Виховна година гри наших дітей. Додаток (Ігри для класних годин). II. Інтелектуальна гра «У лабіринтах Царства Кмітливості»

Сценарій інтелектуальної гри «У царстві Смекал

Розум людини сильніше його кулаків.

Франсуа Рабле

Бути сильним добре,

Бути розумним краще вдвічі.

І. А. Крилов

цілі: Розширити уявлення дітей про логічних завданнях і способах їх вирішення; сприяти розвитку уяви, пробудженню творчої активності дітей; формувати позитивне моральне ставлення до розумової праці; сприяти вихованню колективізму.

Підготовча робота: Запропонувати дітям об'єднатися в дві команди, вибрати капітана, придумати назву. Вибрати суддів (по 2 на кожну команду).

реквізит:

Зробити медалі з картону «Лицар Кмітливості», «Зброєноша Кмітливості», «За кмітливість» (за кількістю учасників);

Зробити ксерокопію листа із завданнями в трьох примірниках, один лист розрізати на смужки із завданнями (без відповідей!), Другий і третій віддати суддям;

Зробити 20 ключів з картону.

оформлення:

Зробити з парт два великих столу, навколо яких будуть сидіти команди;

Написати на дошці епіграфи до гри і намалювати лабіринт, ходи якого в десяти місцях закриті замками. (Можна намалювати такий лабіринт на двох аркушах ватману, закріпити на дошці, і судді будуть закреслювати замки в міру видачі ключів.)

План класної години

I. Вступне слово «Людина - істота грає».

II. Інтелектуальна гра «У лабіринтах Царства Кмітливості».

III. Нагородження переможців.

IV. Заключне слово «Розум сильніше куркулів».

Хід класної години

I. Вступне слово «Людина - істота грає»

Класний керівник. Вчені-соціологи стверджують, що людина - істота грає. Гра супроводжує нас протягом усього життя. Спортивні ігри тренують тіло, а для тренування розуму існують інтелектуальні ігри. Розгадуючи загадки, ребуси, головоломки, ми не тільки розважаємося, але і вчимося - вчимося зіставляти, аналізувати, думати. Вчимося терпінню, наполегливості, мудрості.

І чим складніше головоломка, тим більше радості приносить її рішення.

II. Інтелектуальна гра «У лабіринтах Царства Кмітливості»

Класний керівник. Сьогодні ми будемо грати в інтелектуальну гру «У лабіринтах Царства Кмітливості». Послухайте правила гри.

Дві команди шестикласників заблукали в лабіринтах Царства Кмітливості. На шляху до виходу їм потрібно знайти ключі від 10 замків, якими замкнені ходи лабіринту. У кожному замку - головоломка. Хто її розгадає, одержить чарівний ключ. Зібравши 10 ключів, команда вибирається з лабіринту і отримує ордена і звання «Лицарі Кмітливості». Команда, яка приходить другий, отримує ордена і звання «зброєносці Кмітливості». А ті учасники, які здобули чарівний ключ для своєї команди, отримують медалі «За кмітливість».

Як буде проходити гра? Всі замки-головоломки команди отримують на старті. Кожну головоломку можна розгадувати всією командою, а можна і розподілити завдання між учасниками - все залежить від організованості і згуртованості групи.

Якщо якийсь учасник розгадає головоломку, він повинен вийти до дошки і передати відповідь суддям - зберігачам ключів. Вони оцінять правильність рішення і вручать учаснику чарівний ключ. Далі цей учасник може приєднатися до своєї команди і продовжити розгадування головоломок.

Отже, починаємо гру.

(Звучить музика, судді роздають завдання командам. Потім всі картки із завданнями розкладаються на столі. Діти розгадують головоломки. Капітан команди може розподілити завдання між учасниками для прискорення вирішення. Розгадавши головоломку, учасники підходять до суддів і показують рішення. Отримавши ключ, приєднуються до своєї команді.)

III. Нагородження переможців

Класний керівник. Наша гра підійшла до кінця. Обом командам вдалося вибратися з лабіринту. Першими зібрали 10 чарівних ключів хлопці з команди (...). Всі члени цієї команди отримують звання «Лицарів Кмітливості» і нагороджуються однойменними медалями.

(Судді роздають нагороди.)

А їх суперники, які прийшли другими, стають «зброєносця Кмітливості» і теж отримують медалі.

(Судді роздають нагороди.)

Ну а всі, хто отримав чарівний ключ, залишають його у себе в якості призу, отримуючи на додачу і ордена «За кмітливість».

(Судді роздають нагороди.)

IV. Заключне слово «Розум сильніше куркулів»

Класний керівник. Ким би не стала людина, де б він не виявився, йому завжди допоможуть кмітливість, чіткість і логічність мислення. Прочитайте афоризми на дошці. (Читає, коментує.)

Дійсно, знання - це сила. Адже розумний здатний відповісти на будь-яке питання і знайти вихід з будь-якого становища. А щоб бути сильним, потрібно розвивати свій розум - читати книги, розширювати свій кругозір, брати участь в інтелектуальних іграх.

І чарівні ключі, які ви сьогодні знайшли, розгадуючи головоломки, будуть символом того, що Царство Кмітливості для вас завжди відкрито.

Додатковий матеріал

Картки-завдання

перша команда

раб + місяць \u003d?

рів + сто \u003d?

мухи + вус \u003d?

(Барнаул, Ростов, Сухумі.)

2. З «г» - він буде частиною слова,

З «ї» - трохи схожий з пластом,

З «н» - не кінь і не корова,

Хоч з ногами і з хвостом.

(Склад, шар, слон.)

(Темний сектор додається за годинниковою стрілкою.)

4. Знайдіть зайву фігуру.

(В; у всіх інших є пара.)

(2; число в колі - результат ділення суми чисел, розташованих по діагоналі. 1) 12 + 4 \u003d 16; 2) 5 + 3 \u003d 8; 3) 16: 8 \u003d 2.)

6. Вставте відсутні літери і прочитайте синонім слова «працівник».

(Службовець.)

7. Розгадати ребуси.

(Анапа, Волгоград, Москва.)

8. Вгадайте (переставивши букви в потрібному порядку), які професії тут зашифровані:

ІТОРКАХРЕТ, ЯІРНСТУЯЖ, ТІЮРС, ЛІЧУЕТЬ.

(Архітектор, журналіст, юрист, учитель.)

9. Розгадати числові ребуси (однаковим буквах відповідають однакові цифри):

ТАК + ДА + ДА \u003d ЇЖА (50 + 50 + 50 \u003d 150.)

