Poslední hodinou přípravné skupiny je den sjednocení. "Cestuj do země poznání." Postup lekce: Aktivní činnost dětí

1. Druh zaměstnání. Lekce konsolidující dříve získané znalosti (závěrečná lekce)
2. Účel lekce. Konsolidace a zobecnění přijatých pro akademický rok znalosti a dovednosti.
3. Cíle lekce.
Vzdělávací:
- Rozvíjet kognitivní zájem a motivace k vzdělávací aktivity zahrnutím různých herních úkolů.
- aktivovat slovní zásobu, schopnost používat zobecňující pojmy;
- systematizovat znalosti dětí o metodách sestavování aritmetických úloh a zapisovat jejich řešení pomocí čísel;
- rozšířit a upevnit výpočetní dovednosti: řešení příkladů.
- upevnit myšlenky na informativní znaky povolání: kombinézy, nástroje, výsledek nebo produkt činnosti, prostředí subjektu.
Nápravné a vývojové:
- upevnit schopnost navigovat v mikroplánech;
- zlepšit znalosti geometrických tvarů, objemových tvarů a schopnosti vizuálně korelovat objekty s tvarem.
- upevnit schopnost analyzovat objekty a vyčlenit další z předložené série charakteristickým rysem.
- aktivovat znalosti o grafickém zobrazení písmen, schopnost rozlišovat samohlásky a souhlásky.
- zlepšit dovednosti čtení slov různých slabikových struktur a zvukové analýzy slova.
- rozvíjet logické myšlení, vynalézavost, pozornost, vynalézavost, vizuální paměť, představivost.
Vzdělávací:
- aktualizovat dovednosti spolupráce, vzájemného porozumění, dobré vůle, nezávislosti, iniciativy.
4. Stručný popis průběh lekce.
Pedagog: Chlapi, vím, že rádi cestujete. A pozývám vás, abyste šli do země poznání. Na cestě nás čekají potíže. Půjdeme tam vlakem. Posaďte se, toto je náš vůz. Takže vlak odjíždí.
(Děti napodobují pohyb vlaku rukama, zní melodie z písně „Jedeme, jedeme, jedeme, jdeme do vzdálených zemí“, vlak se zastaví, když melodie skončí, děti si přečtou název stanice multimediální obrazovka)
1 stanice „Matematická“
Herní cvičení „Více či méně
- pojmenujte číslo, které je větší než 4, ale menší než 6;
- pojmenujte číslo, které je větší než 11, ale menší než 13;
- pojmenujte číslo před číslem 6;
- pojmenujte číslo, které následuje za číslem 15.
Herní cvičení „Čísla - sousedé“
- pojmenujte sousedy čísla 5 (4,6); 8 (7,9); 14 (13,15); 17 (16,18); 19 (18,20)
Hra „Řešení problémů“.
1. Přišlo jaro a dorazily vlaštovky. Létají různými směry.
- Spočítejte, kolik vlaštovek letí doleva? (Pět)
- Kolik vlaštovek letí na pravou stranu? (6)
- Jakým směrem polknou vlaštovky více doleva nebo doprava? (více vlaštovek letí vpravo).
- Kolik víc? (1 více)
- Porovnejme číslo 6 a 5. Jaké znamení mezi ně umístíme (\u003e znamení), (1 dítě splní úkol na tabuli)
2. Strom rozkvetl 3 žluté květya 2 bílé květy. Kolik květů kvetlo společně? (5) (1 dítě napíše řešení na tabuli).

Učitel vyzve děti, aby šly na koberec a posadily se k jejich obličejům.
Hra „Objekty a formuláře“ (viz prezentace č. 1)
- Podívejte se pozorně na objekty a pojmenujte geometrický tvar, který vypadají. (Výborně!)
- Nyní pojmenujte geometrická těla.
- Dobře, chlapci se s úkolem vyrovnali a náš vlak pokračuje.
(Zazní melodie, na konci melodie vlak zastaví, děti si přečtou název stanice)
2 stanice "Think-ka"
Herní cvičení „Erudites“
- Jak se jmenuje naše země? (Rusko)
- Jak se jmenuje náš region? (Kemerovo)
- V jakém městě žijeme? (Novokuzněck)
- Kdo je prezidentem naší země? (V.V. Putin)
- Jaké barvy má naše vlajka? (bílá, modrá, červená)
- Model zeměkoule? (zeměkoule)
- Jaké je největší mořské zvíře? (velryba)
- Co dýchají ryby? (žábry)
- Co dělá medvěd v zimě? (Spící)
- Co jedí auto? (benzín)
- Jakou barvu má voda? (bezbarvý)
- Které zvíře má nejdelší krk? (žirafa)
- Dravý mořský živočich? (žralok)
- Skleněný dům pro ryby? (akvárium). Výborně!
Vizuální gymnastika „Na jarní louce“ (viz prezentace č. 2)
Hra „Čtvrtý bonus“ (prezentace číslo 3)
Pedagog:
Ve hře „Čtvrtý extra“ jsou obrázky předmětů umístěny do skupin, ale mezi nimi je jeden předmět navíc. Navrhuji, abyste našli další položku a vysvětlili svůj výběr, proč je položka zbytečná (Výborně!)
- A pokračujeme.
(Zní melodie, děti napodobují pohyby vlaku, na konci melodie si děti přečtou název stanice, kde je potká učitel logopedu)
3 stanice "Grammateikino"
Děti potká logopéd: Ahoj kluci! Rád vás vítám na stanici Grammateikino. Včera silně pršelo a spláchlo všechna písmena. Pomozte je napsat (děti a děti dostanou karty a značky)
Grafický diktát podle schématu (kap., Sog.)
Hra „Make up a word“ (prezentace číslo 4)
- Určete první zvuk ve slově a označte jej zvukem písmenem.
Hra „Vložte chybějící písmeno“ (ve spodním řádku jsou písmena)
- Jaké písmeno si myslíte, že musíte vložit, abyste dostali slovo?
(Zní melodie, děti napodobují pohyb vlaku. Na konci melodie si děti přečtou název stanice.)
4 stanice "City of Masters"
Hra „Pojmenujte povolání“ (viz prezentace č. 5)
Na konci hry učitel s dětmi analyzuje jeho výkon, vývoj programových úkolů dětmi a uvažuje o aktivitě.
Pedagog: Chlapi, líbila se vám cesta do země poznání? Pokud se vám to líbilo - vezměte si slunce. A pokud se to někomu nelíbí, vezměte mrak.
- Dobrá práce, chlapci, odvedli jste vynikající práci se všemi navrhovanými úkoly. Byli aktivní a pozorní. Za vaše znalosti a dovednosti vám udělujeme medaile „Chytrý“ a „Chytrý“.
5. Znalosti, schopnosti, dovednosti a vlastnosti, které se aktualizují / získávají / konsolidují / atd. žáci během lekce.
Během akce děti shrnou znalosti:
 o městě a zemi bydliště;
 o vlastnostech struktury a stanoviště běžných rostlin, zvířat, hmyzu, povolání a nástrojů; geometrické tvary a objemová tělesa.
Upevní dovednosti:
 navigace v číselné řadě do 10;
 porovnejte počet a počet položek;
 obnovit číselnou řadu, ve které některá čísla chybí;
 provádět operace počítání do deseti, zvyšovat / snižovat počet položek „o jednu“, „o dvě“ pomocí aritmetických znaků;
 navigace v čase a prostoru;
 zvýraznit objekt ve skupinách, který neodpovídá obecným charakteristikám; seskupte položky podle atributů a pojmenujte je;
 korelovat objekty podle tvaru;
 psát grafické diktáty buňkami podle navrhovaného algoritmu;
 analyzovat zvukovou skladbu slova; určit místo daného zvuku ve slově; vložte chybějící písmeno do slova;
 rozvíjet sebeúctu, sebeovládání, mezilidské dovednosti.

