Taisnstūra stunda vidējā grupā. Matemātikas stundas kopsavilkums vidējā grupā "palīdzēsim draugiem". Spēles situācija "Ceļojums uz ģeometrisko formu zemi"

Pašvaldības administratīvā pirmsskolas izglītība
Institūcija
Agrīnās attīstības centrs bērnudārzs №43
Matemātiskās attīstības stundas kopsavilkuma izstrāde par tēmu
"Taisnstūra iepazīšana"
Pedagogs:
Ryndya Olga Petrovna

Kaļiņingrada
2017
Nodarbības tēma: "Iepazīšanās ar taisnstūri".
1. Nodarbības mērķis: iepazīstināt bērnus ar taisnstūri.
2. Mērķi:
1. Veiciniet ideju veidošanos par taisnstūri un tā
īpašības;
2. Attīstīt bērnu spēju patstāvīgi iegūt zināšanas un papildināt tās
tilpums (neatkarīgi nosaka kvadrāta un kvadrāta līdzības un atšķirības)
taisnstūris);
3. Vingrojiet spēju pareizi nosaukt ģeometriskās figūras un vārdus,
to apzīmēšanas īpašības: taisnstūris, kvadrāts, garums, platums, platums,
īsāks, vienāds garumā, platumā;
Attīstīt telpiskās prasmes, domāšanu, uzmanību, atmiņu,
3.
radošās prasmes;
4. Veicināt atturību, uzmanību, sadarbības sajūtu,
precizitāte;
5. Attīstiet pozitīvas emocijas, veiciniet fiziskās aktivitātes
bērni klasē.
3. Nodarbošanās veids: jaunu zināšanu veidošana.
4. Nodarbību forma: frontālā, grupa, apakšgrupa, individuālā.
5. Ilgums: 20 minūtes.
6. Dalībnieki: vidējās grupas bērni.
7. Studentu vecums: 45 gadi.
8. Iekārtas un materiāli:
Demonstrācijas materiāls: bibabo lelle pele (1. pielikums),
liela aploksne, attēli ģeometriskas formas (aplis, trīsstūris,
2

kvadrāts, taisnstūris), taisnstūrveida un kvadrātveida bloki, divi
stīpa, magnētiskais dēlis, flanelgrāfs, meitenes plaknes attēli
(2. pielikums), māju (3. pielikums), upi (4. pielikums), laukumu un
taisnstūris (5. pielikums) flanelgrāfam, CD atskaņotājam, diskam
E. Žeļeznova "Pirkstu spēles", tamburīns;
Izdales materiāls: krāsaina kartona ģeometriskas formas (1
kvadrāts, 1 taisnstūris katram bērnam), papīra lapa balts no
attēlots taisnstūra kontūrs katram bērnam, krāsains
zīmuļi.
9. Iepriekšēja sagatavošanās: pastaigai, grupas telpā ar
bērni apsver apkārt esošos priekšmetus, atrod tos, kas ir formā
atgādina bērniem jau pazīstamas ģeometriskas formas (aplis, trīsstūris,
kvadrāts); sagatavot demonstrāciju un izdales materiālus.
10. Metodes un paņēmieni darbam ar bērniem: verbāls, rotaļīgs, praktisks
metodes un paņēmieni (mīklu minēšana, spēle brīvā dabā, fiziska apmācība ar
runas pavadījums, pārsteiguma brīdis, problēmas radīšana
situācijas, spēles paņēmieni, elementārā analīze, salīdzināšana, stāstīšana
Laiks
pasakas ar uzzīmēšanu flanelegrafā).
11. Nodarbības struktūra:
Nodarbības posms
Organizatoriskais
brīdi
Motivējoši
provizoriskais posms
Meklēšanas posms
Dinamiskā pauze
Veicināšanas posms
emocionāls
aktivitāte
Saturs
Dienas ievadīšana
sveiciens
Spēles motivācija,
pārsteiguma brīdis
radot problemātisku
situācijās
Risinājuma atrašana
problemātiskā situācija
Fizikas "Pulkstenis"
Pedagoga stāsts ar
izspēlē sižetu ar
plakans
1 minūte.
2 minūtes.
4 minūtes
1 minūte.
4 minūtes
3

Dinamiskā pauze
Praktiskais posms
Reflektīva-vērtējoša
posmā
figūriņas
flaneļgrāfs
Spēle brīvā dabā "Atrodi
jūsu māja "
Pats
radoša darbība
bērni
Rezultātu apspriešana 2 min.
3 min.
3 min.
12. Nodarbības gaita:
1. Laika organizēšana.
Pedagogs:
Visi bērni pulcējās lokā
Es esmu tavs draugs un tu esi mans draugs.
Turēsimies cieši rokās
Un uzsmaidīsim viens otram!
Puiši, es ļoti priecājos jūs visus redzēt! Paņemiet rokturus, dodiet draugam
pasmaidi draugam! Lieliski!
2. Organizatoriskās orientācijas posms.
Meitenes un zēni, pastnieks jums šorīt atnesa vēstuli! Jūs
jautājums, kas atrodas aploksnē? Skatīsimies kopā
(skolotājs atver aploksni): kāda piezīme: “Pagaidiet mani šodien plkst
viesi. Un kas es esmu - uzmini: (mīkla par peli S.Fomin)
Man patīk ķircināt kaķi
Dzert no viņa šķīvja
Nemanāmi, ļoti gudri,
Nozog sieru no peļu slazda.
Garš astes mazulis
Uzmini, kas es esmu ... (Pele!)
Pedagogs: Puiši, kas, jūsuprāt, tas ir?
4