10. (Нота) + (гра) \u003d столярний інструмент.

(Сміття) + (річка) \u003d птах.

(Морське тварина) + (дерево) \u003d військовий піджак.

(Нота) + (оленя прикраса) \u003d місце руху.

(Долото, сорока, кітель, дорога.)

друга команда

1. З кожної пари слів шляхом перестановки букв складіть третє слово - назва міста.

лог + вода \u003d? мазі + мул \u003d? пол + вата \u003d?

(Вологда, Ізмаїл, Полтава.)

2. З «т» - він там, де стадіон,

З «м» - тваринам їжа,

З «а» - у дерева знайдемо,

Якщо там пошукаємо. (Корт, корм, кора.)

3. Вивчіть даний ряд фігур, знайдіть закономірність і продовжите цей ряд відповідно до знайденої закономірністю **.

(Спочатку темний сектор додається з кожним ходом за годинниковою стрілкою, потім - проти годинникової стрілки.)

4. Знайдіть зайву фігуру.

(В; у інших фігур в ряду боку закруглені.)

5. Яке число потрібно поставити замість питання?

(2; подивіться на числа, які стоять в однакових сегментах в кожному з п'ятикутників. Їх сума дорівнює 10. Наприклад: 6 + 1 + 3 \u003d 10. Або: 2 + 4 + 4 \u003d 10. Таким чином: 10-3-5 \u003d 2.)

6. Вставте відсутні літери і прочитайте синонім слова «службовець».

(Працівник.)

7. Вгадайте (переставивши букви в потрібному порядку), які професії тут зашифровані:

СЛІЕТОРТЬ, КІЖНУХОД, РЕЙДАНІЗ, ДАПРОЦЕВ.

(Будівельник, художник, дизайнер, продавець.)

8. Розгадати числові ребуси (однаковим буквах відповідають однакові цифри):

УХ + УХ + УХ \u003d ОХ

(25 + 25 + 25 = 75.)

9. Розгадати ребуси.

(Патріот, осінь, навала.)

10. (Міра площі) + (нота) \u003d музичний інструмент.

Робоча худоба) + (міра площі) \u003d річка.

(Чоловіче ім'я) + (сто жіночих імен) \u003d місто в Криму.

(Головна пісня країни) + (частина світу) \u003d навчальний заклад.

(Арфа, Волга, Севастополь, гімназія.)

Класна година.

Тема: «У що ми граємо ...»

Мета уроку:

1. Cоздать умови для розвитку творчого мислення, пізнавальної активності, довільної пам'яті, комунікативних здібностей.

2. Продовжити виховання людини культури, а саме знати історію, традиції свого народу і звичаї.

3. Створити умови для вдосконалення навичок колективної діяльності.

Обладнання: комп'ютер, проекційний екран; презентація; Золотий ключик; картки із завданням.

Хід заходу.

    Слово вчителя.

Привіт, хлопці! Тема нашого класного години «У що ми граємо ...» Сьогодні на класній годині ми поговоримо про ваші захоплення, про ігри, в які ви граєте у вільний час.

2.Знакомство.

1.Перед тим як почати наш захід, давайте з Вами познайомимося. А допоможе нам в цьому золотий ключік- ключик знайомства. По черзі кожен учень називає своє ім'я і на першу букву імені та прикметник, найбільш яскраве його характеризує. Записуйте своє ім'я та прикметник на кольорових картках, які у Вас лежать на столах.

Починає вчитель: Ольга - чарівна.

(Наприклад: Міхаіл- мудрий; Іріна- щира; Васілій- веселий).

2.Рассказ про захоплення.

Хлопці, виходить, ми зараз з Вами грали.

-А в які ігри Ви граєте у вільний час? Запишіть їх на листочках.

-А які Ви знаєте гри споконвічно-російські?

3. Знайомство з споконвічно-російськими іграми.

Хлопці, а є і інтелектуальні ігри, які розвивають вправність, увагу, веселять, піднімають настрій.

Наприклад: а) Лапта; б) Містечка

«Лапта» (Слайди 2-4)

У древніх російських літописах є згадка про народну грі гилка. Серед предметів, знайдених при розкопках стародавнього Новгорода, виявлено не мало м'ячів і сама гилка (палиця-біта), що дала назву гри. Значить, більше тисячі років живе ця гра в народі. Перша спроба створення єдиних правил з російської личаки була зроблена в 1926 році. Але тоді гилка так і не була визнана видом спорту, хоча її популярність в народі, як і раніше висока. І тільки в 1957 році відбулося перше офіційне змагання по личаки. Найкраще місце для гри в лапту- широка галявина або інша рівна площадка значних розмірів. Для цієї гри необхідний невеликий м'яч, найкраще тенісний. Біту можна виготовити з дерева. Змагання проводяться між двома рівними командами чисельністю до 10 осіб.

-Хлопці, є ще одна дуже цікава гра «Містечка». Коли-небудь грали в таку гру?

«Містечка» (злагодити 5-7)

Городкі- це старовинна гра. Її історія налічує кілька століть. У неї грали: Петр1, генералісимус Суворов. Гра в городки була улюбленим фізичною вправою для багатьох видатних діячів вітчизняної науки, культури. За містечках проводяться чемпіонати Росії серед підлітків і юнаків, чемпіонати світу, першості Європи серед юнаків та дівчат. Гра в городки полягає в вибиванні фігур, побудованих з п'яти містечок, з обмеженою майданчики, званої «містечком», битами з певної відстані.

- Хлопці, це гри які розвивають Ваші фізичні здібності. Але є ще одна гра пізнавальна і розвиваюча гра, яка називається «Буріме». (Слайди 8-10).

Хлопці, Ви коли-небудь грали в таку гру «Буріме»? Хто-небудь знає про історію цієї гри і як в неї грати?

Багато хто з нас любить поезію. Ми зачитуємось віршами улюбленого автора. Але в поезію можна грати, і ім'я цій грі-Буриме.

-Як і у будь-якої гри, у буриме є свої правила. Як же писати буриме?

Буріме з'явилася в 17 столітті. Суть гри зводиться до того, що задається певна кількість рим і, використовуючи ці рими, учасники повинні придумати осмислене вірш.

Сьогодні буриме існує і як мережева інтерактивна гра на декількох сайтах з різними правилами.

Вся суть буриме полягає в тому, що з часом зовсім несумісних і дивних рим виходить закінчене смислове вірш.

Приклад: Один учасник пропонує рими, наступний складає під них двовірш. І так по ланцюжку.

Наприклад, задані рими «вікно-давно».