Shrnutí závěrečné integrované hodiny v přípravné skupině pro školu

fotbalová branka: zobecnit a systematizovat znalosti získané u dětí.
Úkoly:

  • Rozvíjet zájem o historii vašeho města; rozšířit znalosti dětí o jejich městě, památkách, podporovat pocit hrdosti na město, ve kterém žijete.
  • Rozvíjet pozornost, myšlení, koherentní řeč, pracovat na expresivitě řeči, nadále rozvíjet schopnost odpovídat na otázky v úplné společné větě.
  • Rozvíjejte dovednosti psaní: číst jednotlivá slova a fráze, psát tiskací písmena.
  • Zvládnutí zvukové analýzy slov; intonační výběr zvuků ve slově, určení jejich posloupnosti, charakterizace zvuků (samohláska - souhláska), vypracování slovního schématu, obohacení slovníku o slovesa.
  • Určete počet a pořadí slov ve větě; na list papíru skládejte věty s daným počtem slov.
  • Rozvíjet logické myšlení, schopnost řešit jednoduché matematické úlohy, schopnost orientovat se v listu papíru, rozvíjet jemnou motoriku prstů.
  • Posílit znalosti dětí o prvcích matematických symbolů, pojetí části problému.
  • Schopnost sestavit a vyřešit problém; znalost posloupnosti dnů v týdnu, ročního období, části dne.
  • Rozvíjejte prostorovou představivost a prvky logického myšlení, schopnost hádat hádanky.
  • Pěstovat vytrvalost, schopnost naslouchat, vzájemná pomoc, touha pomoci, láska k přírodě, touha učit se.
  • Formovat dovednosti k provedení zadaného úkolu, schopnost vyhodnotit výsledky své činnosti.

Zařízení: sedm barevný květ, poštovní uniforma, balíková krabička, 7 karet s úkoly, poznámka, mini-muzeum "Belgorod-Gorod" vojenská sláva"; karty s vyobrazením lišky, zajíce, medvěda, vlka, veverky, bobra; karty jsou modré a červené pro všechny; karty s tištěnými slovy bez jednoho písmene: shk (o) la, mash (s) na, (z) ayats, bana (n), fox (a), gor (o) d; karty s matematickými úkoly, písmena rozdílné barvy; pravítka, hračky: zajíc, tuřín, vnučka, brouk; emotikony.

Přípravné práce:hry na hrdiny „Škola“, „Pošta“;
d / a „Kdo žije v lese?“, divadelní aktivity „Repka“, návštěva mini-muzea „Místnost ruského života“, „Belgorod - město vojenské slávy.“

Průběh vzdělávacích aktivit:

  1. ORGANIZAČNÍ ČAS

Pedagog: Lidi, pozdravme naše hosty a věnujte jim úsměv. Nyní se na mě všichni dívají a usmívají se na mě. Dobré ráno, drahé děti i dospělí.
(Děti s učitelem stojí v kruhu.)
Vidím v širokém kruhu
Všichni moji přátelé vstali.
Půjdeme hned teď
Pojďme teď doleva
Pojďme se shromáždit ve středu kruhu
A všichni se vrátíme na místo.
Všichni se na sebe usmějme.
Všechno, můžeme začít
Nejprve ale musíte být spolu
Ahoj všichni.

2. HLAVNÍ ČÁST

Ozve se zaklepání na dveře. Na prahu je pošťák (dítě) s krabičkou obsahující sedm barevný květ a poznámku. Na okvětním lístku na barevné straně jsou nalepena čísla od 1 do 7.

Listonoš:Dobrý den, jsem pošťák, přinesl jsem vám balíček.
Pedagog:Ahoj pošťáku Prosím projděte. Lidi, otevřete balíček a podívejme se, co je uvnitř. Oh, je tu kouzelná květina. Poznal jsi ho?
Děti:Květina - Sedmikvětina.
Pedagog: Proč se tomu tak říká?
Děti: Má sedm lístků.
Pedagog: Jakou barvu mají lístky?
Děti pojmenují barvy okvětních lístků (červená, oranžová, žlutá, zelená, světle modrá, modrá, fialová).
PedagogKde jinde jsou barvy ve stejném pořadí?
Děti: Barvy duhy jsou v tomto pořadí.
Pedagog: Kdo zná přísloví pro zapamatování pořadí barev v duze?
Děti říkají rčení: "Každý lovec chce vědět, kde sedí bažant."
Pedagog: Ach lidi, v krabici je také poznámka.
Pedagog vytáhne a přečte poznámku :
Listonoš: Páni! Jak jsi zajímavý. Mohu s tebou zůstat?
Pedagog: Chlapi, chcete vzít pošťáka s sebou na výlet.
Děti: Ano.
Pedagog: No, pojďme na výlet.

Dítě odtrhne okvětní lístek a zavolá na číslo. V tuto chvíli učitel říká: „Leťte, létejte okvětním lístkem a přiveďte nás k úkolu N1.“
Karty s čísly přiřazení se nacházejí v celé skupině v příslušných centrech.