Bērni: Pele.
Pie durvīm klauvē, skolotājs izskata un atgriežas ar bi lelli
babo pele pie rokas.
Pele: Sveiki puiši!
Bērni: Sveika, pele!
Pele: Puiši, es ļoti priecājos jūs visus redzēt. Un man nepieciešama jūsu palīdzība. Jūs
patīk nodarboties ar matemātiku un jau zināt kādu ģeometrisko
skaitļi. Lūdzu, atgādiniet, kā viņus sauc?
(Pele pie magnētiskā dēļa piestiprina ģeometrisko formu attēlus
(aplis, trīsstūris, kvadrāts), un bērni tos sauc. Tad Pele piestiprina
taisnstūris.)
Pele: Un es vēl neesmu pazīstams ar šo skaitli?
Pedagogs: Puiši, palīdzēsim Pelei! Kas to var nosaukt
skaitlis?
Bērni: taisnstūris.
Pedagogs: Atkārtosim visu kopā - taisnstūri.
(Bērni skaļi un skaidri izrunā vārdu - taisnstūris.
lūdziet selektīvi runāt atsevišķiem bērniem.)
Meklēšanas posms.
Pedagogs: Un kāda ģeometriskā forma izskatās taisnstūris?
Bērni: laukums.
Pedagogs: Viss ir pareizi! Un tagad jūs un es iemācīsimies atšķirt
taisnstūris un kvadrāts (atstājiet magnētiskajā dēlī tikai šos divus
skaitļi), bet, bērni, jums ir jāsēž savās vietās.
(Uz galdiem sagatavoti izdales materiāli: viens taisnstūris
un viens kvadrāts papīra katram bērnam.)
Pedagogs: ielieciet kvadrātu sev priekšā, apvelciet to ar pirkstu,
saki, vai tam ir puses?
5

Bērni: Jā, ir.
Pedagogs: Cik tādu ir?
Bērni: daudz, četri.
Pedagogs: Vai laukumam ir stūri?
Bērni: Jā, ir.
Pedagogs: Cik tādu ir?
Bērni: četri, daudzi.
Pedagogs: Tagad ielieciet priekšā taisnstūri un apvelciet to
pirkstu. Saki, vai viņam ir puses? Cik tādu ir?
Bērni: Jā, četri.
Pedagogs: vai taisnstūrim ir stūri? Cik tādu ir?
Bērni: Jā, četri.
Pedagogs: Apskatiet uzmanīgi un pastāstiet man, kā tas atšķiras
taisnstūris no kvadrāta?
Bērni: (bērnu atbildes).
Pedagogs: Kā jūs varat pārbaudīt?
Bērni: uzlieciet.
(Bērni salīdzina skaitļus, uzliekot kvadrātu
taisnstūris)
Pedagogs: Ko mēs tagad redzam? Ko mēs varam teikt?
Bērni: (bērnu atbildes).
Pedagogs: (apkopojot bērnu atbildes) Mēs varam secināt, ka augšējā un
taisnstūra apakšējās malas ir garākas par kvadrātu, kā arī pa kreisi un pa labi
vienāda garuma.
(Rādot, jāpievērš uzmanība, lai pārliecinātos, ka bērni pareizi
parādīja ģeometrisko formu malas un stūrus: malas ir jāvelk
ar pirkstu gar garumu (tas ir segments), ar pirkstu uzzīmējiet stūrus,
norādot stūra malas.)
6

Pele: Paldies puišiem, ka palīdzat man! Tagad saņemsim mazliet
uzspēlējam!
Dinamiskā pauze.
Fizikas "Pulkstenis":
Pele uzkāpa pirmo reizi (soļojot uz priekšu ar maziem soļiem)
Skatiet, cik ir pulkstenis (ar labās rokas rādītājpirkstu

Pēkšņi pulkstenis teica: “Bom!” (Rokas uz jostas, kratot galvu pa kreisi
pa labi, viens aplaudē virs galvas)

Pele uzkāpa otro reizi uz augšu (viņi iet uz priekšu ar maziem soļiem, paceļot
ceļi augsti)
rādīt uz kreisās rokas)
Pēkšņi pulkstenis teica: "Bom, bom!" (rokas uz jostas, kratot galvu pa kreisi
labi, divas plaukstas virs galvas)
Pele apgāzās. (bēgt atpakaļ uz pirkstiem, rotācijas
rokas kustības krūšu līmenī)
Pele uzkāpa trešo reizi (ejiet uz priekšu ar maziem pirkstgaliem)
soļi)
Skatiet, cik ir laiks. (ar labās rokas rādītājpirkstu
rādīt uz kreisās rokas)
Pēkšņi pulkstenis teica: "Bom, bom, bom!" (rokas uz jostas, galva kratot
no kreisās uz labo, trīs aplauzumi uz vārdu)
7