Можна написати:

«Ми купили пластикове вікно,

Ми про нього мріяли вже давно ».

Отже, хлопці Ви готові?

У кожної групи є свій початок вірша, а Вам потрібно його продовжити, а потім ми перевіримо, які веселі вірші у Вас вийшли.

картка №1

Уж-душа

Настав я ногою на вужа.

І пішла моя в п'яти душа .

картка №2

Зірка-безодня

Тихо рушила наша зірка.

До берегів незвіданою безодні.

картка №3

Гроза-очі

Якщо все не так, і за вікном гроза.

Відволіклися на п'ять хвилин, здивуй очі.

Перевірка. Читання віршів.

4.Заключеніе.

Ось які кумедні існують гри. А закінчити наш класний годину я хотіла б веселими рядками, які Ви продовжите.

Я прийшла сьогодні в клас,

Щоб порадувати всіх Вас ...

- Хлопці, спасибі за увагу, з Вами було дуже цікаво. Ви всі були активні. Молодці!

Сценарій інтелектуального подорожі в країну знань на тему «Знання - сила»

Пропонована гра в формі інтелектуального подорожі в Країну знань може бути проведена без будь-якої попередньої підготовки. У ролі ведучого може виступити класний керівник. У грі беруть участь від двох до шести команд - питання і завдання дано «з запасом». Можна також запропонувати кожній команді вибрати девіз, голосно вимовити його під час представлення - це вже вимагає додаткових репетицій, що спонукає дітей до спілкування, до об'єднання. Автори пропонують кілька варіантів речівок - девізів, по аналогії з якими діти можуть скласти свої.

Хід гри.

Команди сидять на своїх місцях. До дошки виходять тільки капітани. Ведучий задає питання команді, охочі відповісти піднімають руки. Капітан каже, хто буде відповідати. За правильну відповідь ведучий дає капітану монету. Капітан передає її учасникові, який дав відповідь на питання. Журі та суддів для цієї гри вибирати не потрібно. Результати кожної команди-екіпажу будуть визначені під час підрахунку кількості зароблених командами монет. Це за сценарієм відбувається в кінці гри, на Острові скарбів.

цілі: сприяти розвитку у дітей допитливості; формувати позитивне ставлення до знань, книгам; розвивати у дітей уміння працювати в команді; спонукати дітей до пошуку нових знань, до розширення свого кругозору, форма: інтелектуальна гра.

Підготовча робота: розділити клас на команди, вибрати в кожній команді капітана. Кожна команда повинна придумати назву і девіз. Девіз потрібно вимовити голосно і дружно під час представлення команд.

приклади девізів

Сила є - розуму палата!

Вчися на п'ять - будеш все знати!

Вчитися на п'ять - сильніше стати!

За вченого двох невчених дають!

Науки і знання - наше покликання!

Люби науки - не буде нудьги!

Хочу знати все!

Вчися, вчися, вчися і більше не лінуйся!

устаткування:

1. За день-два до класної години виготовити 100-120 маленьких монет номіналом 1 «сила» з щільного паперу (можна різного кольору). Ці монети провідний вручатиме командам за кожну правильну відповідь. Перед початком класної години монети потрібно скласти стопочки на столі вчителя.

2. Для нагородження переможців виготовити з щільного паперу паспорт громадянина Країни знань.

3. Підготувати картки (смужки паперу), на яких записати по два слова з переплутаними літерами.

1. ПРЕНД МУРА

2. голи наївся

3. ПОТІМ Лаура

4. надми ВІДЕНЬ

5. РЕТЕК МАКА

6. штир ЛАВІС

Оформлення: записати на дошці назву гри і перерахувати в стовпчик назви зупинок у ході інтелектуального подорожі: «Три стежки», «Долина чисел», «Печера іносказань», «Плутанина», «Перехрестя трьох доріг», «Пятерочка», «Острів скарбів ».

План класної години

I. Вступне слово.

II. Гра «Знання - сила».

1. Конкурс-розминка «Три стежки - відповіді без запинки».

2. Конкурс «Долина чисел».

3. Конкурс «Печера іносказань».

4. Конкурс «Плутанина».

5. Конкурс «Перехрестя трьох доріг».

6. Конкурс «Пятерочка».

7. Конкурс «Острів скарбів».

III. Підведення підсумків.

Хід класної години

I. Вступне слово

Класний керівник. Хлопчики і дівчатка! Всім відома крилата фраза: «Знання - сила». Сьогодні вам належить помірятися силами в Країні знань. У цій країні сильним вважається той, хто більше знає. Кожна правильна відповідь оцінюється в одну «силу» - так називається валюта Країни знань. Останній пункт нашої подорожі - «Острів скарбів». Тут ви будете підраховувати зароблену валюту, а ті, у кого «сил» виявиться більше всіх, отримає звання «Силач 7" А "» і стане громадянином Країни знань. У подорож ми вирушаємо (кількість команд) екіпажами, які носять назви радянських космічних апаратів. Кожен екіпаж повинен був придумати девіз на тему знань, навчання, навчання.

Прошу капітанів команд вийти на стартовий майданчик (до дошки).

Отже, знайомтеся: екіпаж № 1 «Схід», капітан (ім'я, прізвище) -, екіпаж № 2 «Союз», капітан (ім'я, прізвище); екіпаж № 3 «Салют», капітан (ім'я, прізвище); екіпаж № 4 «Мир», капітан (ім'я, прізвище); екіпаж № 5 «Буран», капітан (ім'я, прізвище); екіпаж № 6 «Схід», капітан (ім'я, прізвище).

(Під час представлення екіпажів команди встають і по сигналу капітана голосно вимовляють свій девіз.)

Екіпажі готові, вирушаємо в дорогу. У Країні знань нас чекають цікаві питання. Команди по черзі будуть відповідати на них, заробляти валюту. Якщо команда не дає відповіді, то на це питання зможе відповісти наступний усе своєю чергою екіпаж. Монети за правильні відповіді я буду вручати капітанам, а вони передадуть їх тим, хто відповідав на це питання.

II. Гра «Знання - сила»

1. Конкурс-розминка «Три стежки - відповіді без запинки»

Класний керівник. Перший конкурс - розминка. Три теми - три стежки. Відповідаємо швидко і без запинки. На першій стежці ми перевіримо, чи знаєте ви імена великих людей. Ці імена настільки відомі, що я навіть не буду задавати питання - ви відразу назвете ім'я.

Питання для розминки «Великі імена»

1. «Джоконда». (Леонардо Да Вінчі.)

2. «Подорож Гуллівера». (Джонатан Свіфт.)

