Anotācija veidošanai. Nodarbības kopsavilkums par elementāru matemātisko attēlojumu veidošanos. Vidējā grupa. didaktiskās spēles kopsavilkums vidējā grupā

Tēma: "Kā dzīvoja slāvi"
Mērķis: iepazīstināt bērnus ar seno slāvu dzīvesveidu, veidot izpratni par vārdu “senči”, izpratni, ka Krievija ir valsts ar senu, gadsimtiem ilgu vēsturi.
Uzdevumi:
Izglītības:
Nostiprināt un paplašināt bērnu zināšanas par mūsu Dzimtenes pagātni; veidot priekšstatu par pareizticīgo Krieviju;
veicināt interesi par vēsturiskajiem notikumiem un cilvēkiem, kas slavēja Krieviju.
Konsolidēt krievu zināšanas - tautas sakāmvārdi un teicieni, kur tiek cildināta mīlestība uz Dzimteni.
Attīstība: attīstīties
Vizuālā atmiņa
Domāšana
Attīstīt bērnu vēsturisko atmiņu, izziņas spējas.
Izglītības:izglītot
Veicināt bērnu aktivitāti, neatkarību
Audzināt bērnos pozitīvu attieksmi un cieņu pret mūsu senču krāšņo dzīvi, vēlmi kļūt par viņu tradīciju mantiniekiem.
Veiciniet draudzības, saliedētības, kolektīvisma izjūtu.
Nodarbības veids - jauna materiāla apgūšana
Iepriekšējs darbs:Lasīšana. T. Koti "Mana pirmā grāmata par Krieviju".
Pārbaudot albumu ar tautastērpiem.
Aprīkojums: IKT, didaktiskā spēle "Atrodi pāri".
Metodiskās metodes: IKT izmantošana, vizuālais materiāls, mīkla, spēļu tehnoloģiju izmantošana, saruna, jautājumi. Veselību saglabājošu tehnoloģiju pieņemšana: darbības veidu maiņa, fiziskās minūtes.
Darba organizācijas forma klasē: grupa, individuāla, strādā divatā.
Nodarbības gaita

Puiši, šodien es vēlos ar jums parunāt par mūsu valsti. Kā sauc valsti, kurā mēs dzīvojam? (Krievija)
Padomājiet, vai mūsu valsts vienmēr ir bijusi tāda pati kā tagad?
Krievija radās ļoti sen, tai ir sena un interesants stāsts... Vai jūs zināt, kā mūsu valsts tika saukta iepriekš?
Bērni Rus, Rus koka.
Skolotājs nolasa J. Rodari dzejoli "Vispārējā vēsture"
Sākumā mūsu dzīvē
Tas viss bija nepareizi.
Cilvēki pieliek daudz pūļu
Lai zeme būtu dārzs.
Nekur nebija neviena ceļa