Pele apgāzās. (bēgt atpakaļ uz pirkstiem, rotācijas
rokas kustības krūšu līmenī)
Emocionālās aktivitātes pieauguma posms.
Pedagogs: Paldies, Pele par jautra spēle! Apsēdieties ar
puiši uz paklāja, un es jums pastāstīšu stāstu par taisnstūri un kvadrātu.
(Skolotājs pavada savu stāstu, ar palīdzību izspēlējot sižetu
varoņu plaknes figūras uz flanelgrāfa.)
“Ģeometrisko figūru valstībā dzīvoja Taisnstūris
un laukums. "Es esmu tik neveikls," ja es uzkāpju, teica taisnstūris
pilnā augumā, kļūstot garš un šaurs. Kā šis! Un, ja es gulēju uz sāniem, tad
kļūst īsa un resna. Kā šis! Un jūs vienmēr paliekat
to pašu, viņš teica, atsaucoties uz Laukumu un stāvēšanu, sēdēšanu un melošanu "
"Jā, es ar lepnumu atbildēju Kvadratam: man visas puses ir vienādas." UN
pagriezās no vienas puses uz otru, bet tā augstums un platums no tā nemainījās.
Bet kādu dienu tas notika. Viena meitene staigāja pa mežu un apmaldījās.
Viņa nezināja, kuru ceļu iet, kur atrodas viņas mājas. Un pēkšņi viņa satikās
Kvadrāts un taisnstūris. Tā kā laukumam bija ļoti svarīgs izskats,
meitene pagriezās pret viņu: “Vai es varu uzkāpt tev virsū un redzēt, kur mans
māja? "Viņa vispirms uzkāpa vienā pusē no tā, bet neko neredzēja, jo
koki, pēc tam lūdza Laukumu apgāzties, bet šoreiz nekā
es to neredzēju, jo visas laukuma puses ir vienādas. "Varbūt es varu
palīdzēt tev?" vaicāja pazemīgais Taisnstūris. Viņš piecēlās līdz pilnam augumam,
meitene uzkāpa uz tā un atradās virs kokiem. Viņa ieraudzīja savu māju un
uzzināju, kurp doties. "Nāc, mēs jūs redzēsim ārā," ieteica Kvadrats. Pēkšņi
viņu ceļš izrādījās upe. "Laukuma kungs, palīdziet man pāri upei
tiec pāri! "Vaicāja meitenei. Laukums tuvojās upei un gribēja
sasniegt otru pusi, bet plunčāties un iekritis ūdenī. laipns
Taisnstūris palīdzēja viņa draugam izkļūt no ūdens. Tad es apgūlos uz sāniem un
8

kļuva par tiltu. Meitene pārskrēja pāri taisnstūrim un atrada sevi mājās.
"Paldies, meitene teica ģeometriskajām figūrām, jūs mani neatstājāt
mežā un palīdzēja atrast ceļu uz mājām. Tagad es zinu, meitene pievērsās
Taisnstūris, kas jūs esat ļoti noderīgs skaitlis". "Kas tu esi, pieticīgi
atbildēja Taisnstūris, tikai manas puses ir dažāda garuma: divas ir garas, un
divi īsi ".
Pedagogs: Puiši, vai jums patika pasaka? Kādas ir puses
taisnstūris?
Bērni: divi ir gari un divi ir īsi.
Dinamiskā pauze.
Pedagogs: Un tagad spēlēsim ar jums spēli "Atrodi savu māju".
Āra spēle "Atrodi savu māju".
Uz grīdas ir divas stīpas. Nutrijā viens ir kvadrāts, bet otrs ir taisnstūris.
Bērni ir sadalīti divās grupās: dažiem ir kvadrāti, citiem - taisnstūri.
Visi izklīst, un, dzirdot tamburīna sitienu, katram no bērniem tas jādara
atrodiet savu māju: tie, kuru laukums iet līdz lokam, kur atrodas kvadrāts, un
tie, kuriem ir taisnstūris līdz lokam ar taisnstūri.
Pedagogs: Labi darīts! Tagad mēs spēlēsim spēli "Kā tas ir?"
esiet ļoti uzmanīgs - paskatieties apkārt un nosauciet priekšmetus,
līdzīgs taisnstūrim.
Bērni: (bērnu atbildes).
Praktiskais posms.
Pedagogs: Jums uz jūsu galdiem ir skrejlapas ar attēlu
taisnstūris un krāsainie zīmuļi. Pabeidziet zīmējumu tā
izrādījās kaut kāds taisnstūrveida objekts.
(Bērni izpilda uzdevumu.)
Atstarojošās vērtēšanas posms.

vidējās grupas bērniem

"Iepazīšanās ar taisnstūri"

Mērķis: lai izveidotu priekšstatu par taisnstūri, spēju atpazīt taisnstūri un atlasīt to no dažādām dažādu formu formām.
Demonstrācijas materiāls: kvadrāts 4 gab., ovāls - 2 gab., aplis 5 gab., trīsstūris 3 gab., taisnstūris - 1, mājas ar logiem (kvadrātveida, ovālas, apaļas, trīsstūrveida, taisnstūrveida), numuri 1-5.
Izdales materiāls: kvadrāts 4 gab., ovāls - 2 gab., aplis 5 gab., trīsstūris 3 gab., taisnstūris - 1, mājas ar logiem (kvadrātveida, ovālas, apaļas, trīsstūrveida, taisnstūrveida), numuri 1-5, dažāda garuma koka nūjas spēles "Veidojiet taisnstūri".
Nodarbības gaita:
1. Ievads spēles situācijā.
Didaktiskie uzdevumi : motivēt bērnus iekļauties rotaļu aktivitātes.
-Vai jums, puiši, patīk spēlēt pagalmā?
- Kādas spēles? Vai jums patīk spēlēt smilšu kastē? Šodien mēs dosimies uz ģeometrisko formu pilsētu. Paskaties, vienā klusā pagalmā, smilšu kastē, ir apkopotas mazuļa ģeometriskās formas.
2. Spēle "Atrodi savu māju".
Didaktiskie uzdevumi: apmācīt spēju atšķirt ģeometriskās figūras, korelēt skaitli ar ģeometrisko figūru skaitu.
Uz tāfeles atrodas mājas ģeometriskām figūrām, smilšu kaste, kurā ir maz figūru. Katram bērnam uz galda ir kartīte ar mājām un ģeometrisko figūru komplekts spēlēšanai.