3. «Лебедине озеро». (Петро Ілліч Чайковський.)

4. Король вальсу. (Йоганн Штраус.)

5. Король рок-н-ролу. (Елвіс Преслі.)

6. «Руслан і Людмила». (А. С. Пушкін.)

На другий стежці питання про все «най-най» в Росії.

Питання для розминки «СамесСаме в Росії»

1. Найбільше і глибоке море біля берегів Росії. (Берингове.)

2. Саме мілководне море на Землі. (Азовське.)

3. Найбільший півострів Росії. (Таймир.)

4. Найбільший острів Росії. (Сахалін.)

6. Найглибше озеро в Росії і в світі. (Байкал.)

Третя стежка в'ється серед хащі іноземних слів. Якщо сенс їх вам ясний, ви виберетеся з хащі.

Питання для розминки «Іноземні слова навколо нас»

1. Як називають ведучого концерту? (Конферансьє.)

2. Як називають колекціонерів монет? (Нумізмати.)

3. Як називають відділ магазину, де можна купити нитки, голки, рукавички? (Галантерея.)

4. Як називають відділ магазину, де можна купити цукор, макарони, крупу? (Бакалія.)

5. Як називається оголошення про те, що всі квитки продані? (Аншлаг.)

6. Як називають дитину, яка розвинений не по роках? (Вундеркінд.)

2. Конкурс «Долина чисел»

Класний керівник. Три стежки виводять нас прямо в Долину чисел. Тут нас чекають питання, пов'язані з числами. Відповіді не обговорюються. Ціна правильної відповіді, як завжди, одна «сила». Отже, завдання дуже просте: потрібно навести приклад прислів'їв, в яких містяться числа. Гра продовжується до тих пір, поки команди згадують прислів'я.

(Учитель дає слово кожній команді по черзі. Команди наводять приклади прислів'їв.)

1. Один в полі не воїн.

2. Одна голова добре, а дві голови краще.

3. Не май сто рублів, а май сто друзів.

4. За одного битого двох небитих дають.

5. Двом смертям не бувати, а однієї не минути.

6. За двома зайцями поженешся, жодного не зловиш.

7. Одна ластівка весни не робить.

8. Семеро одного не чекають.

9. Сім раз примір, один раз відріж.

10. Перший млинець грудкою.

11. У семи няньок дитя без ока.

12. З двох зол вибирай менше.

13. Дві собаки б'ються, а третій не приставай.

14. Краще один раз побачити, ніж сто разів почути.

15. Один за всіх і всі за одного.

16. З одного ягоди ситий не будеш.

17. Скаженою собаці сім верст не крюк.

18. Ні два ні півтора.

Є ще приклади прислів'їв? Якщо немає, продовжуємо подорож.

3. Конкурс «Печера іносказань»

Класний керівник. А тепер ми потрапляємо в Печеру іносказань. Тут ховаються такі словосполучення, в яких приховано сенс відомих слів і понять. І в той же час іносказання не тільки приховує, але і яскравіше виражає саме поняття. Отже, вам потрібно розгадати іносказання зі словами «батько», «мати», «сестра». Відповіді можна обговорювати протягом 1 хвилини.

(Учитель задає по одному питанню кожній команді.)

1. Його називають «батьком історії». (Геродот.)

2. Його називають «батьком медицини». (Гіппократ.)

3. Його називають «батьком комедії». (Аристофан.)

4. Його називають «батьком трагедії». (Есхіл.)

5. Його називають «батьком космонавтики». (Ціолковський.)

6. Її називають матір'ю всіх вад. (Лень.)

7. А.П. Чехов називав її сестрою таланту. (Стислість.)

8. А.В. Суворов називав її матір'ю перемоги. (Дисципліна.)

9. Цю планету називають сестрою Землі. (Венера.)

10. Цю шкідливу звичку називають рідною сестрою злочинності. (Наркоманія.)

11. Цю хорошу звичку називають рідною сестрою краси. (Охайність.)

12. Цю ягоду називають рідною сестрою малини. (Ожина.)

4. Конкурс «Плутанина»

Класний керівник. Ну що ж, після Печери іносказань нас чекає ще одне випробування - словесний лабіринт. У ньому знаходяться назви річок. Але всі букви в кожній назві переплуталися, і нічого не можна зрозуміти. Потрібно скласти букви правильно, і річки вирвуться на свободу. Інакше нам загрожує повінь! На виконання цього складного і відповідального завдання кожній команді дається по 1 хвилині. Почали! (Засікав час.)

(Учитель роздає дітям листочки паперу, на яких записані поєднання букв (по два на кожну команду).)

1.ПРЕНД. (Дніпро.)

2. голи. (Волга.)

3. ПОТІМ. (Темза.)

4. надми. (Дунай.)

МУРА. (Амур.) Наївся. (Олена.) Лаура. (Урал.) ВІДЕНЬ. (Нева.)

5. РЕТЕК. (Терек.) МАКА. (Кама.)

6. штир. (Іртиш.) ЛАВІС. (Вісла.)

Хвилина минула. Прошу показати результати розшифровки.

(Учитель називає команди, ті вимовляють назви річок, які були зашифровані. Учитель вручає монети за виконання завдання.)

Дуже добре, що ви звільнили річки з плутанини лабіринту і врятували нас від загрози повені!

5. Конкурс «Перехрестя трьох доріг»

Класний керівник. Ось ми і вибралися з лабіринту і виявилися ... на перехресті трьох доріг. Тут, як і належить, стоїть великий камінь. На ньому питання з трьома відповідями. Вибереш правильну відповідь - додаси собі «сил», а вибереш неправильний - залишишся з носом.

Отже, питання і варіанти відповідей. Ви вибираєте тільки один. Без обговорення!

(Учитель задає по одному питанню командам, оплачує монетами правильні відповіді.)

1. Португалець Фернандо Магеллан першим зробив:

а) занурення в безодню океану;

б) кругосвітню подорож;

в) політ на повітряній кулі.

2. Валентина Терешкова - перша в світі жінка, яка побувала:

а) на війні;

б) в космосі;

в) на підводному човні.

3. Російський фізик А.С. Попов зробив перший в світі:

а) електричний ліхтарик;

б) комп'ютер;

в) радіоприймач.

4. Російські офіцери Ф.Ф. Беллінсгаузен і М.П. Лазарєв першими побачили:

а) Антарктиду;

в) айсберг.

5. Іван Ползунов винайшов першу в світі:

а) швейну машинку;

б) друкарську машинку;

в) парову машину.