Lai kāptu kalnos
Bija upes bez tiltiem,
Pieejama kā jūra
Nekur nebija soliņu
noguruši apsēsties.
Nekur nav gultu
Ne liels, ne mazs.
Bija tikai cilvēki
Rokas ir tikai rokas.
Un mūsu sencis strādāja,
Un viņš nezināja garlaicību.
- Vai vēlaties uzzināt, kā cilvēki dzīvoja senajā Krievijā?
Es iesaku jums doties ceļojumā ar laika mašīnu.
Lai ceļotu laikā, mums jāpagriež pulksteņa rādītāji.
Bet es aizmirsu, uz kuru pusi viņus pagriezt - uz priekšu vai atpakaļ. Vai jūs palīdzēsiet man atcerēties?
Bērni Atpakaļ aizmugurējā pusejo mēs atgriezīsimies laikā.
-. Ceļš būs garš, jo tas bija ļoti sen.
2. Galvenais posms 25min - ko jūs domājat, kas ir senči? (Bērnu atbildes)
Senči ir cilvēki, kas dzīvoja uz mūsu zemes pirms daudziem, daudziem gadsimtiem.
- Mūsu senči, senie slāvi, pirmie apmetās krievu zemes teritorijā.
Slāvi nozīmē jaukus, labus cilvēkus. Slāvi bija spēcīgi, drosmīgi cilvēki. Kā viņi izskatījās?
Bērni kopā ar skolotāju apraksta izskats Slāvi: gaišie mati. zilas acis, garas.
Apskatīsim slāvu apģērbu.
Paskaties uz drēbēm vīriešiem un sievietēm. Krievu kreklam ir apkakles griezuma īpatnība, tā iegriezums atrodas nevis krūšu vidū, bet sānos. Tāpēc nosaukums kosovorotka; kosovorotka bieži tika dekorēts ar izšuvumiem. Viņi apvilka kreklu ar jostu - vērtni. Siksna (vērtne) nebija tikai ornaments, tā tika tai piešūta: nazis, karote. Siksna nomainīja kabatas.
Sieviešu apģērbs bija pārstāvēti ar šādiem atribūtiem: sauļošanās kleita, kaftans (blūze), priekšauts. Precētas sievietes valkāja ponevu - svārkus bez apmales un šūtu priekšautu. Visizplatītākā krievu tautas kurpe bija kuplās kurpes
-Senie slāvi dzīvoja koka mājās, guļbaļķu mājiņās, kas tika būvētas no apaļkokiem, kopā, palīdzot viens otram. Viena persona nespēja tikt galā ar smagajiem baļķiem. Jā, un nebija iespējams cilvēkam izdzīvot šajos tālos laikos tikai vienam cilvēkam.
Būdā 3 vietas vienmēr tika uzskatītas par svētām:
Sarkanais stūris Sarkanajā stūrī tika veiktas ikdienas lūgšanas, no kurām sākās jebkurš svarīgs bizness. Sarkanais stūris ir viscienījamākā vieta mājā. cilvēks, kurš ieradās būdā, varēja tur doties tikai pēc īpašnieku īpaša uzaicinājuma. Viņi mēģināja saglabāt sarkano stūri tīru un eleganti dekorētu. Stūra nosaukums “sarkans” nozīmē “skaists”, “labs”, “spilgts”. Viņš tika notīrīts ar izšūtiem dvieļiem.
Galds ir "Dieva roka". "Ne maizes gabals - galds - dēlis" - tā teica zemnieki. Krievu būdā gandrīz visu darīja pašu zemnieku rokas. Mēbeles bija paštaisītas, koka, ļoti vienkāršas. Soliņi, kur viņi gulēja, lāde lietām, soli sēdvietai pie galda.
- Puiši, paskatieties, kas ir uz galda? Tie ir ēdieni, kurus cilvēki izmantoja. Tas ir izgatavots no koka un māla. Šī ir tuesa. Tie ir izgatavoti no koku mizas. Viņi turēja pārtiku tajos. Un šeit ir dažādas kannas šķidrumam: pienam, medum. Tos visus sauc par virtuves piederumiem.
Plīts - būda nav būda bez plīts. Plīts bija neatņemama mājas sastāvdaļa. Viņa kalpoja kā siltuma un gaismas avots un aizņēma lielāko mājas daļu. Varētu gulēt uz plīts vai gulēt sildīties. Vietu, kur cilvēki gulēja uz plīts, sauca par polati. Ķieģeļu krāsns bija salocīta un pārklāta ar māliem, un krāsns ražotājs to ievietoja. Viņi cepeškrāsnī cepa maizi, gatavoja ēdienu.