-Pusdienu laikā visus puišus sauc par mājām: paēst, atpūsties unģeometriskas formas - arī mazie dzirdēja, ka viņus sauc par mājām.
- Kāda ir šī nama forma? (trīsstūrveida) Kas šeit dzīvo? Kāpēc? Cik daudz trīsstūra bērnu ieradās skriet pusdienās? (3) Kāds skaitlis ir nepieciešams, lai norādītu numuru? (3)
-Un kuras no ģeometriskajām figūrām-mazuļi steigsies uz šo māju? (kvadrāts) Kāpēc jūs neņemat šo, vai tas ir arī dzeltens? (svarīga nav krāsa, bet gan forma) Cik tādu ir? (4) Kādu numuru mēs apzīmējam? (4)
-Kādas ir šīs figūras bez stūriem, bez sāniem? (apļi) Kurā mājā viņi dzīvo? Cik tādu ir? (5)

- Vai jūs atpazījāt šos skaitļus? Pareizi, tie ir ovāli. Cik ovālu? (2)


-Puiši, vai jūs varat dzirdēt kādu raudam? Paskaties, smilšu kastē ir bērns. Kāpēc viņš negāja mājās ar pārējiem puišiem? Kurā mājā viņš dzīvo? (ne apaļā, ne trīsstūrveida, ne kvadrātveida) Kāds ir šis skaitlis? (taisnstūris) Kāda forma tā izskatās? (uz kvadrātu, tikai iegarena). Aiz stūra tika uzcelta māja. Kāda tā ir forma? (taisnstūrveida) Vai tā varētu būt pazuduša mazuļa mājas? Mēģināsim viņu pārcelt uz jaunu māju. Cik daudz taisnstūru ir? (1) Kādu numuru mēs norādām? (viens)
- Puiši, mēs iepazināmies ar jaunu figūru. Tas ir ... (taisnstūris)
3. Fiziskā izglītība "Ceļš uz mājām".
Didaktiskie uzdevumi: organizēt atpūta bērni, attīsta iztēli, veicina uzvedības kultūru, trenē spēju atšķirt labo un kreiso kāju.


Visi bērni aizbēga uz savām mājām. Un mēs jums parādīsim, kā viņiem tas izdevās. Skatieties uz zilajām trasēm ar labo kāju, uz sarkanajām - ar kreiso. Bērni pārmaiņus seko dziesmām, atkārtojot: pa labi, pa kreisi, pa labi, pa kreisi ...

4. Spēle "Veidojiet taisnstūri".
Didaktiskie uzdevumi: apmācīt spēju atšķirt ģeometriskas formas, pamatojoties uz to īpašībām.

-Tavā priekšā ir dažāda garuma nūjas, kā arī pupiņas, kas mums palīdzēs salabot taisnstūra malas.
- Apskatīsim vēlreiz taisnstūri. Ko jūs varat teikt par viņa pusēm? (divas malas ir garas un divas īsas) Uz galda novietojiet taisnstūri. Smalki. Tagad nofiksēsim taisnstūra malas ar pupiņām. Šādi (parādot skolotāju). Labi padarīts.
5. Darbs piezīmjdatoros
Didaktiskie uzdevumi: nostiprināt stundā iegūtās zināšanas, attīstīt domāšanas procesus, runu.
- Pabeidz zīmējumus. Kas viņiem ir kopīgs?
- Krāsojiet piecus taisnstūrveida logus mājā pa kreisi no puķu dobes, un neviens no tiem nav taisnstūrveida mājā pa labi no tā.
Didaktiskie uzdevumi: atjaunojiet bērnu atmiņā to, kas bija stundā, izveidojiet panākumu situāciju.
- Kādu figūru mēs šodien satikām? Kas jums šodien patika klasē?
Skolotājs slavē bērnus par to, ka viņi zina ģeometriskās formas, spēj tos atrast un nosaukt.

Matemātikas pēdējās stundas kopsavilkums bērnudārza vidējā grupā, tēma: "Ģeometrisko formu valstī"

Mērķi:

Atklāj zināšanas, iegūtās idejas, prasmes, kuras bērni saņēma mācību gada laikā.
Uzlabot spēju korelēt skaitli ar daudzumu, salīdzināt agregātus un nodibināt vienlīdzību starp tiem;
Uzlabot zināšanas par ģeometriskām formām un priekšmetu formu;
Uzlabot spēju analizēt objektus un izolēt no norādītā skaitļa papildu ar raksturīgu pazīmi;
Attīstīt garīgās darbības, uzmanību, spēju orientēties kosmosā, salīdzināt objektus pēc lieluma, izprast skaitļa neatkarību.
Attīstīt bērnos zinātkāri, savstarpēju palīdzību, pašcieņas prasmes, vispārējās un smalkās motorikas.

Aprīkojums:

Demonstrācijas materiāls:

Attēli dinamiskai pauzei, attēli "ģeometriskie karogi", attēli "kurš ir lieks pie galda?", Attēli vingrošanai acīm.

Izdales materiāls:

Darba lapas ar uzdevumiem "ģeometriskie koki", "ģeometriskās mājas", "ģeometriskās šūpoles", "ģeometriskā makšķerēšana".
Šķēres, līme, papīra loksnes, ģeometriskas formas, kas izgrieztas no krāsaina papīra.
Krāsainie zīmuļi, ventilatori ar cipariem, ģeometrisko formu attēli ar noteiktu krāsu katrai formai krāsošanai.

Nodarbības gaita:

Sagaidīšanas spēle "Mūsu gudrās galvas"

Mūsu gudrās galvas
Viņi daudz, gudri domās.
Ausis klausīsies
Mute runā skaidri.
Rokturi aplaudēs
Kājas sitīs.
Muguras iztaisnojas
Mēs uzsmaidām viens otram.

