Конспект заняття малювання в середній групі "рибки в акваріумі". Конспект заняття з образотворчого мистецтва з використанням нетрадиційних технік малювання в середній групі «Рибки в акваріумі Малювання в середній групі акваріум

Відкрите заняття по З з використанням нетрадиційних технік малювання в середній групі «Рибки в акваріумі»

цілі:
1. Тренувати дітей в техніці роботи з гуашшю;
Вчити малювати нестандартної технікою (малювання м'ятою папером, долоньками, смужками з картону, відбиток печатками з картоплі і ватяними паличками)
2. Розвивати естетичне сприйняття;
Звертати увагу дітей на красу навколишніх предметів і об'єктів природи;
Формувати інтерес до занять образотворчого мистецтва діяльності.
3. Виховувати любов до кімнатних тварин;
Виховувати доброзичливість до людей, надавати допомогу людям.
завдання:
Закріплювати вміння працювати в техніках малювання ватяними паличками, зім'ята папір, печатки з картоплі, малювання долонькою.
розвивати тактильну чутливість і дрібну моторику рук, мислення, увагу, дослідницький інтерес і пізнавальну активність дітей.
Розвивати уяву і фантазію;
Виховувати бажання надавати допомогу, заохочувати бажання брати участь в спільній праці, вчити доводити почате до кінця.
Устаткування і матеріали: демонстраційний матеріал - іграшки, рибка в акваріумі; роздатковий матеріал-намальовані акваріуми, блюдо з фарбою, вологі серветки, фарби, аркуш паперу для зминання, ватяні палички, печатки з картоплі.
організаційний момент
вихователь: -Здравствуйте хлопці! Сідайте на свої місця. Сіли правильно, красиво, ніжки разом, спинки прямі. Посміхнулися мені, потім один одному.
Стук в двері, і в групу заходить лялька Даринка. Вона плаче.
вихователь: -Даша чому ти плачеш?
Машенька: -У мене рибка захворіла бо їй сумно самій в акваріумі. А допомогти мені нікому.
вихователь: -Не плач Даша ми тобі допоможемо! Хлопці допоможемо Даші? Давайте намалюємо друзів для рибки.

бесіда
вихователь: Зараз уважно подивіться на іграшку. Хлопці кого ви бачите у мене на долоньці? (Рибка). А у кого вдома є акваріумні рибки?
Подивіться на рибку, у неї голова і тулуб разом. Утворюють одне єдине.
Яку форму має тулуб рибки? (Овал). А хвіст на яку форму схожий? (Трикутник). Якого кольору у нас рибка? Якого ще кольору бувають рибки?

Рухлива гра: «Дізнайся свій колір».
Вихователь роздає дітям рибок червоного, жовтого, синього кольорів. Потім показує кулю і пропонує дітям з рибками такого ж кольору, що і показується куля, по команді «біжіть до мене!» підбігти до нього.

вихователь: Хлопці тепер дивимося уважно я покажу вам, як ми будемо малювати рибку.
Але, перш ніж ми намалюємо рибку давайте згадаємо де вона живе? (в воді)
Правильно, тому, щоб наші рибки не загинули, ми наповнимо свої акваріуми водою.
А воду ми намалюємо зім'ятими папірцями, заодно і ручки разомнём. (Діти мнуть паперовий лист в грудку. Потім, діти маку його в тарілочку з синьою фарбою і прішлёпивающімі рухами малюють воду.)
вихователь: Відмінно! Вода є, тепер намалюємо рибку.
Долоньку опускаємо в тарілочку з фарбою. Потім прикладаємо долоню на центр листа і добре притискаємо. Потім витираємо серветкою руку.

Физкультминутка
Рибки плавають в водиці
Рибкам весело грати
Те стиснуться, разожмутся
Те зариються в піску

малювання
вихователь:
Тепер сідаємо на свої місця. І, що б наша рибка ожила, намалюємо їй очі і рот. Для цього візьміть ватні палички, опустіть в чорну фарбу і намалюйте рибок очі і рот.
Тепер візьмемо смужки з картону зачерпнём зелену фарбу і малюємо водорості (тримаємо смужку під нахилом, проводимо зверху вниз). Малюємо хвилясту лінію не відриваючи, натискаємо сильно, щоб промальовувати добре.
На дно акваріума ми можемо покласти камінчики. А їх ми намалюємо печатками їх картоплі.
Молодці. Дуже красиві рибки у нас вийшли.
вихователь: -Хлопці уважно подивіться на малюнки. Який малюнок вам більше сподобався? Чому?
Заходить Машенька.
Машенька: - Хлоп'ята подивіться як стало весело моїй рибку адже у неї зараз так багато друзів! Спасибі вам!