6. Джордж Вашингтон був обраний першим:

а) академіком;

б) президентом США;

в) головою конгресу.

6. Конкурс «Пятерочка»

(Для цього конкурсу вчителю потрібно підготувати і скласти на столі б стопочек по 5 монеток.)

Класний керівник. Ось нарешті і столиця Країни знань - Пятерочка! Тут «водяться» такі питання, на які потрібно дати не один, а п'ять відповідей. А значить, можна відразу отримати 5 «сил». Відповідають без підготовки і без пауз всі члени команди. Як тільки будуть дані 5 правильних відповідей, команда отримує 5 монет, якщо буде допущена хоча б одна помилка або пауза триватиме більше 3 секунд, команда не отримує нічого. Отже, слухаємо питання.

(Учитель задає питання командам. Діти відповідають без обговорення, доповнюючи один одного.)

1. Яке буває стрілецька зброя? (Пістолет, кулемет, автомат, вогнемет, гранатомет, гвинтівка, рушниця і т. П.)

2. Які бувають польові квіти? (Кульбаба, ромашка, дзвіночок, волошка, жовтець, мак, конюшина і т. П.)

3. Назвіть п'ять видів єдиноборств. (Ушу, тхеквондо, самбо, рукопашний бій, карате, кікбоксинг, дзюдо, греко-римська боротьба, вільна боротьба, бокс і т. П.)

4. Назвіть п'ять отруйних рослин. (Дурман, вовче лико, вороняче око, конвалія, беладона і т. П.)

5. Назвіть п'ять марок легкових автомашин. ( «Вольво», «Мерседес», «Жигулі», «Волга», «Фольксваген», «Москвич», «Шкода», «Шевроле» і т. П.)

6. Назвіть п'ять європейських держав. (Англія, Німеччина, Франція, Іспанія, Італія, Португалія, Швеція, Данія, Фінляндія і т. П.)

7. Назвіть п'ять офіцерських звань. (Лейтенант, капітан, майор, підполковник, полковник і т. П.)

8. Які дерева ростуть на території Росії? (Дуб, береза, клен, осика, верба, ялина, сосна, ясен і т. П.)

9. Назвіть п'ять шахових фігур. (Пішак, тура, кінь, ферзь, король.)

10. Назвіть прізвища п'яти російських письменників. (Пушкін, Лермонтов, Тургенєв, Толстой, Достоєвський, Островський, Купрін і т. П.)

11. Назвіть п'ять хижих птахів. (Орел, яструб, беркут, шуліка, гриф і т. П.)

12. Назвіть п'ять співочих птахів. (Соловей, іволга, дрізд, жайворонок, канарка і т. П.)

7. Конкурс «Острів скарбів»

Класний керівник. Ну ось ми і прибули на Острів скарбів! Тут вам належить підрахувати, скільки ж «сил» вам вдалося зібрати.

(Звучить музика, діти вважають монети.)

Підрахунок закінчено. Я даю слово капітанам. Прошу записати на дошці загальна кількість балів, а також прізвище і результат гравця, який набрав найбільше монет.

(Капітани виходять до дошки, записують результати.)

Ну що ж, найуспішнішим наше подорож виявилося для екіпажу (назва). Цей екіпаж набрав розумових «сил» більше всіх - (називає суму). Всі члени екіпажу стають громадянами Країни знань і отримують паспорт цієї країни. А звання «Силач 7" А "» отримує (ім'я, прізвище).

(Учитель вручає команді символічний паспорт Країни знань. Діти вітають переможців оплесками.)

III. Підведення підсумків

Зразкові відповіді дітей:

Мені сподобалося шукати відповіді на перехресті.

Мені запам'ятався конкурс, в якому ми разом підбирали по п'ять відповідей, заробили п'ять «сил».

Цікаво було розгадувати питання про слова, ми не знали, але здогадалися про значення багатьох слів.

Такі подорожі дуже потрібні, тому що після них хочеться щось шукати в книжках, дізнаватися щось нове.

Привіт, хлопці!

Тема нашого уроку "Ігри народів світу", з якими я вас познайомлю. Але перш, ніж почати урок, я вам роздам картки. На них написані цифри 1, 2, 3 . В ході класної години я буду викликати вас на гру по цифрам.

    Хлопці, які ігри ви знаєте?

    В які ігри ви любите грати?

    А як ви думаєте, яка гра найдавніша?

    Чи можна розділити гри на ігри для хлопчиків та ігри для дівчаток?

    Як ви думаєте, в ті ігри, які ви називали, у всіх країнах відіграють?

У культуру кожного народу входять створені ними гри. Протягом століть ці ігри супроводжують повсякденному житті дітей і дорослих, виробляють життєво важливі якості: витривалість, силу, спритність, швидкість, прищеплюють чесність, справедливість і гідність.

Російські народні ігри мають багатотисячну історію: вони збереглися до наших днів з часів глибокої старовини, передавалися з покоління в покоління, вбираючи в себе кращі національні традиції. Крім збереження народних традицій гри надають великий вплив на виховання характеру, сили волі, інтересу до народної творчості у молоді і розвиває фізичну культуру.

Лаптєв

У древніх російських літописах є згадка про народну грі - личаки. Серед предметів, знайдених при розкопках стародавнього Новгорода, виявлено чимало м'ячів і сама гилка (палиця-біта), що дала назву грі. Тисячі років живе ця гра в народі. У давнину, гилка була найулюбленішою молодечого забавою. У різних народів світу є багато родинних ігор. Вони мають свої правила і називаються по-різному: у англійців - крикет, в американців - бейсбол, у кубинців - пелота, у фінів - песа Палло, у німців - шлагбал. Норвезькі археологи під час розкопок знаходять біти для гри в лапту, яка у вікінгів мала успіх. Ця гра не вимагає ні особливих дорогих аксесуарів, ні спеціально фундаментально обладнаних майданчиків, що в даний час набуває особливої \u200b\u200bактуальності. Для гри необхідні ігровий майданчик розміром 40-55 м в довжину і 25-40 м в ширину з трав'яним або штучним покриттям, цельнодеревянная біта довжиною 60-110 см, вагою не більше 1500 г і тенісний мяч.Лапта - гра командна. Кожна команда згідно з діючими правилами складається з 10 гравців. Лапта відноситься до ситуаційних видів спорту, особливістю яких є безперервна зміна структури і інтенсивності рухових актів. Відомо, що загальною ознакою, які знаходять своє вираження в будь-який спортивній грі, є висока психічна напруженість змагальної боротьби. Лапта в цьому відношенні не є винятком. Разом з тим вона має свої особливості. У личаки на відміну від інших командних ігор не потрібно забивати голи, закидати м'ячі в кошик, тут результат визначається кількістю вдало проведених перебіжок, за які команді нараховуються очки. Кожна команда намагається грати якомога довше в нападі, адже тільки гра в нападі дозволяє зробити результативну перебіжку. У захисті ж можна набирати очки за спіймані з літа м'ячі. Біг, стрибки, метання м'яча, ловля, удари битою і ігрова орієнтування складають основу гри. У зв'язку з тим що рухова активність кожного гравця команди має конкретну спрямованість, в личаки спортсменів розрізняють по амплуа. У нападі це перший б'є, другий б'є, третій б'є, четвертий б'є, п'ятий б'є і шостий б'є; в захисті - що подає, правий ближній, лівий ближній, центральний, правий дальній і лівий далекий захисники.