Spēles situācija "Ceļojums uz ģeometrisko formu zemi"

Šodien mēs dosimies ceļojumā uz ģeometrisko formu zemi. Kādas ģeometriskās formas jūs zināt? Aplis, ovāls, trīsstūris, taisnstūris, kvadrāts ir plakanas figūras. Ir arī trīsdimensiju figūras - kubs, bumba, cilindrs.
Ģeometriskā valstī ģeometriskās formas ir visur un visur.

Kvantitatīvā un kārtas skaitīšana, skaitļi

Vingrinājums "Ģeometriskie koki"

Pirms jūs esat koki ar vainagiem, kas izskatās kā ģeometriskas formas. Saskaitiet, cik koku ir attēlā? Pieci koki.
Parādiet koku ar apļveida vainagu (ovāls, trīsstūris, taisnstūris, kvadrāts).
Kas ir koks ar apaļu vainagu (ovāls, trīsstūrveida, taisnstūrveida, kvadrātveida)?

Vērtība, skaitļi

Vingrinājums "Ģeometriskās mājas"

Apsveriet ģeometriskās lauku mājas.

Kā jūs domājat, kurā mājā dzīvo kura ģeometriskā figūra?
Kura māja ir visaugstākā (zemākā)?
Kura māja ir visplašākā (šaurākā)?
Uz kuru māju ved garākais (īsākais) ceļš?
Uz ventilatora parādiet stāvu skaitu kvadrātveida mājā (taisnstūrveida, trīsstūrveida).

Orientēšanās telpā

Vingrinājums "Ģeometrisko formu sakārtošana uz lapas"

Tagad pagrieziet papīra lapas aizmugurē, tukšajā pusē un sagatavojiet kartona ģeometriskās figūras darbam.

Augšējā labajā stūrī novietojiet kvadrātu.
Lapas vidū novietojiet loku.
Novietojiet trīsstūri apakšējā kreisajā stūrī.
Novietojiet ovālu augšējā kreisajā stūrī.
Novietojiet trīsstūri apakšējā labajā stūrī.

Dinamiskā pauze "Skaitīt un darīt"
Cik daudz trijstūru atrodas zaļajā eglītē,
Nekavējoties veiciet tik daudz līkumu. (3)

Cik ovālu pīrāgu uz šķīvja,
Nekavējoties veiciet tādu pašu lēcienu skaitu. (5)

Cik daudz taisnstūra brilles viesiem,
Veiciet tik daudz pietupienu ātri. (4)

Plauktā ir daudz apaļu vāžu.
Tik daudz reižu klapē rokas. (viens)

Cik mums bija izkārti kvadrātveida karogi
Tik daudz pagriezienu tagad. (2)

Domāšana

Didaktiskā spēle "Kurš ir lieks pie galda?"

Kura ģeometriskā figūra, jūsuprāt, ir lieka pie noapaļotā galda? Kurš skaitlis, jūsuprāt, ir lieks pie daudzstūra galda?

Skaitļu neatkarība

Vingrinājums "Ģeometriskie karogi"

Kurš kvadrātveida karogs ir vairāk, zils vai sarkans? Viņi ir vienādi sadalīti. Tas nozīmē, ka karodziņu skaits nav atkarīgs no to krāsas.
Kurš taisnstūrveida karogs ir lielāks, mazs vai liels? Viņi ir vienādi sadalīti. Tas nozīmē, ka daudzums nav atkarīgs no lieluma.
Kādi trīsstūrveida karogi ir vairāk, tie, kas ir izlikti lokā vai tie, kas ir ierindoti pēc kārtas? Tie ir vienādi. Tas nozīmē, ka numurs nav atkarīgs no atrašanās vietas.

Populāciju salīdzinājums

Vingrinājums "Ģeometriskās šūpoles"

Ģeometriskas formas ripo uz šūpolēm. Šūpoles kreisajā pusē sēdiet trīs apļus. Labajā pusē iestādiet ovālus, par vienu mazāk nekā apļi. Ko darīt, lai izlīdzinātu apļu un ovālu skaitu? Pievienojiet vienu ovālu vai noņemiet vienu apli.

Smalkas motorikas, acs

Vingrinājums "Noķert zivi"

Katras zivis vidū ievietojiet zīmuļa punktu un savienojiet šo punktu ar āķiem.

Ar acīm atrodiet objektu, kas pēc formas ir līdzīgs trīsstūrim (aplis, kvadrāts, ovāls, taisnstūris).

Griešana ar šķērēm "Ģeometriskās formas"

Kā izgatavot trijstūrus no kvadrāta, izmantojot šķēres?
Kā no taisnstūra izveidot kvadrātu, izmantojot šķēres?
Kā no apļa izveidot divus puslokus?

Konstrukcija "Ģeometriskā bilde"

Sastādiet attēlu no iegūtajām ģeometriskajām figūrām un pielīmējiet to uz papīra lapas. Šis attēls jums atgādinās par jūsu ceļojumu uz ģeometrisko formu zemi.

Paņemiet mājās šo krāsojamo grāmatu. (Attēls ar attēlu, kas sastāv no ģeometriskām figūrām ar noteiktu krāsu katras formas krāsošanai).

Par visu pasaulē:

1930. gadā ASV tika izlaista filma “The Rogue Song” par meitenes nolaupīšanu Kaukāza kalnos. Aktieri Stens Lorels, Lorenss Tibbets un Olivers Hardijs šajā filmā spēlēja vietējos blēžus. Pārsteidzoši, ka šie aktieri ir ļoti līdzīgi varoņiem ...

Sekcijas materiāli

Nodarbības jaunākajai grupai:

Nodarbības vidējai grupai.

Stundas kopsavilkums vidējā grupa

Par tēmu: "Taisnstūris un kvadrāts"

Mērķis: veidot bērnos idejas par taisnstūra un kvadrāta būtiskajām iezīmēm, vadoties pēc tā, viņi varētu atpazīt šos skaitļus, attīstīt spēju novērot un salīdzināt.