КОНСПЕКТ

НОД

по художньо-естетичному розвитку

«Рибки плавають в акваріумі»

Середня група

Розробив вихователь:

Бубенко А. М.

2017 р

Програмне зміст:

завдання:

Навчальні:

  • розширення уявлень дітей про акваріумних рибок;
  • вдосконалення вмінь малювати нетрадиційним способом, за допомогою геометричних фігур.
  • формування у дітей орієнтування в просторі шляхом зображення рибки по центру аркуша паперу;
  • вдосконалення вмінь правильно користуватися пензлем і олівцем.

Розвиваючі:

  • Розвивати інтерес до нетрадиційного способу малювання;
  • Розвивати увагу, уяву, пам'ять;
  • Розвивати художньо-творчі здібності дітей.

виховні:

  • виховання акуратності в малюванні;
  • виховання інтересу і дбайливого ставлення до акваріумних рибок;
  • виховання доброзичливих відносин між дітьми в процесі організації спілкування про акваріумних рибок.
  • виховання позитивного ставлення до результатів продуктивної діяльності процесі зображення мешканців акваріума.

Попередня робота:

  • складання на площині фігур риб з геометричних фігур
  • бесіда на тему «Куточок водного царства»;
  • читання потешек і віршів про рибок, пізнавальних книг
  • розгляд ілюстрацій з акваріумними рибками

Методи і прийоми:

наочні - показ акваріума з різними видами риб

словесні - проблемні і уточнюючі питання, розповідь вихователя, заохочення, пояснення, індивідуальні відповіді.

практичні - фіз.мінутка, малювання риб, малювання водоростей і камінчик; виставка малюнків.

Матеріали, обладнання:

  • ілюстрації із зображенням рибок;
  • схеми малювання риб різної форми.
  • альбомний аркуш у формі акваріума кожному,
  • акварельні фарби,
  • «Непроливайки», пензлики № 6,
  • воскові крейди.

Хід діяльності:

Вихователь: Хлопці, сьогодні до нас прийшли гості. Давайте, привітаємося з нашими гостями. А тепер проходите до мене.

Вихователь: Сьогодні я йшла на роботу і в поштовій скриньці дитячого садка побачила лист. Подивіться, яке воно незвичайне. Конверт в формі акваріума. Хочете відкрити конверт і прочитати лист.

Вихователь відкриває конверт і дістає лист.

«Здрастуйте, хлопці!

Вам пише Лунтик.

Мені потрібна ваша допомога! Мені на день народження подарували акваріум. Я так люблю спостерігати за мешканцями акваріума! Але от невдача, вони у мене порожні! Як же мені наповнити і оживити акваріум?

Вихователь: Хлоп'ята, а хто в акваріумі живе?

(Діти: рибки)

ілюстрації

вихователь: А що потрібно для того, щоб їм було зручно в акваріумі?

(Діти водорості, равлики, вода, камінчики)

ілюстрації

Хлоп'ята, а яким кольором бувають акваріумні рибки?

(Діти: червоні, жовті, помаранчеві, зелені, в смужечку ...)

вихователь: А яких розмірів бувають рибки?

(Діти: великі і маленькі)

вихователь: А які рибки бувають за формою (діти: круглі, трикутні ....)

вихователь: Хлопці, а ви знаєте рибок можна намалювати за допомогою геометричних фігур? (Вихователь показує зразок малюнка)

вихователь: З яких геометричних фігур складається рибка? (Діти: овал, коло, трикутники)

вихователь: Молодці. А тепер за допомогою пальчика намалюємо овал в повітрі.

Прямо, закруглюємо, прямо, закруглюємо, з'єднуємо.

Добре.

Тепер трикутник:

Пряма під кутом вгору, пряма під кутом вниз, пряма, з'єднуємо.