містечка

Старовинна слов'янська гра. Її історія налічує кілька століть. Згадка про містечках можна знайти і в казках, і в стародавніх легендах, і в документах, що відносяться до історії Стародавньої Русі. Лінії розмітки можна прокреслити крейдою або яскравою фарбою, штрафну лінію - можна піском. Всі фігури, окрім 15-й, будуються на середині лицьової лінії.

1) Будь-яку фігуру починають вибивати з дальньої лінії (кону). Якщо вибитий хоча б один містечко, що залишилися вибиваються з ближньої лінії (напівкону).

2) Городок вважається вибитим, якщо він повністю вийшов за межі "міста". Городок, що вийшов за лінію і знову вкотився в "місто", вважається вибитим.

3) Кидок вважається втраченим, якщо: - бита торкнулася штрафний ліній або землі перед нею; - гравець в момент кидка наступив або заступив за лінію кону (напівкону). Всі містечка в цих випадках ставляться на колишні місця, повторювати удар, не дозволяється. В містечка можна грати одному, "один на один" і команда на команду. У кожній команді може бути до 5-ти гравців. Коли перша команда закінчить свої кидки (кожен гравець по черзі може кинути тільки дві біти), починає вибивати свої фігури друга команда і так далі. У кожній партій може розігруватися від 5 до 15 фігур, фігури ставляться послідовно одна за одною в установленому грають порядку. В ході гри за домовленістю можна змінювати або уточнювати умови і правила гри.

IV.1. Гра "СТРУМОЧОК"

А зараз ми з вами пограємо. До мене виходять ті хлопці, у яких є картка з цифрою 1.

Гра називається "Струмочок". Гравці стають один за одним парами, беруться за руки і тримають їх високо над головою. З зчеплених рук виходить довгий коридор. Гравець, якому пара не дісталася, йде до витоку "струмочка" і, проходячи під зчепленими руками, шукає собі пару. Взявшись за руки, нова пара пробирається в кінець коридору, а той, чию пару розбили, йде в початок "струмочка" ... І, проходячи під зчепленими руками, веде з собою того, хто йому симпатичний.

Хлопці, зображення якої країни ви бачите на екрані? Чому?

Мало знайдеться людей, які не захоплювалися б настільними інтелектуальними іграми. всі популярні настільні ігри - шахи, карти, нарди - мають азіатське походження. Не кажучи вже про гральні кістки: археологи знаходять їх в шарах, що датуються часом задовго до початку нашої ери. В даний час багато традиційних східні гри придбали загальносвітове визнання і популярність. У багатьох країнах світу існують національні федерації го, рендзю, китайських шахів, проводяться чемпіонати світу. Багато з цих ігор мають оригінальну механіку і виключно цікаві.

Кунчжу - одне з найулюбленіших розваг в Китаї. Розвага, яскраве уявлення і тренування уважності і спритності в одному флаконі. Іграшку кунчжу називають "китайським йо-йо". Як нескладно зрозуміти з назви, кунчжу виготовляється з бамбука, складається з осі і одного або двох коліс по краях цієї осі. До неї ж приєднуються палички на довгих нитках. Саме за допомогою цих паличок іграшкою можна керувати. На коліщатках присутні кілька квадратних отворів. Коли через них проходить повітря, іграшка видає свистячий звук.

Є одна особливість у Китаї - традиційний столовий прилад- Памлочкі для едим . Це пара невеликих паличок. дослідження в дозволяють зробити висновок, що палички для їжі, які в Китаї називаютькуайцзи з'явилися близько 3 тисяч років тому. словокуайцзи складається з двох частин:куай - "скоро, швидкий, спритний", іцзи - ознака предмета. Користуються ними 30% людей - стільки ж, скільки користувачів виделкою. Куайцзи - квадратні біля основи, щоб не котилися по столу. Довжина їх - приблизно 25 см, а кухонні, зазвичай , Рази в півтора довше.

А зараз ми з вами пограємо в гру, родом з Китаю.Називається вона "Китайський вечерю". До мене виходять ті хлопці, у яких є картка з цифрою 2.

IV.2. Гра "КИТАЙСЬКИЙ ВЕЧЕРЯ"

Для цієї гри вам необхідно розділитися на дві команди (вчитель допомагає дітям розділитися). У тарілках насипано однакову кількість дрібних цукерок. За бавовні учасники повинні якомога швидше з'їсти запропоноване "страву", користуючись паличками.

Спасибі вам за гру, сідайте на свої місця.

На нашому екрані з'явилися нові зображення. Як ви думаєте, до якої країни вони відносяться? Чому?

Єгипет - Чарівна країна. Це батьківщина однієї з найдавніших і найрозвиненіших цивілізацій, яка зробила колосальний вплив на розвиток світової культури. Піраміди, фараони, мумії - ці поняття відомі навіть самим далеким від історії людям. Стародавні єгипетські піраміди - одне з семи чудес світу, єдине що дійшло до наших днів у майже первозданному вигляді. всьогопірамід в Єгипті кілька сотень. Найвідоміша з них і є одним з чудес світу - піраміда Хеопса, таємниця, споруди якої до сих пір не розгадана.Великий сфінкс - ще одна знаменита пам'ятка Єгипту, нарівні з пірамідами. Великий сфінкс - найбільший і стародавній сфінкс в світі. Сфінкс є гігантську статую з головою людини і тілом лева, особа його звернена на схід. Статуя вирубана з вапняку, і на сьогоднішній день вся покрита тріщинами, істёрта і побита вітрами. У "Місті мертвих" розташовується "Долина мумій". В даному місці поховані 11 мумій, знайдених в 1997 році, які дуже добре збереглися. Приблизний вік мумій - 1800 років. Подивіться на екран. Ось так виглядають мумії.