CENTRUM MINI - MUZEUM "BELGOROD - MĚSTO VOJENSKÉ SLÁVY".

KARTA N 1.

Pedagog:
Učitel čte otázky.
- Pojmenujte zemi, ve které žijeme? (Rusko).
Hlavní město Rusko? (Moskva).
- Barvy ruské vlajky?
(Belgorod).


Pedagog: Kolik toho víš o naší vlasti. A jdeme dál.

Dítě stáhne okvětní lístek a přečte číslo. Pedagog „Fly, fly ... to the task N2“.

CENTRUM PRO PŘÍRODU A EXPERIMENTACI

KARTA N2

Pedagog: V tomto úkolu jsme vyzváni k hádání hádanek. Chtít? Odpověď zkontrolujeme podle obrázku.
Učitel dělá hádanky a děti kontrolují odpovědi z obrázků.
Mám nádherný ocas
A moje postava není snadná -
Jsem mazaný a mazaný.
Moje díra je hluboká. (Liška)
************************
Jsem šedý, žiji v lese,
Znám červenou lišku.
Vytáhl jsem smutnou píseň
Hlasitě vytí na měsíc. (Vlk)
*************************
Pán lesa
Probouzí se na jaře
A v zimě pod vánicí vytí
Spí ve sněhové chatě. (Medvěd)
************************
Ani jehně, ani kočka
Nosí kožich po celý rok.
Šedý kožich - na léto.
Na zimu jiná barva. (Zajíc)
***********************
Chodím v načechraném kožichu
Žiji v hlubokém lese.
V prohlubni na starém dubu
Hlodám ořechy. (Veverka)
*************************
Vodní mistři
Staví dům bez sekery
Dům z křoví a bláta
A přehrada. (Bobři)
Pedagog:

Dítě odtrhne okvětní lístek a přečte číslo 3. Aux-l „Leť, leť ... k úkolu N3“.

KNIHOVÉ CENTRUM

KARTA N3

Pedagog: letadlo - letí, stoupá.

  • zajíc - skákání, strach;
  • vítr fouká, vydává hluk;
  • vlak - jízdy, bzučení, bafání;
  • slunce - svítí, hřeje;
  • tužka - píše, odstíny;
  • květina - roste, kvete;
  • kuře - kousnutí, clucks;
  • mosquito - pískání, kousnutí;
  • rychlovarná konvice - vaří, píšťalky;
  • skákání míče;
  • jehla - šije, bodne;
  • telefonní hovory.

Pedagog:Jsem velmi rád, že jste udělali maximum! Druhý úkol. Zvu vás, abyste si sedli na židle.

Situace při tréninku hry „Tvorba vět“, „Grafické znázornění vět“.
- Lidi, teď vám to ukážu pohádkový hrdina, a musíte jej pojmenovat a vytvořit jakoukoli větu o 3–4 slovech tímto slovem. Například: zajíc ( zajíc miluje mrkev). Z kolika slov se tato věta skládá ( tato věta se skládá ze 3 slov, dítě napíše na tabuli obrys věty \\ - - -).
Poté se učitel střídá a ukazuje: tuřín; vnučka; Brouk.
Dědeček zasadil tuřín. Bug zavolal kočku. Vnučka pro babičku.
1) \- – – .
2) \- – -.
3) \- – – .
Pedagog: Z jakého příběhu je tato pasáž? ("Tuřín") Výborně!

Dítě stáhne okvětní lístek a přečte číslo. Voc-l „Leť, leť ... na úkol N4“.

CENTRUM AKTIVITY MOTORŮ

KARTA N4

Učitel přečte úkol. Tělesná výchova. Tady se trochu zahřejeme. Provádíme pohyby na hudbu.

Dítě odtrhne okvětní lístek a přečte číslo 5. Vychovatel „Leť, leť ... na úkol N5“.

CENTRUM PRO ROZVOJ REPUBLIKY

KARTA N5

Učitel vás zve, abyste šli ke stolům, a přečte úkol:
Úkol 1 Tato hra se jmenuje „Kdo je pozorný“.
Pedagog:Dobře, lidi! Tento úkol jste dokončili.

Pedagog: Úkol N2: „Jaké písmeno chybí? "
shk (o) la, mash (i) na, (z) ayats, bana (n), liška (a), gor (o) d... Pracujete s kartami a Dima pracuje na herním plánu. Podívejme se, jsou všichni jako Dima?

Výzva č. 3 Hra „Vymysli slovo s daným zvukem.“
Poslouchejte pozorně: mmmama, Rimma, komunikace. Jaký je stejný zvuk, který slyšíte všemi slovy? Nyní vymyslíte slovo se zvukem „mmm“ a místo slova označíte slovem: na začátku, uprostřed nebo na konci. Na kartě N 2 ( dokončení úkolu). Podívejme se, na jaká slova jsi přišel? Kde je zvuk? Dobře, hoši, i vy jste odvedli dobrou práci s tímto úkolem.

Dítě odtrhne okvětní lístek a přečte číslo 6. Vychovatel „Leť, leť ... k úkolu N6“.

CENTRUM MATEMATIKY

KARTA N6

Učitel zve.Pojďme si hrát, postavme se do kruhu ( míčová hra).Při hraní tamburíny míčíte míč v kruhu. Kdokoli má míč, odpovídá na otázku.
1. Máma má kočku, Fluffa, psa, Druzhoka a dceru Lyubu. Kolik dětí má máma? (jeden).
2. Co jedí krokodýli na severním pólu? (krokodýli tam nežijí).
3. Kdo řve hlasitěji: kohout nebo kráva? (kohout neví, jak hučet).
4. Jakou barvu mají vlasy kolobok? (kolobok nemá vlasy).
5. Z jakých jídel nelze jíst? (z prázdného).
6. Sousedé s číslem 16.
7. Kolik dní v týdnu.
8. Kolik měsíců v roce.
9. Pojmenujte poslední měsíc zimy.
10. Pojmenujte části dne. Kolik jich tam je?
11. Kolik rohů mají 2 krávy? (4)
12. Kolik uší mají 3 myši? (6)


Poslechněte si úkol. Pracujeme s kartou N1
Nejprve si ale zapamatujte pravidlo měření pomocí pravítka (pravítko držíme rukou, měření začíná od 0).

Karta N2. Podívejte se na obrázek a vytvořte prohlášení o problému. (Medvěd má 10 kulatých koulí a 3 oválné).Zeptejte se na problém. (Kolik míčků má medvěd celkem?)Kolik koulí má medvěd? (13). Zapište si a přečtěte si řešení problému (10 + 3=13).