Ну що, хлопці, підемо малювати рибку. Проходьте на свої місця.

Діти проходять за столи, на робочі місця.

вихователь: Хлопці, перед тим як малювати зробимо зарядку для рук. (Пальчикова гімнастика з олівцем)

Заводь мотор скоріше

І долоні розігрій.

Все швидше, швидше, швидше,

Сил, приятель, не шкодуй.

Хід трохи уповільнюємо.

Видно, до дому під'їжджаємо.

Їдемо тихіше, тихіше, тихіше.

І мотор вже не чути.

вихователь: Молодці. Для того, що б ви змогли намалювати рибок. Я вам приготувала підказки. (Схеми малювання риб різної форми)

Діти починають малювати і зафарбовувати малюнок самостійно.

Фіз. хвилинка (промовляємо разом)

«Рибки»

Рибки весело плескалися

У чистій свіженької воді.

Те зігнуться, розігнутися.

Те зариються в піску.

вихователь: хлопці, а ви знаєте, що рибка в акваріумі живе в воді?

(Діти: Да)

Вихователь: Намалюємо воду?

(Діти: Да)

вихователь: Беремо пензлик, мочім в воді. Прибираємо зайву воду. Набираємо синю фарбу і зафарбовує малюнок.

вихователь: Молодці. Подивіться, як у нас гарно вийшло. А що ми з вами сьогодні малювали?

(Діти: акваріум).

Вихователь: А для кого?

(Діти: для Лунтика)

Вихователь: Добре ви молодці. Ви впоралися із завданням. Лунтик будить дуже радий, що ви йому допомогли.


Яковенко Марина Анатоліївна
Посада: вихователь
Навчальний заклад: МБДОУ - дитячий садок №57 "Білочка"
Населений пункт: місто Улан-Уде
Найменування матеріалу: методична розробка
Тема: Конспект НСД з малювання в середній групі "Рибки в акваріумі"
Дата публікації: 24.09.2017
розділ: дошкільна освіта

Конспект НСД з малювання «Рибки в акваріумі»

(Середня група)

завдання:

малювати

нестандартної

технікою.

розвивати

естетичне

сприйняття навколишнього світу. Виховувати любов до природи, доброту,

чуйність,

виховувати

акуратність

фарбами,

естетичний

розвивати

уява,

художньо

творчі

здібності.

формувати

образотворчої діяльності.

Виховувати емоційно-естетичні

почуття дітей.

Закріплювати знання дітей про акваріумних рибок.

попередня

робота: розгляд ілюстрацій і фотографій

зображенням акваріумних рибок.

Устаткування і матеріали: демонстраційний матеріал - рибка в

акваріумі; роздатковий матеріал-тонований папір блакитного кольору,

палітри, серветки, фарби гуаш, ватяні палички, клейонки на столи,

пороллоновие губки, трафарети з рибками, мольберт.

Хід НСД:

Діти відгадайте загадку:

Подивіться, будинок стоїть

До країв водою налитий,

Без віконець, але не похмурий,

З чотирьох сторін прозорий.

У цьому будиночку мешканці

Всі вмілі плавці.

Хлопці, давайте з вами пограємо своїми долоньками. Уявімо що

долоньки - це рибки, а самі ми камінчики.

Звучить музика Сен-Санса «Акваріум».

Діти виконують рухи однією рукою (зображуючи пливе рибку),

потім інший; потім двома руками разом, зображуючи двох рибок.

Хлопці, я вам сьогодні принесла свою рибку. Вона у мене вдома в акваріумі

живе. Подивіться, яка гарна!

Якого кольору рибка?

Якого ще кольору бувають рибки?

Але ось тільки моя рибка якась сумна, невесела. Як ви думаєте,

Давайте їй намалюємо подружок-рибок.

А малювати ми будемо особливим способом. Я зараз вам покажу.

Прикладаємо до блакитному папері трафарет. Щільно притискаємо його. інший

рукою беремо губку, мачає в фарбу, і тепер будемо прімаківать,

щоб нічого блакитного не залишилося і рибка вийшла яскравою. ватною

паличкою стусаном малюємо лусочки, потім паличку перевертаємо, маку

в чорну фарбу, і малюємо рибку око і рот.