IV.3. Гра "Мумія"

Хлопці, у яких є картка з цифрою 3, виходьте до мене. Ми з вами пограємо в гру "Мумія ". Я пропоную вам розділитися на команди по 3 людини.

Перший учасник стоїть нерухомо - це "мумія". Другий учасник намагається якомога швидше і щільніше обмотати "мумію" туалетним папером з шиї до ніг. Як тільки він закінчить, третій учасник повинен розмотати мумію назад. Виграє та команда, яка не тільки впоралася швидше, але і як можна менше порвала папір.

Дуже цікаві "мумії" у вас вийшли! Сідайте.

Хлопці! Які ви молодці !!! Все правильно відповідали, допомагали один одному. Мені з вами дуже сподобалося працювати!

V.Подведеніе підсумків. Релаксація.

    Хотілося б дізнатися і ваша думка про наш захід.

    Яка гра вам сподобалася?

    У гри, яких країн ви хотіли б пограти?

У гри, в які ми бачили, дійсно грають сьогодні діти зазначених країн. І ви самі можете грати в ігри. Про іграх народів світу можна дізнатися з книг, можна знайти в інтернеті. Мені дуже хочеться, щоб наш урок вам запам'ятався. Дякую вам за урок!

Учасники: учні 9-го класу і класний керівник.

  1. Розвиток творчих здібностей та інтересу до творчої діяльності.
  2. Виховання вміння організації дозвілля.
  3. Сприяти розвитку класного колективу.

Підготовча робота:

  1. Підбір матеріалу про історію ігор.
  2. Підбір конкурсів.
  3. Підбір музики.
  4. Купівля апельсинів і яблук.

Оформлення, обладнання та інвентар:

  1. Музичний центр з аудіокасетами і дисками пісень.
  2. Малюнки веселих і смішних осіб (6 шт.). Плакат з назвою класної години (для оформлення дошки).
  3. Розстановка стільців по периметру класної кімнати (краще по колу).
  4. Листівки з питаннями конкурсу.
  5. Два пакета-сумки ( "Кошики").
  6. картки з дійовими особами казки.

План класної години

1. Розповідь про історію ігор їх значення в житті людини

2. Ігротека:

  • Сучасні піжмурки.
  • Інтелектуальний конкурс.
  • Забави дворян XIX століття (імпровізована казка).

3. Підбиття підсумків ігротеки.

Хід класної години

Хлопці, підніміть, будь ласка, руку у кого вдома є бібліотека. Спасибі. У кого є відеотека. Спасибі. А у кого є домашня сімейна ігротека? Спасибі. Сьогодні ми покладемо початок створенню ігротеки.

Історія проголошує сім чудес світу (Піраміда Хеопса; висячі сади Семіраміди; Статуя Зевса в Олімпії; Храм Артеміди; Галикарнасский Мавзолей; Колос Родоський; Олександрійський маяк), Але скромно замовчує про восьмому чудо світу - грі. Ігри - справа серйозна, як парадоксально це не звучить. Мільйони людей проходять в грі школу життя, пізнають навколишній світ, Вчаться людським стосункам. Не дивлячись на те, що у будь-якого покоління - свої УЛЮБЛЕНІ забави, є ігри, які продовжують жити всупереч змінам їх назв, спрощення або ускладнення правил. Залишилися жити по нині лічилки - речівки часто не переказуються, що звучать як заклинання. Ось наприклад:

Кулю, кулю-баба!
Чи не виколи очі,
Син під віконцем,
Свиня під кошиком.
Пора, чи що?

Як ви думаєте до якій грі ця речевка? Так голосив або кулюкал ведучий самої, мабуть популярній грі дитинства - "пряталки", "прятушкі", "паличка-виручалочка", "ухоронкі", "кулючкі". Дуже поширена зараз ігрова скоромовка: "Раз, два, три, чотири, п'ять. Я йду шукати .... " Багато років тому ця гра виглядала дещо інакше. Діти минулих століть отстругівалі паличку і приступали до вибору "Водиря", Примовляючи: "Палка мене, людей більш".В цю мить все хапалися за палицю руками, водити йшов той, чий кулак опинявся згори. Потім палицю закидали що було сил, а "водирь" біг за нею, повертався до встановленого місця і голосив:

Паличка прийшла,
Нікого не знайшла.
Кого першого знайде,
Той за паличкою піде.

Всім відома нехитра гра "Фантом". На самому початку її походження вона супроводжувалася спеціальними "ігровими" піснями. У дворянських сім'ях на рубежі століть спів перестало супроводжувати "Фантова" гри. Виконання жартівливих "вимог" тепер пропонувалося іншими способами. Ця гра дуже яскраво описана у Антона Павловича Чехова в оповіданні "Учитель словесності". (На частку Шабалдін випало задоволення поцілуватися з нянею ...) Гра не дуже велика хитромудра, а люди недавнього минулого веселилися від душі. До речі, назва "фанти" - змінене німецьке слово "застава".

Ігротека. Отже наша ігротека відкривається.

  • До сих пір не забулися старовинні піжмурки, більш відомі в ті далекі часи під назвою "сліпий козел". Це дуже давня гра, яка згадується навіть в переказах, що збереглися з часів язичництва. Ось як розповідає про неї народне сказання про потвори: "Живе, зростає Мара у Чарівника в кам'яних горах. Напуває-пестить він Мару медвяної росою, ширяє в лазні шовковим віником, чеше голову золотим гребенем. Від ранку до вечора тішить Мару Кот-Баюн, говорить їй казки заморські про весь рід людський. З вечора до пів ночі заводить Чарівник гри молодечі, веселить Мару то "сліпим цапом", то "камінчиками" ".

Сьогодні ми зіграємо в сучасні піжмурки. Правила такі: з двох команд необхідно вибрати по дві людини - "води", двоє людей - "кошики". кошики не мають право розмовлятиі заходити за межу поля, Де будуть апельсини і яблука. Водам зав'язують очі і кружляють навколо осі примовляючи: "вийшов козлик погуляти апельсини пожувати. Один два три! .... (Яблука або апельсини збери) ". Після цього ВОДИ повинні навпочіпки зібрати відповідний фрукт і покласти в свою корзину. Після закінчення музичного фрагмента конкурс закінчується. Виграє та команда, у якої більше фруктів в кошику.