Fizminutka
\ Spēlēsim spēli "Kas bija, kas bija"(Skolotājs uzdod jautājumus, bērni atbild)
1. Viņi mēdza valkāt bastiskas kurpes, bet tagad ... (zābaki)
2. Viņi agrāk gatavoja cepeškrāsnī, bet tagad ... (uz plīts)
3. Viņi agrāk gulēja uz soliem, bet tagad ... (uz gultas)
4. Iepriekš drēbes tika glabātas lādēs, bet tagad ... (skapī)
Atrodiet pāri. Tagad sadalīsimies divās komandās: redzēsim, kurš ātrāk tiks galā ar uzdevumu. Uz galdiem ir attēli. Jums jāatrod pāris. Tad mēs apmainīsimies vietām un pārbaudīsim, vai jūs visu izdarījāt pareizi.
Labi paveikti puiši tika galā ar uzdevumu. Mēs ejam tālāk pagātnē.
-Bija jāaizsargājas gan pret savvaļas dzīvniekiem, gan ienaidniekiem, tāpēc ap ciemu tika uzbūvēts augsts dzeloņžogs - palisāde.
Vīrieši nodarbojās ar medībām un makšķerēšanu.
Sievietes vāca sēnes, ogas un ārstniecības augi: toreiz nebija aptieku. Slāvi dzīvoja lielās grupās - Ciltis. Par to, ka slāvu mājas bija izgatavotas no koka, viņu apmetnes sāka saukt par ciemiem. Ienaidnieki slāvus bieži sauca par rus. Tāpēc zemes, kurās viņi apmetās, galu galā sauca par krievu zemēm.
Pamazām slāvi sāka apgūt lopkopību un lauksaimniecību.
Lai to izdarītu, viņi mežā attīra koku laukumus, uzartu zemi, sēja graudus. Tātad slāvi iemācījās audzēt maizi. Vienkārši iedomājieties, tajos laikos nebija aprīkojuma un mašīnu, kas cilvēkiem palīdzētu, senajiem slāviem viss bija jādara ar rokām: jāar zeme, jāsēj sēklas, jānovāc, jāmaļ graudi. Maizes cepšanai. Tādi bija čakli mūsu senči.
Tajās dienās veikalu nebija, tāpēc cilvēkiem viss bija jādara pašiem.
- kā jūs domājat. Kas vispār bija vajadzīgs dzīvei? (Bērnu atbildes)
Visi slāvi paši izgatavoja drēbes, traukus, apavus un ieročus medībām. Tā parādījās pirmie amatnieki un amatnieki, kuri savu darbu varēja paveikt labāk nekā citi. Vīrieši bija kalēji, galdnieki, podnieki un sievietes - audējas un šuvējas.
Pamazām ciemati kļuva arvien lielāki. Sāka parādīties pirmās pilsētas. Vissvarīgākā Senās Rusas pilsēta bija Kijeva.
Tā bija tā laika skaistākā un bagātākā pilsēta. Senās Kijevas slava izplatījās tālu aiz tās robežām.
Tad valdīja lielkņazs Jaroslavs Gudrais. Ne velti viņi viņu sauca par Gudro. Jaroslavs bija ļoti taisnīgs un gudrs cilvēks... Jaroslava Gudrā laikā senās Krievijas valstis sāka augt, plaukt un plaukt. Krievija kļuva par vienu no tā laika varenākajām valstīm. Bet paskatieties, kā tagad izskatās Kijevas pilsēta.
Nekas nav labāks, skaistāks
Tava mīļā dzimtene!
Atskatieties uz mūsu senčiem, uz pagātnes varoņiem.
Atcerieties tos ar labu vārdu-
Slava viņiem, smagie cīnītāji!
Slava mūsu pusē!
Slava krievu senatnei!
N. Končalovskaja.
Pārdomas.
-Un tagad, puiši, ir pienācis laiks atgriezties pie bērniem. Dārzs. Mēs tulkojam priekšā esošās pulksteņa rādītājus. Mēs aizveram acis. Un tagad mēs esam bērnudārzā.Šeit ir puiši, kurus mēs apmeklējām senos slāvus. Kas jums patika?
Nodarbības kopsavilkums:
-Kas ir senči?
-Kā sauca mūsu senčus?
-Kā viņi dzīvoja?
-Vārds galvenā pilsēta Senā Krievija?
-Kas tev patika mūsu ceļojumā?
- Ko mēs esam iemācījušies?