Karta N3... Děti dostávají jednotlivé karty s matematický příkladtam, kde chybí číslice, musí místo tečky vložit požadovanou číslici.
3 + . = 5 4 – 2 = .
4 + . = 7 6 – . = 4
5 + 5 = . 10 – . = 3

Dítě odtrhne okvětní lístek a přečte číslo 7. Aux-l „Leť, leť ... k úkolu N7“.

KARTA N7

Pedagog:Naše cesta končí. V posledním úkolu musíte dát slova z písmen a dát slova do věty. Stane se vaším mottem před školou „JSEM PŘIPRAVEN PRO ŠKOLU“.
(Pokud to nefunguje, nápovědou jsou písmena ve slově stejné barvy).
Pedagog: Všechny úkoly jsou splněny. Udělal jsi to dobře.

ODRAZ.

Pedagog:Bylo to pro tebe zajímavé, pošťáku?
Listonoš:Zajímalo mě vás. Ale musím jít do práce a doručovat poštu.
Pedagog:Pak jej nalepte, pokud se vám emotikon líbil. A pokud to bylo smutné, nezajímavé, nudné, pak přilepte smutek.
Listonoš: Ahoj.
Děti: Ahoj.
(Pošťák jde do šatny).
Pedagog
(Děti nalepí na stojan 2 listy A-4 se smutnými smajlíky, kulaté smajlíky jsou na stole).
Pedagog: Díky našim hostům, pedagogům, díky našim klukům.
(Děti se rozloučí).

V prvním úkolu budete muset odpovědět na kvízové \u200b\u200botázky.
V jaké zemi žijeme? (Rusko).
- Hlavní město Ruska? (Moskva).
- Barvy ruské vlajky? (trikolóra: bílá, modrá, červená).
- A jak se jmenuje město, ve kterém žijeme? (Belgorod).
- Proč se tomu tak říká? (protože je bílá a stojí na křídových horách).
- A kdo mi řekne ulice našeho města? (Gubkin, Shalandin, Yesenin, Vatutin Avenue, Queen).
Pedagog: Kolik toho víte o naší vlasti. Ale zotavujeme se dále.

V tomto úkolu jsme vyzváni k hádání hádanek.
Chtít? Odpověď zkontrolujeme podle obrázku.
O jakých zvířatech jsme mluvili (divoká).
Dokončili jste úkol. Velmi šťastný!

Tělesná výchova. Tady se trochu zahřejeme.
Provádíme pohyby podle slov hudby.

Tady máme několik úkolů. Poslechněte si první úkol: „Navrhuji vám míčová hra „Pojmenujte akci“Postavte se do kruhu, prosím. Říkám předmět - jste akce, kterou může provést. Například: letadlo - letí, stoupá.
Děti stojí v kruhu; učitel střídavě hodí míč a klade otázky.

  • zajíc - skákání, strach;
  • vítr fouká, vydává hluk;
  • vlak - jízdy, bzučení, bafání;
  • slunce - svítí, hřeje;
  • tužka - píše, odstíny;
  • květina - roste, kvete;
  • kuře - kousnutí, clucks;
  • mosquito - pískání, kousnutí;
  • rychlovarná konvice - vaří, píšťalky;
  • skákání míče;
  • jehla - šije, bodne;
  • telefonní hovory.

Pedagog: Jsem velmi rád, že jste to zkusili! Druhý úkol. Zvu vás, abyste si sedli na židle.

„Děláme návrhy“, „Grafické znázornění návrhů“. Lidi, teď vám ukážu pohádkového hrdinu a musíte ho pojmenovat a tímto slovem vymyslet jakoukoli větu o 3-4 slovech. Například: zajíc (zajíc miluje mrkev). Z kolika slov se tato věta skládá (tato věta se skládá ze 3 slov, dítě napíše na tabuli obrys věty \\ - - -).
Poté se učitel střídá a ukazuje: tuřín; vnučka; Brouk.
Dědeček zasadil tuřín. Bug zavolal kočku. Vnučka pro babičku.

Učitel vás zve, abyste šli ke stolům, a přečte úkol:
Úkol N 1 Tato hra se jmenuje „Kdo je pozorný“.
- Ukážu písmeno (U, Y, D, W, O, R, F, A). Pokud označuje zvuk samohlásky, musíte si vzít červenou kartu, pokud souhlásku, pak modrou. (Dokončení úkolu).
Pedagog: Dobře, lidi! Tento úkol jste dokončili.

Pedagog: Úkol N2: „Jaké písmeno chybí? "
Přečtěte si slova a místo tečky napište, které písmeno bylo ztraceno:
shk (o) la, kaše (s) na, (z) seno, bana (n), liška (a), gor (o) d. Pracujete s kartami a Dima pracuje na herním plánu. Podívejme se, jsou všichni jako Dima?

Úkol N 3 Hra „Mysli na slovo s daným zvukem.“
Poslouchejte pozorně: mmmama, Rimma, komunikace. Jaký je stejný zvuk, který slyšíte všemi slovy? Nyní vymyslíte slovo se zvukem „mmm“ a místo slova označíte slovem: na začátku, uprostřed nebo na konci. Na kartě N 2 (dokončení úkolu). Podívejme se, na jaká slova jsi přišel? Kde je zvuk? Dobře, hoši, i vy jste s tímto úkolem odvedli dobrou práci.
Učitel zve. Nyní pojďme hrát, postavme se do kruhu (míčová hra). Při hraní tamburíny míčíte míč v kruhu. Kdokoli má míč, odpovídá na otázku.
1. Máma má kočku, Fluffa, psa, Druzhoka a dceru Lyubu. Kolik dětí má máma? (jeden).
2. Co jedí krokodýli na severním pólu? ( nežijí tam krokodýli).
3. Kdo řve hlasitěji: kohout nebo kráva? ( kohout neví, jak moo).
4. Jakou barvu mají vlasy kolobok? ( kolobok nemá vlasy).
5. Jaké nádobí nesmí jíst? ( z prázdna).
6. Sousedé s číslem 16.
7. Kolik dní v týdnu.
8. Kolik měsíců v roce.
9. Pojmenujte poslední měsíc zimy.
10. Pojmenujte části dne. Kolik jich tam je?
11. Kolik rohů mají 2 krávy? (4)
12. Kolik uší mají 3 myši? (6)

Učitel vás zve, abyste šli za lavice.
Poslechněte si úkol. Pracujeme s kartou N1
Dívka Zhenya nesla bagely na provázku a počítala vrány. Toulavý pes odnesl všechna volanty a Zhenyi zůstala jen struna. Na kousek papíru jste nakreslili provázek z volantu. Změřte pomocí pravítka délku lana a výsledek zapište do pole vedle něj.
Nejprve si ale zapamatujte pravidlo měření pomocí pravítka ( držíme pravítko rukou, měření začíná od 0).