Attīstoša vide: ģeometriskas figūras, zīmējumi ar ģeometriskām figūrām pievieno modeļa spēli, spēlē bumbu, krāsainus zīmuļus.

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Bērni, šodien es jums pastāstīšu pasaku. Tas ir neparasts, matemātisks un tiek saukts par "radiniekiem".

Pasaulē bija svarīga persona. Tā nozīmi atzina visi cilvēki, tāpat kā daudzu lietu ražošanā. Viņas forma kalpoja par paraugu. Lai kuru viņa satiktu ceļā, viņi visi lielījās: “Paskaties uz manu skaists skats: manas puses ir vienādas, stūriem viss kārtībā. Pasaulē nav nevienas figūras, kas būtu skaistāka par mani. "Skolotājs parāda pasaku laukuma figūru un lūdz bērnus nosaukt figūru (kvadrātu).

Pedagogs: Kā jūs zināt? (sāni ir vienādi, stūri ir taisni). Lai pārbaudītu, bērni mēra laukuma malas, izmantojot parasto mērauklu. Bērniem tiek lūgts atrast kvadrātu starp ģeometriskajām figūrām uz galda un pārbaudīt sānu vienādību, izmantojot pielietošanas metodi. Izmantojot kvadrātu, tiek pārbaudīts, vai kvadrāta stūri ir taisni.

Pedagogs: laukums staigāja apkārt pasaulei, un vientulība sāka viņu apgrūtināt: nebija neviena, ar ko runāt un strādāt labā kompānijā. Un es nolēmu meklēt laukumu tuviniekiem ... "Ja satieku radinieku, es viņu uzreiz atpazīstu

Domas laukums, - galu galā viņam jābūt tādam kā man "

Pa ceļam viņš satika šādu figūru ceļā (skolotājs parāda pasakainu taisnstūri)

Laukums cieši paskatījās uz viņu un ieraudzīja kaut ko pazīstamu. "Kā tevi sauc?" - jautā.

Pedagogs: Vai jūs uzzinājāt, bērni?

Bērni: tas ir taisnstūris.

Pedagogs: Kāpēc to tā sauc?

Bērni: visi stūri ir taisni.

skolotājs ieteiks bērniem izmantot nosacītu mērījumu, lai izmērītu taisnstūra malu garumu, un noved bērnus pie secinājuma, ka taisnstūrim ir sāni. Kurš atrodas viens pret otru, ir vienādi. Stūri tiek pārbaudīti tāpat kā kvadrātā. Bērniem tiek lūgts atrast taisnstūri starp ģeometriskajām figūrām uz galda.

Kopā ar skolotāju bērni secina, ka kvadrāts atšķiras no taisnstūra (visas kvadrāta malas ir vienādas un tikai taisnstūra pretējās puses)

Pedagogs: Taisnstūrim ir šī puse. kas ir garāks, sauc par "garumu", bet mazāko - par platumu. Kā noteikt, kur kvadrātam ir garums un kur platums?

Bērni: kvadrātveida visām malām ir vienāds garums. Fiziskā audzināšana.

Pedagogs: Tagad klausieties pasakas turpinājumu. Kvadrāts jautā taisnstūrim:

Vai mēs esam radinieki ar jums?

Es arī priecātos par to uzzināt, - saka taisnstūris. - Ja atrodam 4 zīmes, ar kurām esam līdzīgi, tas nozīmē, ka esam tuvi radinieki un mums var būt viens uzvārds.

Palīdzēsim formām atrast šādas zīmes.

Bērni: skaitļiem ir 4 stūri, visi stūri ir taisni, tiem ir 4 malas vienādas, pretējās puses ir vienādas.

Pedagogs: Un kāds ir viņu kopējais uzvārds?

Bērni: taisnstūri.

Pedagogs: Skaitļi bija priecīgi, ka atraduši viens otru. Viņi atpūšas kopā un strādā.

Bumbas spēle "Atrodiet vārdu konkrētai ģeometriskai figūrai"

Paklāja malā ierindojas bērni. Katru bērnu viņš sauc par ģeometrisku figūru. Bērns atdod bumbu un nosauc līdzīgu priekšmetu ar šo ģeometrisko figūru.

Uzdevums: "Atrodiet papildu"

Uz lapām ir uzzīmētas piecas figūras:

Bērni atrod papildu skaitlis, koncentrējoties uz figūru formu.

Fiziskā audzināšana:

Cik daudz kvadrātu šeit ir zaļi

tik daudz tieksmju

Cik daudz loku mums šeit ir,

Darīsim tik daudz apļu.

(Uz tāfeles ir septiņi kvadrāti un septiņi apļi)

Saliec Pattern spēli.

Skolotājs aicina bērnus no kubiem izgatavot rakstus, lai vidū nebūtu kvadrāta, taisnstūra.

Skolotājs izceļ bērnu aktivitāti klasē.


Šigorina Tatjana Pavlovna

Tēma: Koku noslēpumi.

MĒRĶIS: Iepazīstināt bērnus ar koku iezīmēm. Māciet redzēt koku attiecības ar vide (ūdens, saule, augsne, dzīvnieki, kukaiņi). Lai aktivizētu spēju pārbaudīt nocirsto koka daļu, izmantojot dažādus analizatorus. Noenkurojiet koka daļu nosaukumus. Turpiniet mācīt bērniem izvirzīt hipotēzes, uzdot jautājumus, definēt novembra jēdzienus, veikt eksperimentus, izdarīt secinājumus. Veidot priekšstatu par koku nozīmi cilvēka dzīvē, dot priekšstatu par papīra izgatavošanu. Audzināt cieņu pret kokiem, ekoloģisko kultūru.