mērķim: ideju veidošana par ģeometriskas formasak.

Uzdevumi.

  1. "Ģeometrisko formu" jēdziena konsolidācija.
  2. Loģikas, vizuālās atmiņas, figurālās domāšanas, fantāzijas, runas, uzmanības, spēju analizēt un sintezēt attīstība.
  3. Izglītība par neatlaidību, spēja strādāt divatā, grupā.

Aprīkojums: attēli (aisbergs, piramīda, valis, žirafe, aploksne); aploksnes ar ģeometrisko formu kopumu (divi trīsstūri, rombs, taisnstūris, ovāls); aploksnes ar spēli "Burvju aplis"; pastnieka soma.

Nodarbības gaita

Organizācijas brīdis. Tēmas ziņojums.

Atkārtojums. "Ģeometrisko figūru" jēdziens, formu nosaukumi.

  1. Vingrojiet, lai nostiprinātu idejas par ģeometriskām figūrām un saistītu tās ar reāliem objektiem.

Tici vai nē.

Tieši vakar viņi mani atsūtīja aploksnē

Žirafe, ļoti labsirdīga pēc izskata,

Lielā Ēģiptes piramīda

Aisbergs no Klusā okeāna.

Ūdeļu valis ar strūklaku,

Vesels nīlzirgu bars

Un ļoti slavenais Fudžijamas vulkāns ...

Vai jūs domājat, ka tas varētu notikt? ( Bērnu atbildes)

Vai esat saņēmis šādas dāvanas?

Nu, tad saņemiet to tagad.

(Pastnieks (bērns) piegādā aploksnes ar ģeometrisko figūru kopu.)

Apskatiet aploksņu saturu. Cik daudz krāsainu figūru. Kas tas ir? Nosauciet viņus.

Vai varbūt šajā aploksnē vispār nav ģeometriskas formas, bet gan tas, kas tika sacīts dzejolī? (Dzejolis "Tici vai nē ..." tiek lasīts vēlreiz.)

Lūdzu, salieciet visus skaitļus vienā rindā un mēģiniet atrast starp tiem? Aploksne, žirafe, aisbergs, valis, Ēģiptes piramīda.

2. Praktiskais darbs piezīmjdatoros.

Paņemiet jebkuru sev tīkamu formu un apvelciet to piezīmjdatorā un pēc tam pārvērtiet to par objektu, kas izskatās, aizpildot nepieciešamo.

3. Fiziskā izglītība

Darbs pie jaunas tēmas

  1. Celtniecība. Darbs pie modeļa.

Paskaties, pastnieks atkal nāk pie mums! Ko viņš šoreiz mums atnesa? (Pastnieks visiem piegādā aploksnes. Tajos spēle "Burvju aplis". Skolotājs nolasa uz aploksnes uzrakstu:

"Kāds vai kaut kas slēpjas šajā burvju aploksnē.")

Ko tas nozīmē? Aploksnē ir ģeometriskas figūras. Ko tu domā? (Bērnu atbildes.)

Jā, jums vienkārši ir jāsaliek šie skaitļi, lai tie izrādītos kaut kāda figūra.

Šeit ir daži paraugu skaitļi. Mēģiniet salocīt to pašu (pārklājuma metode).

  1. Rezultātu novērtēšana.

Enkurošana

1. Patstāvīgais darbs.

Visi puiši ir lieliski, viņi tika galā ar uzdevumu, ko pastnieks mums atnesa. Un tagad mēģiniet salikt dažus savus attēlus no tiem pašiem skaitļiem, piemēram, mājas vai rakstāmmašīnas.