Karta N2. Podívejte se na obrázek a vytvořte prohlášení o problému. ( Medvěd má 10 kulatých koulí a 3 oválné kuličky). Zeptejte se na problém. ( Kolik míčků má medvěd celkem?) Kolik koulí má medvěd? ( 13 ). Zapište si a přečtěte si řešení problému ( 10 + 3=13 ).

Karta N3. Děti dostanou jednotlivé karty s matematickým příkladem, kde chybí číslo, je třeba místo tečky vložit požadované číslo.
3 + . = 5 4 – 2 = .
4 + . = 7 6 – . = 4
5 + 5 = . 10 – . = 3
Zhenya pracuje na představenstvu. Uspěli všichni jako Zhenya?

Pedagog:Naše cesta končí.
V posledním úkolu musíte vyložit slova z písmen,
a dal slova do věty.
Stane se vaším heslem před školou.
« JSME PŘIPRAVENI NA ŠKOLU».
(Pokud to nefunguje, nápověda je
písmena ve slově stejné barvy).
Pedagog: Všechny úkoly jsou splněny.
Udělal jsi to dobře.

"Ahoj drahé děti." Studenti školy vám píší. Brzy půjdeš do školy. Jste připraveni do školy? Po cestě do země znalostí a splnění posledního úkolu odpovíte na tuto otázku. Každý okvětní lístek naší květiny pro vás připravil úkol. Jejich důsledným plněním se vydáte na cestu do země poznání. “

ODRAZ.
Pedagog: Bylo to pro tebe zajímavé, pošťáku?
Listonoš: Zajímalo mě vás, lidi. Ale musím jít do práce a doručovat poštu.
Pedagog: Pak to nalepte, pokud se vám smajlík líbil. A pokud to bylo smutné, nezajímavé, nudné, pak přilepte smutek.
Listonoš: Ahoj.
Děti: Ahoj.
(Pošťák jde do šatny).
Pedagog: Chlapi, pozývám vás, abyste vyjádřili svůj názor na dnešní výlet.

Abstrakt z lekce z matematiky v Brně přípravná skupina na téma „Složení čísla pět“

Zyurkalova Natalia Gennadievna, pedagogka, MADOU mateřská školka Č. 166, město Ťumeň.
Popis: Tento souhrn bude užitečný pro učitele a pedagogy, kteří pracují se staršími předškolními dětmi.
Obsah softwaru:
Kognitivní vývoj:
-naučte se vytvořit číslo pět ze dvou menších,
-zlepšit znalost geometrických tvarů: čtverec, obdélník, trojúhelník, ovál, kruh.
- upevnit schopnost navigace na listu papíru a odrážet prostorovou polohu objektů v řeči
- opravte účet do 10
Sociální a komunikační rozvoj:
-rozvíjet schopnost samostatně se spojovat ve dvojicích, ve skupinách pro společné aktivity, vyjednávat, pomáhat si navzájem
-zlepšit řeč jako komunikační prostředek:
-rozvíjet schopnost klást a odpovídat na otázky
Fyzický vývoj:
- nadále rozvíjet zájem o účast na hrách venku
-rozvíjet potřebu fyzické aktivity, jemné a hrubé motoriky
Zařízení: sazba plátno, eran, projektor
Materiály: sada geometrických tvarů (čtverec, kruh, trojúhelník, obdélník), sada počítacího materiálu (dívky, chlapci), kruhy: modrá, červená, bílá 10 kusů pro každé dítě, čtverce: zelená, červená, žlutá, modrá, modrá , růžová, lila, 1 pro každé dítě, list A4,
Druhy dětských aktivit: komunikativní, kognitivní, motorické.
Průběh lekce
Visí na obrazovce snímek 1 "Cestování do země matematiky"
- dobré ráno, milí hoši! Zahrnout snímek 2 "Zničené město"
1. Práce s geometrické tvary.
- Lidi, teď máme hodinu matematiky. Pozor na obrazovku. (na snímku zničené město a královna matematiky, s odvoláním na děti)
- Chlapi, podívejme se a poslouchejme.
"Ahoj milí hoši!" Jsem královna matematiky. Opravdu potřebuji vaši pomoc. Faktem je, že do mého matematického města se dostal chudý student a tyran. Zničil naše krásné město. Obyvatelé se strašně bojí, opustili své domovy. Lidi, žádám vás, pomozte, pokud se nebojíte obtíží. Matematické město je v nebezpečí. Opravdu doufám v tvou pomoc “
- No, lidi, můžeme vám pomoci? Pojďte ke stolům, posaďte se,
- a kde s tebou začneme? Co budeme dělat? Jak?
- Dobře, nejdřív se pokusme přestavět domy pro obyvatele.
-Máte na stolech části domů.
- Musíte z nich postavit dům.
-Jaký tvar mají tyto části? (nazývané děti)
-Pamatujme si, z jakých částí se dům skládá? Jaké tvary můžeme použít?
-začátek (děti pracují samostatně, učitel pozoruje, klade otázky)
-Jaká čísla jste použili? Kolik? Počet.
-Zvažte, kolik postav se váš dům ukázal?
- Dobrá práce, dokázali jste to. Podívej, dokázali jsme přestavět domy.
2. Seznámení s novým materiálem.
Zahrnuji následující snímek 3 "Postavené domy z geometrických tvarů"
- Lidi, myslím, že tu někdo chybí?
- Samozřejmě musíme pomoci obyvatelům přestěhovat se do jejich domovů.
- Co si myslíte, kolik nájemníků bude v každém domě bydlet? (Pět)
- jak jsi uhodl? Máte pravdu, v každém domě je pět oken.
Zahrnuji následující snímek 4 "Domy s číslem 5 na střeše"
- lidi, dnes se naučíme dostat číslo pět. Stojíme před takovým úkolem, musíme se naučit, jak získat číslo pět.
- máte chlapce a děvčata, pojďme se zamyslet nad tím, jak můžeme ubytovat nájemníky v domě, takže v jednom domě jich je jen pět.
- Kolik dívek a chlapců jste vzali? Kolik je tam lidí? Jaké číslo jste dostali? Jak jste se dostali k číslu pět?
-Jak jinak můžete získat číslo pět? (učitel se zeptá dětí, které to udělaly, a děti okamžitě jdou k tabuli a na sázecím plátně vyloží všechny případy složení čísla pět)
- chlapci, ukážu vám další způsob, jak získat číslo pět: jeden chlapec, jedna dívka, matka, otec, babička
Zahrnuji následující snímek 5 "V oknech jsou usmívající se tváře dívek a chlapců"
- Výborně! Všichni obyvatelé se vrátili do svých domů, jsou velmi šťastní a zvou nás, abychom si s nimi hráli. Vyjděte na koberec.
3. „Minuta matematické fyziky“
- lidi, hra není snadná, co si myslíte?
- správné, matematické a proč? obyvatelé samozřejmě žijí v matematickém městě.
1. pětkrát skočte na dvě nohy a posaďte se stejný početkrát
2. tleskněte rukama ještě jednou než číslo 4
3. dupněte pravou nohou jednou méně než číslo 6
4. Kráčíme různými cestami, po hovoru vstáváme v pět hodin a držíme se za ruce (opakujte dvakrát)
*** na různých cestách, naše nohy kráčejí ****
-Dobře, chlapci. Obyvatelé matematického města si s vámi opravdu užili hraní.
4. Orientace v rovině.
Zahrnout snímek 6 "Město, domy nejsou na místě, obyvatelé oken jsou překvapeni"
- lidi, něco se stalo? všimli jste si něčeho? Podle mého názoru je město mimo provoz. A domy nejsou na svých místech. Pravda? Všiml sis? Co dělat? Musíme dát věci do pořádku. Jděte na svá místa.
- před vámi je bílý list a tam jsou geometrické tvary, je třeba uspořádat na listu ve správném pořadí.
„Umístěte červený dům do pravého horního rohu,
modrý dům v levém dolním rohu,
žlutý dům v pravém dolním rohu,
zelený dům v levém horním rohu,
umístěte fialový dům mezi zelené a červené domy,
umístěte modré napravo od modrého domu,
a umístěte růžový dům mezi modrý a žlutý “