  • Інтелектуальна гра. "А чи знаєте ви, що ..." Ця гра вимагає попередньої підготовки всього класу. Ви шукаєте цікаві факти або події, або походження простих на перший погляд назв. Ну, наприклад: як перекладається слово школа? Існує кілька перекладів (Дозвілля, займатися на дозвіллі).Вік шкільного зошита? ( 4, 5 тис. Років. Їх знайшли в Ірані - це глиняні клинописні таблички. На них ассірійці вправлялися в правописі). Хто винайшов перший шкільний дзвоник? (Платон, водяний годинник в певний час видавали дзвін і скликали учнів на заняття). Потім команди класу обмінюються отриманою інформацією. А на наступному класній годині можна вже проводити гру "Брейн-ринг", де будуть розігруватися ці питання. Виграє та команда, яка запам'ятала найбільше відповідей на питання. Сьогодні ми проведемо гру дещо в іншому стилі. Так званий "Блеф-клуб". Відповідають швидко капітани (дозволяється підказка команди)
  1. Чи правда, що навчальний рік в Японії розпочинається 1 квітня? (да)
  2. Чи правда, що чай з лимоном - чай \u200b\u200bпо-російськи, а чай з молоком або вершками - чай \u200b\u200bпо-англійськи? ( немає)
  3. Чи вірно, що мінімальна кількість букв в алфавіті племені отоко острова Бугенвіль? (да, 11)
  4. Чи правда, що аргентинські першокласники мають форму - білий докторський халат? (да)
  5. Чи вірно, що наука, що вивчає прапори називається геральдика? (немає, геральдика - вивчає герби, а прапори - вексилологія)
  6. Чи правда, що діти, які живуть на острові ОУ, ходять в школу на ходулях? ( да, Школа знаходиться на сусідньому острові, а коли затоку міліє, то на човні не доїдеш, і доводиться надягати ходулі)
  7. Чи правда, що ПРОМОУТЕР - прізвище відомого німецького діяча, засновника компанії з виробництва рекламних роликів? ( немає, Ця особа яка сприятиме якого-небудь заходу)
  8. Чи правда, що в сикионской школі рисунка 4 ст. до нашої ери вчилися 12 років і платили 1 талант. ( да, 26,196 кг золота \u003d 1 таланту, засновник школи Евпомп, а потім Памфіл)
  9. Чи вірно, що губна помада вперше була винайдена для чоловіків? (да, Для двору короля Франції, XVII століття. Вийшло все випадково: одного разу кардинал Рішельє, який обожнював запах стиглих яблук, велів зварити з них мазь для губ. До речі, слово "помада" походить від французького pomme - "яблуко")
  10. Чи правда, що КУТЮР - це прізвище одного французького модельєра? (немає, Це унікальне творчість провідних паризьких модельєрів, в більш широкому сенсі - мистецтво моди вищого рівня)

Ну, а зараз вашій увазі пропонуються забави дворян, які проводилися в музичних салонах в XIX столітті. Можливо, ви вже знайомі з ними, але не знали їх походження. Отже, хлопці отримують картки з дійовими особами нашого імпровізованого спектаклю, який ми знімемо на камеру. Що потрібно їм робити, ви дізнаєтеся тільки на сцені і тут же повинні це виконати.

Увага! Камера, мотор, почали:

Одного разу ДЕД запряг КІНЬ в САНІ і поїхав в ліс за ялинкою. Заїхав до лісу. А в лісі: ВІТЕР шумить, ВОВКИ виють, ФИЛИН кричить. Пробігла ОДИНОКАЯ Лань. Вискочили ЗАЙЧИКИ на галявину, і почали барабанити по пеньках. Приїхав ДЕД на галявину, злякалися зайці і втекли. ДЕД присів на пеньок, оглянувся навколо. А навколо - Ялинки ростуть. Підійшов ДЕД до першої ялинкою і торкнувся її. Не сподобалася йому Ялинка. Підійшов до іншої. Торкнувся її - сподобалася, помацав ще раз - дуже сподобалася. Торкнувся ретельніше, а це - не Ялинка зовсім, а дуб. Плюнув дід і пішов до третьої ялинкою. Торкнувся її, потряс - точно ЯЛИНКА! Замахнувся ДЕД сокирою, глядь, а сокири-то немає! Тоді замахнувся ДЕД просто так. ЯЛИНКА почала благати: "Не рубай мене, старче, я тобі НЕ пригоді. Тому як вся, як є - хвора, у стовбура - сколіоз, голки повисипали, ніжки криві ". Послухав ДЕД і пішов до четвертої ялинкою. Торкнувся стовбура - прямий, помацав голки - голки хороші, подивився на ноги - прямі. У самий раз ялинка! Замахнувся ДЕД, а ЯЛИНКА його запитує: "ЧЄ ти махаєш старий? З коренем тягни! " Вхопився ДЕД за ЯЛИНКУ, тягне потягне, а витягнути не може. Побачили це ЗАЙЦІ і вирішили допомогти ДІДОВІ. Тягнуть потягнуть, витягнути не можуть. Покликали ЗАЙЦІ ВОЛКОВ. Тягнуть потягнуть витягнути не можуть. Покликали ВОВКИ Філін. Прилетів ФІЛІН. Тягнуть потягнуть витягнути не можуть. Покликали тоді на допомогу самотнім Лань. Тягнуть потягнуть витягнути не можуть. І тоді все покликали ВІТЕР. Прилетів на допомогу ВІТЕР. Тоді вхопилися вони всі разом за ЯЛИНКУ, ДЕД за ЯЛИНКУ; ЗАЙЦІ за ДІДА; ВОВКИ за ЗАЙЦЕВ; ФІЛІН за ВОЛКОВ; ОДИНОКАЯ ЛАНЬ за пугач і подув ВІТЕР (ВІТЕР не в ту сторону дме, потрібно дути з боку ялинки). Подув ВІТЕР раз, подув ВІТЕР два, подув ВІТЕР три і витягли ЯЛИНКУ, повантажили її на САНІ. ДЕД сіл на САНІ і поїхав зустрічати новий рік.

СТОП. ЗНЯТО. Дякую всім! Потисніть один одному руки.

Ми, здавалося б, нічим серйозним не займалися, а просто грали. Але щось все-таки змінилося. У вас покращився настрій, ви відпочили, кожен з вас дізнався для себе щось нове і цікаве про гру. Ви розкріпачилися. Бажаю вам, щоб ваша ігротека поповнювалася новими цікавими іграми. Грайте самі, вчіть грати інших. Гра - це здорово!

література

  1. Шмаков С.А. Вчимося, граючи: Методичний посібник. - М .: ЦГЛ, 2004, - 128с.
  2. Творчість. ed. vsamare. ru http: // www. ed. vsamare. ru / pgid / 370 / oid / 513