2. Rezultātu novērtēšana.

Skatiet, kādas brīnišķīgas bildes mums ir. ( Bērni skatās viens otra attēlus.)

Pārdomas.

Ko mēs šodien darījām klasē?

Ko esat iemācījušies jaunu?

Izrādās, ka, nedaudz padomājot, jebkuru ģeometrisko figūru var pārvērst par objektu un pievienot brīnišķīgu attēlu no vairākiem.

Publicēšanas datums: 21.09.17

Darbā pirmsskolas iestādes svarīga loma ir didaktiskajām spēlēm. Tie tiek izmantoti klasē un bērnu patstāvīgajās aktivitātēs. Didaktiskā spēle var būt neatņemama stundas sastāvdaļa. Tas palīdz asimilēt, nostiprināt zināšanas, apgūt kognitīvās darbības metodes.

Bērni apgūst priekšmetu zīmes, mācās klasificēt, vispārināt, salīdzināt. Izmantojot didaktiskā spēle kā mācību metode palielina interesi par nodarbībām, attīsta koncentrēšanos, nodrošina labāku programmas materiāla asimilāciju. Šīs spēles ir īpaši efektīvas klasē pamatskolas veidošanai matemātiskie attēlojumi.Vidējā pirmsskolas vecumā vārdu krājums palielinās, attīstās domāšana: viņi sāk grupēt priekšmetus pēc materiāla, kvalitātes un mērķa, vidē atrod pazīstamo ģeometrisko formu īpašības. Didaktiskās spēles ir spēles veids, kuras noteikumus īpaši izveidojusi pedagoģija, lai mācītu un izglītotu bērnus. Tie ir vērsti uz konkrētu bērnu mācīšanas problēmu risināšanu, bet tajā pašā laikā tie izpaužas kā izglītības un attīstības ietekme. rotaļu aktivitātes.

Didaktiskās spēles ir treniņu veids, kas tiek organizēts formā izglītojošas spēles, kas īsteno vairākus spēles, aktīvas mācīšanās principus un atšķiras ar noteikumu klātbūtni, fiksētu spēles darbības struktūru un novērtēšanas sistēmu, kas ir viens no aktīvās mācīšanās metodes

Skolotājs organizē didaktiskās spēles trīs galvenajos virzienos:

  • sagatavošanās turēšanai
  • tā turēšana
  • analīze.

Gatavošanās didaktiskajai spēlei ietver:

  • spēles izvēle atbilstoši izglītības un apmācības uzdevumiem: zināšanu padziļināšana un vispārināšana, maņu spēju attīstīšana, garīgo procesu aktivizēšana (atmiņa, uzmanība, domāšana, runa) utt.;
  • noteikt atbilstību noteiktai vecuma grupai;
  • nosakot izdarīšanai visērtāko laiku. spēles (organizēto apmācību procesā klasē vai brīvajā laikā no nodarbībām un citiem režīma procesiem);
  • spēlētāju skaita noteikšana (visa grupa, mazas apakšgrupas, atsevišķi); spēlēja visa grupa.
  • nepieciešamā didaktiskā materiāla sagatavošana izvēlētajai spēlei
  • sagatavošanās paša skolotāja spēlei: viņam jāapgūst un jāsaprot visa spēles gaita, vieta spēlē, spēles vadīšanas metodes ;
  • bērnu sagatavošana rotaļām: bagātinot viņus ar zināšanām, idejām par objektiem un parādībām apkārtējo dzīvinepieciešams spēles problēmas risināšanai.