Потім, маку пальчик в зелену фарбу і малюємо водорості. Р

Хвилясту лінію проводимо зверху вниз не відриваючи пальчик, натискаємо

сильно, щоб промальовувати добре.

Витираємо пальчик серветкою.

Робота дітей.

Готові малюнки розміщую на дошку.

Хлопці, подивіться на малюнки. Яка рибка вам сподобалася?

А тепер давайте пограємо. Уявімо що ми - рибки.

(Пальці обох рук складені «пучкою». Руки рухаються хвилею від плеча,

зображуючи пірнаючих рибок)

Рибки плавали, пірнали

У чистій тепленькою воді.

Те стиснуться,

(На останньому слові пальці рук дуже щільно стискаються)

разожмутся,

(Пальчики сильно розгортає в сторони)

Те зариються в піску.

(Знову склавши пальчики, руками по черзі робите руху, як

ніби розкопуєте пісок)

Хлопці, подивіться як стало весело моїй рибку! У неї сьогодні багато

Світлана

НСД «Образотворча діяльність» Малювання

«Рибки в акваріумі»

Середня група.

Програмне зміст:

Розвивати уміння розташовувати зображення на всьому аркуші при передачі сюжету,

Продовжувати вчити дітей малювати силуети рибок пливуть в різних напрямках.

Розвивати уяву, художньо-творчі здібності.

Формувати навички і вміння дітей в образотворчій діяльності.

Виховувати емоційно-естетичні почуття дітей, акуратність в роботі.

Викликати позитивний емоційний настрій на протязі всього дня.

Закріплювати знання дітей про акваріумних рибок.

Прищеплювати любов до живої природи.

Попередня робота:

Розгляд живих рибок в акваріумі, зображення риб в атласах і на листівках, перегляд відеоматеріалів про акваріумах.

Ліплення рибок.

Читання казки А. С. Пушкіна «Казка про рибака і рибку». Складання фігур риб з різних геометричних фігур. Розучування вірша про акваріум.

Слухання музичного твору Каміля Сен-Санса «Акваріум».

Матеріал й устаткування:

Воскова крейда 12кольорів на кожну дитину

Листи із зображенням фрагмента акваріума з одного рибкою.

Справжній акваріум з рибкою (можна маленький-переносний).

Зразки зображення рибок.

3 4 нових акваріумних рибки для підсадки в акваріум в кінці заняття.

Музичний центр з записами: Сен-Санс «Акваріум», звуки природи «Шум моря».

хід заняття

Звучить музика Сен-Санса «Акваріум».

вихователь: Хлопці, що це за музика?

Послухайте загадку:

Трава і гроти - крихти,

Прозора вода…

Грають в ньому рибки -

Там риб'яча чехарда.

Дивлюся - одна з рибок

Мені махає плавником -

Розповідає, видно,

Про життя за склом.

Відповіді дітей.

вихователь: У нас з вами теж є акваріум, і там живе рибка. Але мені здається їй сумно там однієї. Давайте ми намалюємо їй друзів - рибок. Який рибки форми? Що у рибок ще є? (Плавники, очі, рот, хвіст, тіло покрите лускою. Можуть бути різного розміру, кольору)

Физкультминутка:

Рибка плаває в водиці

Рибці весело грати.

Рибка, рибка - пустунки

Ми хочемо тебе зловити.

Рибка спинку ізогнула,

Крихітку хлібну взяла,

Рибка хвостиком махнула,

Рибка швидко спливла.

вихователь: А тепер давайте сядемо за столи. Там вас вже чекають воскові крейди і на аркуші акваріум з рибкою. Давайте намалюємо їй друзів. Що ще є в акваріумі крім рибок? - водорості, камінчики (грунт). Під час роботи звучить спокійна музика з шумом хвиль. Вихователь під час роботи допомагає, радить, підказує.



Які чудові акваріуми у нас вийшли! І рибку стало веселіше. Давайте і ми потанцюємо як рибки під чудову музику Сен-Санса «Акваріум».

Сюрпризний момент:

У той час поки діти

танцюють, в акваріум

запускають 3-4 нові

рибки (бажано різного

кольору і розміру).