- lidi, zveřejnili jste všechno? Zbývá něco? Jak vypadá ovál? Kde je lepší dát to?
- Podívejme se, co máš.
5. Účet do 10.
Zahrnout snímek 7 „Domy na svých místech, uprostřed záhonu“
- kde jsou modré, červené, žluté, zelené domy?
Lidi, podívej, zkontrolujte, udělali jste totéž. Obyvatelé se znovu usmívají.
-ale zdá se mi, že něco chybí. Co myslíš?
-Necháme květiny na záhonu?
- jaké květiny můžete zasadit? Máte hrnky, jaké květiny podle vás budou představovat?
- osaďte sedmikrásky
-a, ještě jeden chrpy --- kolik? (devět)
- a mák je o dva méně než chrpy, kolik to bude? (7)

- dopadlo to skvěle! Podívejte se, jak krásné se to stalo
Snímek 8 „Na záhonu se objevují květiny, slova od Matematické královny“
"Vážení, děkuji vám za vaši pomoc, město bylo obnoveno, všechno je na svém místě, všude je pořádek a pohodlí, obyvatelé se vrátili do svých domovů." Mám pro vás malý dárek, hádejte co. Toto je nejlepší známka, jakou může student získat. Máte pravdu, je to 5. Chyťte! “
Snímek 9 "Pozdrav a pětky"
- zde je pro vás pětka, můžete ji zbarvit, vystřihnout. Děkuji vám všem za vaši práci.

Prezentace na téma: Cesta do matematického města

MBDOU "Mateřská škola" Pohádka "

belokurikha.

Téma: „Cesta do matematického království“

(lekce - zobecnění toho, co jsme se naučili).

Pedagog: M.V. Oreshkina

2017

Fotbalová branka: zobecnit získané znalosti, rozvíjet dovednosti nezávislých kreativní práce, naučit děti pracovat ve skupinách; vzbudit zájem o matematiku; upevňovat, rozšiřovat a prohlubovat znalosti dětí z matematiky.

Úkoly:

posílit schopnost dětí skládat a řešit problémy pro sčítání a odčítání;

trénovat děti ve schopnosti provádět aritmetické operace.

opakujte složení čísel.

rozvíjet myšlení, řeč, paměť, logické myšlení, pozornost; dovednosti učení.

pěstovat společnost, touhu mít možnost přijít na pomoc příteli.

rozvíjet logické myšlení dětí.

rozvíjet vynalézavost, vynalézavost, iniciativu v aktivní duševní činnosti.

podporovat pocit kolektivismu.

Zařízení: multimediální prezentace.

Vybavení pro studenty: karty s úkolem „Pokračovat v řadě čísel“, karty s čísly, karty s příklady.

Průběh lekce.

(děti sedí na koberci).

Máte rádi pohádky? Chci vám vyprávět pohádku, ale ne jednoduchou, ale matematickou. Poslouchej pozorně. Vaše pomoc je nutná. Daleko, daleko za mořem, za horami je jedna země, která se „koupe“ v květu jablek. (Snímek 2)

Říká se tomu Matematika. V této zemi žili dva přátelé: „+“ a „-“. Byli nerozluční přátelé. A najednou „+“ prohlásil, že je důležitější než „-“. Minus se urazil a přestal s ním komunikovat. A najednou ve městech, kde žily „+“ a „-“, se začaly dít divné věci. Ve městě, kde žil „+“, se vše začalo zvětšovat: a

zvířata a rostliny. Svobodného území bylo čím dál méně a ve městě, kde žilo „-“, naopak, bylo ho čím dál méně. A po chvíli

město mohlo úplně zmizet. Tuto situaci může napravit pouze královna země Matematika.

Lidi, chcete pomoci lidem v této zemi? Navrhuji, abyste se vydali na výlet po zemi matematiky, našli královnu a řekli jí o tom

co se stalo. Rozdělíme se na 2 týmy. Jeden tým bude Plus a druhý bude Minus. Nakreslete žeton z „magické tašky“. Kdokoli dostane „-.“, Ten sedí u správného stolu a kdo dostane „+“, sedí u pravého stolu. Naše cesta bude obtížná a nebezpečná. Nejprve je třeba zvolit směr a pro výběr správného směru je třeba úkol dokončit.

Prstová gymnastika.