Plānojot didaktiskās spēles, skolotājiem jārūpējas par spēļu sarežģīšanu, to mainīguma paplašināšanu (ir iespējams izstrādāt sarežģītākus noteikumus). (Variants "Ceļš uz Matrjošku")

Didaktisko spēļu vadīšana ietver:

  • bērnu iepazīstināšana ar spēles saturu, materiāliem, kas tiks izmantoti spēlē (rāda ligzdojošās lelles un ģeometriskās figūras)
  • spēles kursa un noteikumu skaidrojums.
  • pedagoga lomas noteikšana spēlē, viņa dalība kā spēlētājam, līdzjutējam vai tiesnesim. Piedaloties spēlē, skolotājs vada spēlētāju rīcību (padoms, jautājums,
  • spēles rezultātu apkopošana ir izšķirošs brīdis tās vadībā, jo par rezultātiem, ko bērni sasniedz spēlē, var spriest par tā efektivitāti

Didaktiskās spēles pedagoģiskā vērtība:

Didaktiskajās spēlēs bērniem tiek doti noteikti uzdevumi, kuru risināšanai nepieciešama koncentrēšanās, uzmanība, garīga piepūle, spēja izprast likumus, darbību secību un pārvarēt grūtības.

Tie veicina pirmsskolas vecuma bērnu sajūtu un uztveres attīstību, ideju veidošanos, zināšanu asimilāciju.Šīs spēles ļauj bērniem iemācīt dažādus ekonomiskus un racionālus veidus, kā atrisināt noteiktas garīgas un praktiskas problēmas. Tā ir viņu attīstības loma.

Ir jānodrošina, ka didaktiskā spēle ir ne tikai noteiktu zināšanu un prasmju asimilācijas forma, bet arī veicina bērna vispārējo attīstību, kalpo viņa spēju veidošanai.

Didaktiskā spēle veicina tikumiskās izglītības problēmu risināšanu, bērnu sabiedriskuma attīstību. Pedagogs ievieto bērnus tādos apstākļos, kas prasa viņiem spēlēt kopā, regulēt viņu uzvedību, būt taisnīgiem un godīgiem, paklausīgiem un prasīgiem.

Didaktiskajai spēlei ir sava struktūra:
1. Izglītības uzdevums ir galvenais didaktiskās spēles elements, kuram pakļauti visi pārējie.

2. Spēļu darbības ir veidi, kā parādīt bērna aktivitāti rotaļu nolūkos
3. Noteikumi - Nodrošiniet spēles satura ieviešanu

gada didaktiskās spēles kopsavilkums vidējā grupa

Temats: "Ligzdu ligzdas apciemo puišus"

Uzdevumi:

Izglītības:

nostiprināt ģeometrisko formu ideju, spēju tās atpazīt, salīdzināt pēc formas, krāsas, izmēra,

turpiniet vingrināt bērnus orientācijā lidmašīnā

un ziedu nosaukumi uz kabatlakatiem un ģeometriskām figūrām.

Attīstība:

attīstīt uzmanību,

loģiskā domāšana,

  • atmiņa,
  • smalka roku motorika,
  • attīstīt domāšanu, interesi par spēli

Izglītības:

veicina neatkarību, radošumu, draudzības izjūtu.

Aprīkojums:

demonstrācijas materiāls : "Matrjoška" ,;

izdales materiāls: ģeometriskas figūras, ligzdošanas lelles;

GCD pārvietošana:

1) Organizatoriskais moments

Sveiciens:

Visi bērni pulcējās lokā

Es esmu tavs draugs un tu esi mans draugs

Turēsimies cieši rokās

Un mēs uzsmaidīsim viens otram.

2) ievaddaļa

Motivācijas - stimulēšanas posms.

Puiši, es atradu paku mūsu grupā. Apskatīsim, kas tajā ir. (Mīkla.)

Tagad es to uzminēšu jums, un jūs uzmanīgi klausāties un mēģināt uzminēt:

Koka draudzenes

Viņiem patīk paslēpties viens otrā,

Viņi valkā košas drēbes

Sauktas (ligzdas ligzdas).

3) Galvenā daļa:

Organizatoriskais un meklēšanas posms.

Spēles vingrinājums: skaits un skaits.