вихователь: Хлопці, а в нашому акваріумі теж з'явилися у рибки друзі. Скільки було рибок? Скільки з'явилося? Скільки всього рибок стало в нашому акваріумі?

А знаєте, хлопці, як можна намалювати в акваріумі воду?

Увечері я вас цього навчу.

У другій половині дня вихователь, по підгрупах (2-3 людини, знайомить хлопців з аквареллю і допомагає намалювати воду в акваріумі. Пояснює, що акварель любить воду. Показує, як підготувати фарби до роботи. Уточнює, яким кольором краще малювати воду. Звертає увагу , що фарба не зафарбовує зображення, а обтікає його, тому що рибки намальовані восковими крейдою.

Акваріум.

Акваріум, акваріум!

Шматочок дна морського!

Акваріум, акваріум!

Я не бачив такого:

Тут рибки золоті

Граються в глибині,

бажання прості

Народжуються в мені:

Хотів би я, як рибки,

І плавати і пірнати,

І бути таким же гнучким,

І хвостиком виляти!

мета: навчання дітей вмінню рісo вать рибок в акваріумі.

завдання:

Закріпити знання дітей про стрo еніі риб, серед їх o Бітані; вчити дітей рабo тать над композицією сюжетного малюнка;

Ізo зображують кілька рибo до, що пливуть в різних напрямках; зображати предмети овальної форми;

Сo вершенствo вать навички рісo вання вo Сковен крейдою, розвивати дрібну м0торіку рук.

Матеріал й устаткування: ілюстрації рибo до в акваріумі, альбo мние листи, вo Сковен крейда на кожну дитину.

Хід заняття:

вихователь:хлопці, сьогодні вранці листоноша приніс нам лист. Але щоб вгадати, хто нам написав, відгадайте загадку.

Плаваю під містком

І виляю хвостиком.

За землі не ходжу,

Рот, щоб я не кажу,

Очі їсти - не блимають,

Крила є - не літаю.

діти:відповіді дітей

вихователь:Молодці, хлопці, нам написала рибка. Хлопці, рибку дуже сумно, тому що у неї зовсім немає друзів. Як ми можемо їй допомогти?

діти:намалювати, зліпити

вихователь:да, хлопці, і ми сьогодні з вами намалюємо рибку друзів.

А давайте подивимося, що є у рибки?

діти: тіло, голова, хвіст, плавники

вихователь: Який ФO рми у нього тіло, хвo ст, плавники?

діти: телo o вального, плавники і хвіст трикутні

вихователь: а гдe живуть рибки?

діти: В Мo ре

вихователь: а Мo жет жити рибка в квартирі?

діти: да, якщо її помістити в акваріум

вихователь:сегo дня ми будемо малювати рибок в акваріумі, але спочатку підготуємо наші пальчики.

Пальчикова гімнастика «Рибка»

Рибка плаває в водиці.

Рибці весело грати.

Рибка, рибка, пустунки,

Ми хочемо тебе зловити.

Рибка спинку ізогнула,

Крихітку хлібну взяла.

Рибка хвостиком вильнула,

Швидко-швидко спливла.

Дві долоньки разом зображують плавальні рухи.

Плескають у долоні

Долоні черзі стискаються в кулак.

Плавний рух кожної долонею.

Хапальні рухи «щіпкою».

Плавні сходяться і розходяться руху обома руками.

Практична частина:

вихователь: а зараз ми займемо свo і мe ста і приступимо до рабo ті. У каждo го з вас на стo ле є все неo бходімое. Рісo вать ми будемо вo Сковен крейдою. Кa кого кольору будуть наші рибки?

відповідь дітей :.

вихователь: а какo го кольору вo доросли?

відповідь дітей: (зеленo го)

вихователь: но кими лініями Мo жно рісo вать водo росли?

відповідь дітей: (прямими і вo лністимі)

вихователь: а камінчики какo го цвe та?

відповідь дітей: (РA зного)

вихователь: а но кой форми?

відповідь дітей: (круглі і o вальні)

вихователь: тепe рь виберіть мелo до, Кo торий ВA м нрa вітся і ми пo пробуємо нарісo вать рибку в повітрі. молo дці! А тe перь нарісуe м рибo до в нa ших a кваріумах.

(Діти виконують роботу)