vienam un ievieto pareizo plāksni).

    V.: Nu, lūk, Dunno, mūsu puiši tev palīdzēja. Nejauciet dārzeņus ar augļi.

    N: Mans draugs Znajaka man atsūtīja uzdevumus, un es nezinu, kā pareizi atbildēt. Varbūt jūs to varat izdarīt?

    J: Puiši, mēģināsim?

    3. Spēle "Kas nav vajadzīgs" (1.-3. Slaids)

    J: Puiši, apskatiet attēlus un pasakiet man, kāds priekšmets ir lieks? Kāpēc?

    4. Spēle "Kas ir kur" (4.-6. Slaids)

    J: Puiši, sakiet, kur ir banāns?

    Bērni: Zem ābola, virs bumbieres.

    J: Kur atrodas ananāss?

    Bērni: zem banāna, virs citrona.

    J: Kur ir granāta?

    Bērni: Zem ābola, virs apelsīna.

    5. Vingrošana acīm

    Viens divi trīs četri pieci,

    Pirms mums guļ bumbieris

    Sulīgs, bet ne ēst.

    Kreisajā pusē uz galda - citrons -

    Augļu misters barons,

    Labajā pusē ir ābols grozā.

    Tas tika nopirkts veikalā

    Nu, zemāk ir oranžs,

    Uz grīdas ir viens.

    (Bērni skatās uz priekšu.

    Bērni skatās pa kreisi.

    Bērni skatās pa labi.

    Bērni skatās uz leju.)

    6. Didaktiskā spēle "Uzminiet, kuru auglis»

    V .: Puiši, Dunno nevar atcerēties vārdus augļi, palīdzēsim viņam.

    Liels, apaļš, sarkans, salds, sulīgs - tas ir ... (Apple).

    Liels, oranžs, apaļš, sulīgs - tas ir ... (apelsīns) un. utt.

    Mēģināsim kopā aprakstīt banānu. Nosauciet tā formu, krāsu, garšu.

    Bērni: Liels, dzeltens, garš ir (banāns).

    7. Spēle “Kāda sula? Kāds ievārījums?

    N: Man ir liela raža augļi, un es nezinuko ar viņiem darīt.

    J: Puiši, varbūt jūs zināt, cik ilgi jūs varat turēt augļi?

    No kā var pagatavot augļi?

    Bērni: Ievārījums, kompots, augļu dzēriens, pīrāgs, želeja, želeja, sula.

    Labi padarīts.

    Kas ir ābolu sula? Kas tas būs? - Apple. (Slaidu numurs 7-8)

    Un kā ar bumbieru sulu? - Bumbieris.

    Apelsīnu sula? - Apelsīns.

    Ananāsu sula? - Ananāss.

    Un, ja mēs sajaucam ābolu, banānu, aprikožu sulu, kāda tā būs sula? - asorti.

    Didaktiskā spēle "Zini garšu"

    Bērni tiek aicināti nogaršot gabalus aizvērtām acīm augļi un definējiet to nosaukumus augļi.

    Dunno kļuva skumjš.

    J: Dunno, kas tev slikts?

    N: Man šodien ir dzimšanas diena, bet viņi man neko nedeva.

    J: Puiši, kas mums jādara, kā uzmundrināt Dunno?

    Bērni: Mums ir jādod dāvana.

    J: Ko tu vari viņam dot? (bērnu atbildes).

    J: Dosim viņam attēlu « Augļu koki» .

    Izrādes autors

    Uz galda ir divas Whatman papīra loksnes, kurās attēlota ābele un bumbieris bez augļiem.

    Bērni iet pie galdiem, ripina bumbiņas no salvetēm un uz veidnēm pielīmē ābolus vai bumbierus. Tad viņu darbs tiek pielīmēts pie koka.

    Dunno novērtē darbu.

    Saistītās publikācijas:

    Uzdevumi: - nostiprināt bērnu zināšanas par augļiem un dārzeņiem; - veidot prasmi strādāt ar šķērēm; - turpināt mācīt strādāt komandā.

    Kompleksa nodarbība par izziņu un māksliniecisko jaunradi vidējā grupā "Dārzeņi" Kompleksa nodarbība par izziņu un māksliniecisko jaunradi vidējā grupā "Dārzeņi" Molčanova Oksana Nikolajevna MADOU "Oktyabrsky" audzinātāja.

    Integrētās nodarbības kopsavilkums par "Izziņu" un "Māksliniecisko un estētisko attīstību" vidējā grupā. Programmas saturs: 1. Mācīt bērniem attēlot aplikācijā objektus, kas sastāv no vairākām daļām. 2. Māciet bērniem sacerēt kompozīciju.

    Kompleksa nodarbība par izziņu un māksliniecisko radīšanu vidējā grupā "Augļi" Vispusīgas izziņas un mākslinieciskās jaunrades nodarbības vidējā grupā. Tēma: Augļi. Mērķi. Iemācieties klasificēt augļus un dārzeņus.

    GCD anotācija runas attīstībai vidējā grupā "Augļi" Programmas saturs: -Paplašiniet bērnu zināšanas un izpratni par augļiem; - Izraisiet interesi par apkārtējo pasauli, veidojiet reālistisku.