Matrjoška ir viena no vismīļākajām krievu rotaļlietām. Tas ir izgatavots no koka un krāsots ar dzīvespriecīgām krāsām.

Vai vēlaties spēlēt ar matrjošku?

Vai jūs domājat, ka matrjoška viesojās pie mums viena?

Kāpēc tu tā domā?

Taisnība. Ligzdošanas ligzdu vienmēr ir daudz, un tās ir paslēptas viena otrā. Pārbaudīsim. Šeit tie ir.

Iepazīsim draudzenes. (Viens no bērniem izliek 5 ligzdas, kas ligzdo) Bērni tās skaita.

Atpūtīsimies:

Fizika "Matrjoška"

.
(Rokas uz jostas, bērni tupē ar pagriezieniem pa labi un pa kreisi)

Paskaties, mums ir sarkani zābaki.
(Rokas uz jostas, "pick" kustība, pabeigta ar trim pieskārieniem)

Mēs, ligzdojošās lelles, esam tādas drupatas

Paskaties, šeit mums ir sārti vaigi
(Ar rokām berzējot vaigus)

Mēs, ligzdojošās lelles, esam tādas drupatas
(Rokas uz jostas, pietupieni ar pagriezieniem pa labi un pa kreisi)

Paskaties, šeit mums ir spilgti lakatiņi.
(Pagriež galvu pa kreisi un pa labi, turot rokās "lakatiņu galus")

Nākamā vingrinājuma mērķis: vingrinājums krāsu nosaukumos, uzmanības, atmiņas attīstīšana.

Puiši, pie meitenēm mums ir arī ligzdojošas lelles (iznāk četras meitenes: Katja, Nataša, Daša, Olya. Bērni sasien lakatus: sarkani, dzelteni, zaļi, zili un stāv rindā - tās ir ligzdojošās lelles)

Kāda veida kabatlakats ir Katjai? Natašas? Daša? Un kā ar Olyu?

Puiši atcerējās. (Tagad meitenes iziet pa durvīm un 2 apsēju lakatiņus, atgriežas pie dziesmas "We are cuties, tumbler dolls!") (Atskaņot 2 reizes)

Kas mainījās?

Labi darīts, jūs bijāt ļoti uzmanīgs.

Puiši, ligzdojošās lelles pie mums nenāca ar tukšām rokām. Paskaties, cik skaistu lādi viņi atnesa: koka, krāsotas. Apskatīsim to un uzzināsim, kas tur ir. Jā, tās ir ģeometriskas figūras. Jūs varat arī tos spēlēt.

didaktiskā spēle "Saģērbt matrjošku"

“Šodien ir Katjas dzimšanas diena, bet viņas dzimšanas diena ir neparasta - ģeometriska, un viņa uzaicināja matrioskas.

Puiši, kādas drēbes viņi valkā savā dzimšanas dienā?

Saģērbsim savas ligzdojošās lelles.

Mērķis:

  • Māciet bērniem iegaumēt ģeometriskās formas.
  • Māciet objektu grupēšanu pēc krāsas, korelējot objektus pēc formas, izmantojot superpozīcijas metodi.
  • Uzlabot taustes sajūtas.
  • Attīstīt roku smalko motoriku.
  • Māciet bērniem pievērst uzmanību objektu krāsu īpašībām.

Materiāls: 4 ligzdojošas lelles ar dažādiem lakatiem: sarkanu, zilu, dzeltenu un zaļu, ar ģeometriskiem rakstiem, ģeometriskām figūrām, "takām".

Puiši, vai mūsu ligzdojošajām lellēm ir arī lakati?

Kādas krāsas tās ir?

Kādas ģeometriskās figūras jūs redzat?

Kāpēc trīsstūri sauca tā?

Kurai formai ir leņķi, bet tā ir taisna?

Puiši, kura figūra nav tāda kā pārējā? Kāpēc?

Paņem matrjoškas lelli. Izrotāsim matrjoškas Sundress.