A abychom krásně psali, natahujme prsty. (klip)

Pojďme na cestu? Hodně štěstí!

Úkol číslo 1.

Pokračujte v řadě čísel.

1 příkaz:

1,2,3,4,5,6,…,…,…,10

9,8,…,…,5,4…,…,…

2 příkaz:

1,..,..,…,5,6,7,8,9…

9,…,7,6,…,4,3,..,1.

Mohli jsme si vybrat cestu, po které půjdeme dále. (snímek 3) Před námi je les. (snímek 4). Jak děsivé a temné tady a nic nevidíte. Jak se tomu dá říkat (hustý). Jaká znáte pravidla chování v lese? Lidi, chcete vědět, jaká zvířata tu žijí? K tomu je třeba vyřešit problémy.

Úkol číslo 2

1) 8 uší trčí zpoza keře. Skrývali se tam zajíčci. Kolik zajíčků?

2) mláďata se schovala za kopcem. Je vidět 6 nohou (mláďata stojí). Kolik mláďat?

3) z hnízda vykukují 4 zobáky. Kolik kuřat je?

4) všechny štěňata ocasy trčí zpoza návrší. Kolik štěňátek, když vidíme 6 ocasů? (snímek 5).

Našli jsme všechna zvířata a teď se nebojíme kráčet les. Zvířata nám dala mazaný úkol. Slova jsou na kartách šifrována. Hádejte, co je zde napsáno.

Úkol číslo 3

Fyzická minuta. (klip)

Jsme v polovině cesty.

Pojďme se trochu rozveselit a vyřešme „Zábavné hádanky“.

Úkol číslo 4

1. Všichni muži to potřebují vědět

dva plus dva samozřejmě ... (pět)?

2. Každý na celém světě to ví

prsty na ruce ... (čtyři)?

3. Všichni to vědí jistě

kočky jsou velmi hlasité ... (štěkají)?

4. Naše kotě obratně skáče,

velmi miluje ... (mrkev)?

5. Náš Seryozha je velmi chytrý,

vždy se směje ... (smutný)?

6. Ryba byla odebrána kočce,

měla by kočka říci ... (díky)?

Šli jsme tedy lesem.

Najednou nová překážka:

Ani voda, ani sucho -

Nemůžeš jít na loď

A nemůžete chodit nohama.

(bažina) (snímek 6)

Močál musí být překonán velmi opatrně. Proč být opatrný? Abyste to zvládli, musíte vyřešit zajímavé problémy.

Úkol číslo 5

1) kolik uší mají tři myši?

2) kolik tlapek mají dvě mláďata?

3) sedm bratrů má jednu sestru. Kolik je tam sester?

4) babička Dáša má vnučku Mashu, kočku Fluff a psa Druzhok.

Kolik vnoučat má babička?

5) ptáci letěli přes řeku: holubice, štika, dvě kozy, dva rorýsy a pět úhořů. Kolik ptáků? Odpověď brzy!

Minuli jsme tedy bažinu. Co je to za sud? (snímek 7). Kdo si myslíš, že ji ztratil? Přečtěte si, co se v něm píše. (Problémy z hlavně). Kapitáni, přijďte a vezměte úkoly ze sudu.

Úkol číslo 6

„Usadili jsme se v domech“ - složení čísel 5,8,7,9.

Fyzická minuta. (klip)

Skončili jsme poblíž hory. (snímek 8). Jakou barvu mají hory na mapě? Kde je nejvíce hor? (Severní a Jižní Amerika - Cardillera, Andes. Asia - Sayan)

Chcete-li vylézt na vrchol a dostat se na královnin hrad, musíte vyřešit příklady.

Každý člen týmu řeší jeden příklad. Poté jsou odpovědi zaznamenány na „matematické hoře“.

Úkol číslo 7

8 + 1

7 + 1 4 – 1

6 + 1 5 – 1

5 + 1 6 – 1

4 + 1 7 – 1

Tak jsme se dostali na hrad královny země matematiky. (snímek 9).

A tady je sama královna. Ukažme si na prstech, která znamení se hádala. Nyní zakódujte svou zprávu pomocí matematických a geometrických znaků. Královna uvidí zprávu, uhádne vše a okamžitě půjde zachránit tato města. Kdo si pamatuje z hodin informatiky, jak kódovat informace?

Odraz.

Co jsme s vámi opakovali, když jsme se dostali ke královně? Co se ti nejvíce líbilo? Co bylo těžké?

Výsledek:

Jste velmi odvážní, chytří a vynalézaví. Všechny úkoly jste zvládli velmi dobře a pomohli jste obyvatelům země matematiky.

Sebevědomí.

Podívej, když jsme cestovali, jabloň vybledla. (snímek 11). Ozdobíme to jablky.

Pokud si myslíte, že jste zvládli všechny úkoly, zavěste na větve červená jablka (snímek 12).

Pokud si myslíte, že je stále potřeba opakovat, zavěste na větve žlutá jablka.

A pokud si ještě potřebujete zacvičit, zavěste na větve zelená jablka.

Děkuji vám všem za vaši práci! (snímek 13).

Závěrečná lekce pro děti přípravné skupiny

"Cestování zemí předškolního věku".

Fotbalová branka: odhalení intelektuálního a tvůrčího potenciálu dětí, zvýšení motivace ke studiu ve škole.

Úkoly:

Vzdělávací:

    Upevnit schopnost skládat šifrované slovo podle grafického schématu.

    Cvičení ve schopnosti řešit logické problémy.

Rozvíjející se

    Rozvíjejte kognitivní procesy (logické myšlení, paměť, sluchová a vizuální pozornost, koherentní řeč).

    Rozvíjejte koordinaci ruka-oko.

    Rozvíjejte vizuálně-prostorovou orientaci.

    Rozvíjejte základní dovednosti v oblasti sebeúcty.

    Rozvíjejte představivost a představivost.

Vzdělávací:

    Podporovat u předškolních dětí pozitivní vztah k sobě, k ostatním a ke škole.

    Podporovat nezávislost, schopnost pracovat v týmu, ve dvojicích, schopnost vyjednávat.

    Zvýšit zájem dětí o rozvoj aktivit na přípravu do školy vytvořením problémové situace.

Materiál: cestovní karta, Schulteův stůl, počítací tyčinky, karty s kruhy, magnetická tabule, obrázky objektů, formuláře úkolů, prezentace.

Úvodní část.

Do skupiny vstupují děti.