NODARBĪBAS PROCESS

J: Bērni, kur sākas rīts?

D: No rīta vingrinājumiem, no smaida, no mazgāšanas, no brokastīm. Kādi ir vārdi, lai sāktu jaunu dienu? Rīts sākas ar apsveikumu. Pasmaidīsim un sveiksim viesus, sagādāsim visiem labu garastāvokli.

J: Atcerēsimies, kāds ir gada laiks? Lūdzu, pierādi, ka ir rudens.

D: Ārā kļuva auksts. Pūš auksts vējš. Saule nesilda kā vasarā. Dienas kļūst īsākas un naktis kļūst garākas. Miglas bieži klāj zemi. Pieaugušie un bērni ģērbjas silti. Putni aizlidoja uz siltajām zemēm. Dzīvnieki gatavojas ziemai. Cilvēki ražu novāc. Ir stipras lietavas. Zāle izžūst. No kokiem krīt lapas.

J: Rudens (kāda veida?)

D: zelta mats, rotaļīgs, mainīgs, lietains, tumšs, drūms, tumšsarkans, kluss, produktīvs, blāvs, miglains, auksts, sapņains, burvīgs, skumjš, dāsns, strādīgs, bagāts.

Kurš rudens mēnesis ir? Kāpēc to sauc? (Novembris).

Un šodien mēs apsvērsim visu, kas saistīts ar kokiem un novembra parādībām.

Didaktiskā spēle "Kas ir draugi ar kokiem?"

Jāizvēlas ilustrācijas kopā ar koku draugiem un jāpaskaidro, kāpēc viņi ir draugi? (Izveidojiet shēmu).

Vingrinājums "Vai koki izskatās kā cilvēki?"

J: Vai bērni cilvēkiem izskatās kā koki?

D: Kokiem ir bērni un cilvēkiem ir bērni.

Jā, tāpēc, ka viņi ir dzīvi, viņi elpo.

Viņu zari ir kā cilvēka rokas, un stumbri ir kā kājas.

Viņi kustas, čaukst lapas.

J: Koki aug kā cilvēki.

D: Nē, jo cilvēki var staigāt un runāt, bet koki to nevar).

J: - Un kokiem ir deguns? Vai viņi var elpot?

D: - Nē, degunu nav, bet viņi, tāpat kā mēs, elpo. Lapas viņiem šajā ziņā palīdz. Katrā loksnē ir mazas atveres gaisa absorbēšanai. Lapa ieelpo piesārņoto gaisu un izdala tīru gaisu.

J: - Un kokiem ir acis? Vai viņi var redzēt?

D .: - Nē, tas nozīmē, ka viņi nevar redzēt).

J: - Vai kokiem ir mute? Kā viņi ēd?

D: - Koki nepieciešamo uzturu saņem no saknēm. Saknes absorbē ūdenī izšķīdinātas barības vielas.

J: - No kādām daļām sastāv koks?

D.: - sakne, stumbrs, vainags, zari.

J: - Mēs pārvērtīsimies par pētniekiem un izpētīsim koka daļas, apsēdīsimies pie jums.

Pieredze 1. "Koka pazīmes".

J: Kas tas ir? (Koka daļa, celma). Pārbaudiet sagriezto koka daļu. Kā tas jūtas? (Ciets, silts, gluds, raupjš). Kādā krāsā tas ir? (brūns). Smarža. Kā smaržo koks? Koks uztur siltu, tāpēc no tā tiek būvētas mājas.

2. pieredze. "Koka vecums".

J: Kā jūs varat uzzināt cilvēka vecumu? Kā, jūsuprāt, jūs varat uzzināt, cik ilgi koks dzīvo? Parasti nekā vecāks koks, jo biezāka tā ir. Ja koks tiek nocirsts, tad uz sazāģētās vietas būs redzami gredzeni, kas nosaka koka vecumu. Tos sauc arī par gada gredzeniem: ir pagājis gads - pievienots viens gredzens.

3. pieredze "Bagāžas nodalījuma biezuma mērīšana ar virvi."

Bērni ar virvi mēra koka zāģēto daļu biezumu, uz kuras ar flomasteri izdara piezīmes. Iztaisnojiet abas troses, salīdziniet tās garumā. Nosakiet, kuram celms ir biezāks (strādājiet pa pāriem).

Esam noteikuši koka vecumu, un tagad nedaudz paspēlēsimies.

Didaktiskā spēle "Rudens lapas".

1. lapa ir dzeltena, piemēram, ... (pienene, vistas gaļa, saule, zelts)

2. Lapiņa ir gaiša, piemēram, ... (pūkas, spalvas, sniegpārsla, zirnekļa tīkls)

3. Lapa lido apkārt un apļo, piemēram, ... (putns, tauriņš, krāsaina ziedlapa)

4. Zeme ir pārklāta rudens lapaspiemēram ... (paklājs, sega, gultas pārklājs)

Vingrinājums "Kāpēc tas notiek?"

J: Paskaidrojiet, kāpēc lapas krīt?

D: 1. Koki neuzsūc ūdeni, tāpēc lapas kļūst trauslas un nokrīt.

2. Tas kļūst auksts, lapas izžūst.

3. Rudenī ir maz gaismas, dienas ir īsas, tāpēc lapas kļūst dzeltenas un sarkanas

V.: Un tagad mēs nāksim klajā ar pasakainu paskaidrojumu, kāpēc lapas krīt.

1) Vējš nevēlas būt draugs un norauj lapas.

2) Pienāk rudens un apbur koku līdz pavasarim.

3) Rudens ir lielisks, izrādās pirms vasaras, pavasara, ziemas, tam ir ļoti skaisti tērpi, tāpēc tas kļūst pelēks.