Bērns paņem matrjoškas lelli un, izmantojot superpozīcijas metodi, gar kontūru izklāj ģeometriskas figūras. Spēle tiek uzskatīta par pabeigtu, ja visas kontūras ir pārklātas ar vēlamās krāsas ģeometriskām formām.

Šī ir šīs spēles 2. versija „Atrodi matrjošku viņas ceļā”.

Labi darīti zēni!

Tagad sūtīsim matrjošku pa maģisko trīsstūra ceļu.

Cieši aplūkojiet matrjoškas lakatiņu. Un izvēlieties ceļu, kas sāksies ar tādu pašu krāsu.

(Kad bērns ir izrotājis savu ligzdojošo lelli. Viņam jāatrod "ceļš" ar sarkanu ģeometrisku figūru un uz tā jāuzliek visi trīsstūri). Spēle tiek uzskatīta par pabeigtu, ja ligzdojošās lelles stāv uz sliedēm)

Labi darīti zēni!

4) Pēdējā daļa.

Atstarojošais - koriģējošais posms.

Kas šodien ieradās pie mums?

Kādas ģeometriskās formas mēs izmantojām tērpiem?

Es tev tagad uzdāvināšu mazas ligzdojošās lelles, bet vai viņiem kaut kā trūkst?

Ja jums patika mūsu spēle, uzkrāsojiet priecīgu seju savai ligzdojošai lellei? Ja jums tā nepatīk - skumji.

Matrjoška ieradās pie mums,
Un viņi atnesa kā dāvanu

Iedomātie sīkfaili
Jautriem bērniem.

Matrjoškas lelles mums ir sarūpējušas vēl vienu dāvanu. (Skolotājs izplata dažādu ģeometrisku formu sīkdatnes)

REZULTĀTS:

Galvenais bērnu mācīšanas uzdevums pirmsskolas vecums ir zināšanu sistēmas veidošana par ģeometriskām figūrām. Didaktiskajās spēlēs ieteicams konsolidēt bērnu idejas par viņiem pazīstamām ģeometriskām figūrām. Didaktiskajā spēlē bērns novēro, salīdzina, salīdzina, klasificē objektus pēc vienas vai otras pazīmes, padara viņam pieejamu analīzi un sintēzi un padara vispārinājumus.Spēles saturs veicina interesi par zināšanām izpausmi un veidošanos, objektu modeļu, savienojumu un atkarību identificēšanu.

Didaktiskas spēles veikšana izraisa dziļu dabisku interesi par bērniem, veicina patstāvīgas domāšanas attīstību un, pats galvenais, izziņas metožu attīstību.

Šī didaktiskā spēle palīdz iegaumēt ģeometrisko figūru raksturīgās īpašības. Tiek doti ģeometrisko formu modeļi. Bērns tos pārbauda, \u200b\u200bizjūt un nosauc figūru. Spēja atšķirt, salīdzināt skaitļus šajā vecumā tiek uzlabota, apgūstot to kontūras pārbaudi. Vingrinājumos bērni apgūst attiecīgās rokas pirkstu galu kustības pa plakanas figūras kontūru, tilpuma virsmu. Pamazām sāk izcelt galvenos konstrukcijas elementus, vispirms - sānus, pēc tam - stūrus. Šajā didaktiskajā spēlē tiek piedāvāti uzdevumi, lai atšķirtu ģeometrisko figūru krāsas un formas zīmes.Bērni korelē figūru krāsu un kontūru attēlus, izvēlas atbilstošās formas. Šī spēles forma ir vērsta uz bērna sensoro formas uztveri, izmantojot bērna taktilo figūras uztveri.

Šīs didaktiskās spēles galvenais rezultāts ir tāds, ka spēles laikā bērns izšķir un nosauc apli, taisnstūri, trīsstūri, zina to raksturīgās atšķirības un nosaka figūras krāsu.