Psycholog: Chlapi, postavme se do kruhu a duševně si přejme vše nejlepší, úspěch ve třídě a slunečná nálada na celý den! Přeneste část svého tepla do kruhu.

Děti si navzájem berou ruce a zavírají oči, aby si navzájem přeji vše nejlepší.

Psycholog:- Chlapi, rádi cestujete? Kam si myslíte, že můžete cestovat? (děti nabízejí různé odhady).

Psycholog: Lidi, jaké země znáte? (seznam dětí). Jak se jmenuje naše země? (odpověď dětí).

Pojďme pojmenovat tuto zemi (přivést děti k názvu „Země předškolních dětí“). A v každé zemi existují různá města.

Pak můžeme říci, že v naší zemi „Země předškolních dětí“ existují tři úžasná města: „Soschitaika“ - město vynalézavých, „Guess“ - město zvědavých, „Poznavayka“ - město, ve kterém se učíme hodně a ukázat hostům, kolik toho už víme.

Dnes vás pozývám, abyste našim hostům ukázali tato města, která nás povedou, jakou zemi si myslíte? (vést k odpovědi - „Země žáků prvního ročníku“).

Psycholog: Abyste se ale dostali do „Země žáků prvního ročníku“, musíte být pozorní, pohotoví, chytří, přátelští, abyste správně zvládli mnoho různých překážek. Nebojíš se? A tak jdeme. A tato mapa nám s tím pomůže. (skluzavka)

Hlavní část

"Letadlo odlétá do města Soschitayka." Do tohoto letadla se můžete dostat uvedením čísla letenky. “

(děti na stole Schulte ukazují postavu pojmenovanou učitelem a jdou na svá místa).

Psycholog: A zatímco jedeme do města „Soschitayka“, zahrajeme si hru „Kolik zvířat je skrytých.“

Práce na kousky papíru.

Výborně! Děláte skvělou práci!

Psycholog:Podívejte se na tabuli, než budete obrázky s geometrickými tvary (kruh, čtverec, obdélník, trojúhelník). Jak se navzájem liší? (skluzavka)

Psycholog: Tady jsme ve městě "Soschitayka" (skluzavka).

Cvičení 1... Logické úkoly na formulářích.

Psycholog:Co jste za lidi, splnili jste všechny úkoly navržené městem "Soschitaika", můžete poslat na další město "Hádej."„, Budeme hádat logické hádanky a napíšeme grafický diktát. Abych to však úspěšně zvládl, navrhuji si trochu odpočinout.

Tělesná výchova

„Game of Association“

Jděte ven na mýtinu, vidíte, je na ní roztroušeno mnoho obrázků, na můj povel začnete chodit po mýtině, jakmile tleskám, zastavíte, jehož jméno volám, pořídí jeden obrázek a vyobrazí obraz na obrázku s mimikou a pantomimou, mluvte nahlas, je to nemožné. Všichni ostatní hádají. Začínáme!

Výborně! Posaďte se, tady jsme v příštím město „Hádej“.

Přiřazení 3

1 úkol - logické hádanky (snímek).

Úkol 2 - grafické diktování (práce na listech papíru v kleci) (snímek).

Úkol 3 - navrhuji, abyste si zahráli hru „Řekněte opak“ (snímek).

Psycholog: Takže, lidi, pojďme si hrát zábavná hra "Pravda nebo ne?" Řeknu vám různé víry, pokud souhlasíte, pak tleskněte rukama, pokud ne, dupněte nohama.

„Všichni lidé spí“

„Všechna zvířata spadají hibernace»

„Slunce svítí jen ráno a večer“

„Šťáva se dá jíst lžičkou“

„Můžeš pít zmrzlinu“

„Sníh se vyskytuje pouze v zimě“

„Můžeš chodit po vodě“

„Všichni ptáci létají.“

Psycholog: Úspěšně jsme splnili všechny úkoly a byli ve městě "Vědět" (snímek) .ъ

Všechno v tomto městě je vzrušující a zajímavé! Navrhuji vyřešit následující úkoly:

Cvičení 1.

Na stole se valí vícebarevné kolo: jeden roh je červený, druhý zelený, třetí žlutý. Když se kolo dotkne okraje stolu, jakou barvu uvidíme?

Na stole byla 4 jablka, jedno bylo rozřezáno na polovinu. Kolik jablek je na stole? (čtyři)

Na stole byly 3 sklenice bobulí. Vova snědla 1 sklenici bobulí a položila ji na stůl. Kolik sklenic je na stole? (tři)

Babička kráčela na trh s košíkem vajec a dno spadlo. Kolik vajec zbývá v košíku? (Ne jeden).

Úkol 2 „Malování na tvary“

Musíme se zaměřit a dokončit úkol „Malovat tvary“. Než budete listy s kruhy.

Malý kruh stojí mezi zelenou a žlutou a vedle zelené, červené. Vybarvěte kruhy, jak jsem řekl (1 dítě pracuje na magnetické desce).

Dobře, chlapi, teď zkontrolujte svou práci s řešením dětí pracujících za magnetickou tabulí. Každý se s tím vyrovnal úspěšně, byli pozorní a přesní.

Závěrečná část

Přiřazení 3"Brainstorm"

Závěrečná část.

1. Nádoba na čaj? (konvice)

2. Odkud pochází déšť? (mrak)

3. Uspořádání zeměkoule? (zeměkoule)

4. Co je největší mořské zvíře? (velryba)

5. Kde žije velbloud? (poušť)

6. Co ryby dýchají? (žábry)

7. Hmyz jako vrtulník? (vážka)

8. Ptačí dům? (hnízdo)

9. Nejdelší chlapec? (Pinocchio)

10. Kdo má hrb na zádech? (velbloud)

Shrnutí.

Psycholog: Lidi, dostali jsme se do „Země žáků prvního ročníku“.

A tady je váš první zvon, pozdraví vás. Jsem rád, že jsme se s vámi mohli do této země dostat s dobrými výsledky, a myslím, že v této zemi budete studovat pouze (...) děti, které absolvují. Víte, milí hosté, děti vám slibují, že se budete učit jen pro čtyři a pět, myslím, že určitě uspějí!

Kluci, všichni za mnou, navrhuji, abyste si nyní vybrali zvonek, který si budete pamatovat na naší cestě, kterému se všechno líbilo a úkoly bylo snadné dokončit; vzít žlutý zvon, pro kterého to bylo obtížné, a on našel je obtížné splnit úkoly, vybrat si zelený zvonek pro sebe, komu se to nelíbilo, naše cesta si vezme modrý zvonek.