4) Koki mīl vasaru, kad iestājas rudens, viņi viņai nepakļaujas un nomet lapas un aizmiedz.

5) Rudens pamodina ļaunu vēju, tas pūš un norauj lapas.

V.: Šodien mēs nonāksim pasakā un uzzināsim, kāpēc lapas krīt. Lai to izdarītu, teiksim burvju vārdus.

Pasaku dramatizēšanas apskate:

"Pasaka par meiteni Marinku"

Marinka: Kāpēc lapas čīkst? Kāpēc rudenī tas kļūst dzeltens?

Ozols: Manas lapas čukst, jo viņi priecājas par sauli. Zaļš, jo katrā lapiņā ir daudz, daudz zaļo graudu. Graudi ir tik mazi, ka tos nevar redzēt. Bet katrs grauds ir kā augs, paslēpts zem lapas ādas. Šie augi sagatavo ēdienu visam kokam.

Marinka: Nē, saknes baro koku.

Ozols: Arī bez saknēm nevar dzīvot, tas darbojas kā sūkņi, kas ūdeni pumpē no zemes. Šajā ūdenī tiek izšķīdinātas daudzas nepieciešamās vielas, taču ar to nepietiek. Tātad mazie zaļie augi, kas atrodas lapotnē, sāk darboties. Viņi no šī gaisa ņem netīru gaisu, ūdeni iegūst saknes, sēklas-augi veido celtniecības materiālu jauniem zariem, pumpuriem, saknēm.

Marinka: Es negribēju tevi modināt, es turējos pie lapām, citādi pēdējie pazudīs.

Ozols: Ak tu! Ir pienācis laiks man atpūsties. Tagad dienas kļūst īsākas, gaismas ir mazāk, tāpēc kokiem ir pienācis laiks gulēt. Lapās zaļie augi pazuda, izšķīdināja. Tāpat kā cukurs ūdenī, jo viņiem patīk siltums un dāsna saule. Zaļie graudi pazuda, lapas kļuva dzeltenas un sarkanas, jo parādījās dzelteni un sarkani graudi. Un tad lapas izžūst un nokrīt.

Marinka: Ko tu darīsi bez lapām? Kas tevi ziemā baros?

Ozols Ziemā koki neēdīs un nedzers. Ziemā mēs neaugam, neziedam, tikai gulējam.

J: Es ierosinu atgriezties bērnudārzā un izmēģināt eksperimentus, par ko mums stāstīja Marinke un ozols.

Jums vajadzētu vicināt rokas, riņķot ap sevi

Ej lejā un augšā, nokļūsti pasaku pasaulē.

J: Paskaties uz zaļo lapu, kas attēlo? (Zaļa lapa ar augiem).

Kādi augi dod kokam labumu? Kas nepieciešams, lai šīs rūpnīcas darbotos? (Saulains, lapām vissvarīgākā ir gaisma).

Kāpēc lapas kļūst dzeltenas? (Rudenī gaismas ir maz, jo dienas ir īsākas. Zaļie graudi lapās - augi pazūd, paliek tikai dzeltenie un sarkanie).

Pieredze "Kāpēc lapa ir zaļa"

J: Ielieciet papīra gabalu baltā audumā, pieklauvējiet to ar kubu. Kas parādījies uz auduma? (Zaļie plankumi). Tieši šī zaļā viela krāso lapu. Nākot rudenim, tas kļūst vēsāks, mazāk saules. Šī zaļā viela pakāpeniski samazinās, līdz tā pilnībā izzūd. Kas tad notiek ar lapu. (Tas kļūst dzeltens, sarkans, violets, oranžs).

J: Puiši, kādas ir koku priekšrocības? (Tas ir parka rotājums, dod augļus cilvēkiem un dzīvniekiem, attīra gaisu, mājvietu dzīvniekiem, putniem, dod cilvēkiem ēnu, vēsumu, dziedē, viņi no tā izgatavo mēbeles, traukus, papīru).

Papīra izgatavošana.

J: No kā izgatavots papīrs? Darīt labs papīrs, jums ir jāizcērt koki. Cilvēki ir iemācījušies izgatavot papīru no izmantotā, makulatūras, lai saglabātu kokus.

J: Pirmkārt, mums ir jāplēš papīrs mazos gabaliņos. Ievietosim tos blenderī. Aizpildiet visu karsts ūdens un visu sakuļ blenderī. Es to darīšu pats, jo karsts ūdens var sadedzināt pats sevi, un blenderis ir elektroierīce, kuru lietojot jāievēro drošības pasākumi. Mēs saņēmām "biezputru". Pievienojiet PVA līmi, jebkuras krāsas guašu. Mēs iegūstam risinājumu.

Sāksim jautro daļu - papīra lapas izgatavošanu.

J: Katra no jums priekšā ir dvielis uz eļļas auduma, kas pārklāts ar audumu, sūkļiem un stīpu ar sietu. Paņemiet izšūšanas stīpu, iemērciet to papīra "biezputrā". Kad tīklā ir pietiekami daudz maisījuma, pārklājiet stīpu ar "putraimi" ar drānu un sūkli, lai savāktu lieko mitrumu. Dekorē ar lapām, ziedu ziedlapiņām un atstāj nožūt. (Bērni ražo papīru, skolotājs palīdz).

J: Papīrs ir gatavs lietošanai, kad tas ir sauss. Es iepriekš uztaisīju papīru, nosusināju un parādīšu tagad. Atcerieties, ka lietotais papīrs ir jāpārstrādā - tas palīdzēs saglabāt daudzus kokus dzīvus.

Stundas kopsavilkums: vienkāršs un nav problēmu.